Skocz do zawartości

"Policja zablokowała ten komputer" - czy system został zainfekowany?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

dzisiaj podczas przeglądania internetu na IE trafiłem na reklamę, która następnie przekierowała mnie na stronę z informacją o rzekomym zablokowaniu komputera przez policję. Strona dała się zamknąć.

Obecnie po restarcie komputera żadna przeglądarka nie informuje mnie o ciągłym zablokowaniu komputera. Avast jak i ESET Online Scaner nic nie wykryły, bo tymi narzędziami przeskanowałem wstępnie system nic nie wykryły.

Mimo, wyłączenie Avasta zablokował on jakiś komponent GMER-a (khacker.* coś takiego), jeżeli raport jest wykonany nieprawidłowo to proszę o informację.

 

Pozdrawiam

 

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma oznak, by system został zainfekowany z tej reklamy, ale wyczyść lokalizacje tymczasowe + drobne odpadkowe wpisy innego typu:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {28C7A9B7-8772-42DD-B1ED-42E48041DC31} - System32\Tasks\{145F7D9A-F1EB-4A5C-864B-36B5D2594922} => pcalua.exe -a D:\Pobrane\dotnetfx35.exe -d D:\Pobrane
Task: {6D01D217-93BF-42C7-8242-C0DE7EBFA0EC} - System32\Tasks\{FBCF7ECC-12D2-4276-8E80-3ED81A4B7775} => D:\Pobrane\dotNetFx35setup.exe
C:\Program Files (x86)\ESET
C:\ProgramData\Orbit
C:\Users\Kuba\AppData\Local剜捯獫慴⁲慇敭屳呇⁁屖湥楴汴浥湥⹴湩潦
C:\Users\Kuba\AppData\Local\OTLand
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > wprowadź nazwę fixlist.txt > Kodowanie zmień na UTF-8

 

Plik fixlist.txt umieść w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. Nowe logi FRST nie są już potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...