Skocz do zawartości

Ustawienia nVidia w zasobniku systemowym


suncez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zdecydowałem się wykorzystać ramdysk do obsługi pamięci podręcznej przeglądarek (opcje startowe i konfiguracyjne) oraz plików tymczasowych użytkownika (za pomocą zmiany zmiennych systemowych).

 

Do tworzenia ramdysku używam programu VSuite Ramdisk (Free Edition). Tworzenie katalogów wywołuję z autostartu plikiem bat

@echo off
r:
mkdir Temp
mkdir fire-cache
mkdir other-cache
exit

Działa to dobrze, poza jednym drobiazgiem - nie pojawia się ikonka Ustawienia nVidia w zasobniku systemowym.

Mogę wywołać ją klikając PPM na pulpicie i wybierając Panel sterowania nVidia a następnie w menu Widok opcję Pokaż ikonę na pasku zadań.

Przed wykorzystaniem ramdysku ikonka zawsze była obecna w zasobniku.

 

Sądząc, że chodzi o zmiany w rejestrze wykorzystałem program Regshot-x86, z porównania zrzutów rejestru wyszły mi dwie różnice między stanem z ikonką i bez. Zmienia się wartość kluczy

[HKEY_CURRENT_USER\Software\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak\State]
"PageUpdateOrdinal"=dword:00000006
"MediaCenterReverseLoadPolicy"=dword:00000000

[HKEY_USERS\S-1-5-21-2000478354-1993962763-725345543-1004\Software\NVIDIA Corporation\Global\NVTweak\State]
"PageUpdateOrdinal"=dword:00000006
"MediaCenterReverseLoadPolicy"=dword:00000000

Chodzi o MediaCenterReverseLoadPolicy. Zero - ikonka została włączona, jeden - ikonka wyłączona. Jednak samo importowanie tych kluczy do rejestru nie powoduje pojawienia się lub zniknięcia ikonki. Może trzeba wykonać jeszcze jakieś działanie.

Gdy mam otwarty Panel sterowania nVidia aktywny jest proces

C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe

Po tym jak włączę ikonkę i zamknę Panel proces znika, nie zaobserwowałem też żadnego nowego procesu związanego już z samą ikonką.

 

Chciałbym sprawić, aby ikonka pojawiała się w zasobniku systemowym po starcie systemu, bez potrzeby ręcznej ingerencji. Nie znalazłem w sieci informacji o ewentualnych opcjach startowych procesu nvcplui.exe.

Nie zaobserwowałem też, aby w katalogu Temp użytkownika pojawiał się jakiś nowy plik przy załadowanej ikonce ustawień nVidia.

 

Jak zorientować się co jest powiązane z włączaniem widoku ikonki lub jak wywołać jej pojawienie się?

 

System Windows XP Home, 32- bitowy, SP3.

 

Dopisane

 

Użyłem programu RegFromApp, on pokazał mi nie tylko różnice w rejestrze przed i po zaznaczeniu opcji włączenia ikonki Ustawienia nVidia w zasobniku systemowym, ale także nadpisywane klucze. Okazało się, że "rozjechał się" autostart systemu - mimo odpowiednich wpisów w rejestrze w kluczach Run procesy nie uruchamiały się poprawnie. Min. proces RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit (NvMediaCenter). Można go uruchomić już po starcie systemu i brakująca ikonka pojawia się w zasobniku.

Muszę dokładnie sprawdzić autostarty systemu i opcje programów. Popracuję nad tym.

 

Chciałbym wiedzieć w jakiej kolejności wykonywane są autostarty z rejestru i menu Autostart, może pomogłoby to zapanować nad uruchamianiem programów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Fakt, wszystko poza tym działa, doszedłem też do ładu z autostartem systemu. A ikonka daje szybki dostęp do ustawień nVidia - ilość i konfiguracja monitorów, ich rozdzielczość - przydaje się to, gdy podpinam telewizor po HDMI. Klik w ikonkę i szybko mam ustawiony obraz na TV. Bez niej trzeba wywoływać Panel sterowania nVidia i dopiero tam szukać ustawień monitorów.

Zrobiłem sobie skrót w menu start i jak potrzebuję przez niego włączam tą ikonkę (RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...