Skocz do zawartości

Czarny ekran się robi i zasłania posta


marcos777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

- od jakiegoś czasu jak otwieram dowolny wątek na naszym forum, to po sekundzie wyskakuje czarny prostokąt zasłaniający prawie cały ekran, a na dole mały prostokącik z opcją Prev i Next,

jakby do przeglądania obrazków i klepsydra. Nie znika z czasem. Co robić?

 

- i drobnostka, o ile to nie problem, to może dałoby się tak skonfigurować skrypty na forum, by po kliknięciu np. na Wstaw cytat, Wstaw kod, itp. kursor od razu pojawiał się między wyskakującymi nawiasami?

post-257-0-14862200-1297717250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat to raczej w złym miejscu założony, skoro pytasz o użytkowanie serwisu.... Przenoszę.

 

1. Nie mam pojęcia co to za ekran. Nie ma tu czegoś takiego na forum w sensie wyskakiwania po otwarciu obojętnego linka (i nikt nic podobnego tu nie zgłaszał). Taki ekran z wyciemnionym tłem i nawigacją to się zgłasza tylko przy kliknięciu w Załącznik graficzny w celu podglądu obrazu. Uruchom wersję Firefox bez dodatków (w Menu Start jest skrót do Firefoxa awaryjnego) i wtedy sprawdź jak się zachowuje forum.

 

2. Nie będę tego zmieniać. Podświetlać ma tagi, początkowy i końcowy, by było widoczne że jest wszystko zamknięte i co te tagi obejmują. A jeśli użyjesz funkcji "Wstaw ..." w obrębie posta, tzn. podświetlisz partię tekstu i wtedy użyjesz tę funkcję (która ma ująć tagami ów tekst), to wtedy jak niby ten kursor miałby się "wstawiać między" (trafiać w tekst "w środku" / "na początku" / inne ?).

Możesz ewentualnie kombinować na własną rękę. Jest Greasemonkey do Firefox i można napisać skrypt strony użytkownika, który zmieni zachowania elementów strony np. focus (efekt widoczny oczywiście tylko z poziomu Firefox użytkownika).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hej, picasso,

 

Ad. 1 - W trybie awaryjnym FF i bez żadnych zaznaczeń opcji było Ok.

Więc odhaczyłem wszystkie dodatki i już jest dobrze.

 

Zajrzyj tu proszę: Ad-Remover_log

W kwarantannie tego programu jest też plik FireFoxExtension.exe z C:\Program Files\Autocomplete. Więc to może jego sprawka?

Coś z tym jeszcze zrobić?

 

Ad.2 - Masz rację, faktycznie takie podświetlanie tagów jest bardzo dobre, o ile się wpierw wklepie/wklei tekst, potem go zaznaczy i

dopiero klik na Code/Quote.

Ja robiłem odwrotnie, tzn. najpierw tagi, a potem w środek wprowadzałem zawartość i dlatego musiałem celować i klikać między

nawiasy.

 

Ale zauważyłem też, że dla mnie osobiście, trochę wygodniej jest, jak po zaznaczeniu tekstu i kliknięciu na tagi - zaznacza tekst

w nawiasy, a kursor ląduje na końcu, poza nawiasem, a z kolei jak najpierw klikam na tagi - to kursor ląduje między nawiasami,

tam gdzie ma być wpisany tekst.

Jest to logiczna podpowiedź, miejsca rozpoczęcia następnego kroku. Sprawdziłem, tak jest np. na forum dobreprogramy. U nas

- w ogóle brak kursora.

 

Oczywiście wcale się nie upieram, że tak musi być. Tylko dzielę się z Tobą, że odczuwam taką malutką niedogodność.

Ty tu jesteś gospodarzem. A fixitpc jest to najlepsze, z prawdziwego zdarzenia, profesjonalne forum.

Już znikam i nie zawracam głowy. Dzięki za pomoc. :thumbsup:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ad. 1 - W trybie awaryjnym FF i bez dodatków jest Ok. Które dodatki w takim razie powinienem wyłączyć, by ten czarny ekran się nie pojawiał?

Tego właśnie nie wiem. Pierwszy raz coś takiego widzę na oczy, nie jest mi znana lista Twoich dodatków w Lisku i który z nich coś niedobrego robi ze stroną. Przetestuj to na zasadzie "cofania się wstecz", czyli: Firefox z całkowicie wyłączonymi dodatkami i zacznij włączać je partiami + restart Liska i tak aż do wychwycenia który dodatek lub ich kombinacja tworzy tę dziwną planszę. Podaj tu oczywiście wyniki, sama jestem ciekawa o co chodzi. EDIT: Zmodyfikowałeś tekst:

 

 

Więc odhaczyłem wszystkie dodatki i już jest dobrze.

Ale nie chodzi o wyłączenie wszystkiego jak leci (nawet nie wiadomo co tam masz tak naprawdę) tylko precyzyjną diagnozę.

 

 

Sprawdziłem, tak jest np. na forum dobreprogramy. U nas - w ogóle brak kursora.

Dobreprogramy jadą na innym silniku. My jesteśmy na IPB. Staram się jak najmniej ingerować w domyślne funkcjonowanie forum (m.in. żadnych modyfikacji nie implementuję). Kursor = wizualna drobnostka, ale technicznie już nieco więcej. Jeśli coś nie jest jawnie zepsute, nie ruszam. Poza tym, nadchodzi wersja 3.2 IPB, która będzie miała przeobrażony edytor tekstowy i zobaczymy co to będzie z nim. Do tej aktualizacji nieprędko, stabilnej nie ma.

 

 

Jest to logiczna podpowiedź, miejsca rozpoczęcia następnego kroku.

Można też popatrzyć na to z innej strony: jest to pewnego typu furtka do pomyłek użytkowników, którzy omyłkowo wypełnią tag innymi tagami. Przy naszym ustawieniu, gdzie to są zaznaczone dwa krańcowe znaczniki tagu, to jest częściowo (choć nie do końca) "utrudnione" lub ma inne skutki niż to samo na DB. Taki pierwszy z brzegu przykład zrobienia się odwrotności i końcowe efekty wizualne w poście:

 

DB (bold wchodzi w miejsce kursora, wynikowo w tagu CODE nie jest parsowany i widoczny):

kod|bold|bold|kod

 

[b][/b]

My (bold obejmuje krańce tagu, wynikowo ląduje poza tagiem i forum parsuje w pewnym sensie = pomyłka staje się niewidoczna dla oka):

bold|kod|kod|bold

 

pusty

 

 

Ale w innej kolejności, przy pierwszym boldzie a drugim kodzie i tak się zrobi sieczka.

 

 

Ja robiłem odwrotnie, tzn. najpierw tagi, a potem w środek wprowadzałem zawartość i dlatego musiałem celować i klikać między nawiasy.

Ja to jeszcze inaczej robię = wklepuję tagi ręcznie ( :lol:). Tak się głupio przyzwyczaiłam i w sumie rzadko korzystam z niektórych przycisków. Nie jest to na pewno najwygodniejsza droga, ale ja to "mam w palcach" i samo mi się wpisuje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie ma go już w Dodaj/Usuń, RevoUninstaller też nie widzi.

 

Nie widzą, bo Ad-Remover usunął wejście z klucza Uninstall + folder, odcinając tym narzędziom możliwość deinstalacji. Ad-Remover nie ruszał w ogóle konfiguracji Firefoxa, a Revo to raczej tam nie sięgnie w aktualnym stadium (chyba, że by był użyty przed instalacją tego śmiecia w trybie monitorowania instalacji = nagrane wszystkie modyfikacje). Może: włącz na powrót wszystkie dodatki Firefox + restart, a następnie pokaż tu log z OTL. Tu masz dla porównania w cudzych logach jak to wygląda w Firefox: KLIK (rozszerzenie support@predictad.com).

 

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: support@predictad.com:1.11

[2010-09-02 20:41:27 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\lukasz\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\ux1iy719.default\extensions\support@predictad.com

 

Ta czarna plansza ujawniana tu na forum to mi pasuje do próby wyświetlenia się jakiejś reklamy tą "wtyczką" ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
W IE-8 nie było.

 

Tak, bo załatwił to Ad-Remover (w raporcie widać, że wycinał m.in. BHO). Został nam jeszcze "zasponsorowany" Lisek i pewne inne detale. Wszystko chowam do spoilera, by nie raziło w oczy w dziale Serwis.

 

 

 

1. Firefox: całkowicie odinstaluj rozszerzenia DVDVideoSoft Menu + Searchhub Toolbar + Babylon Toolbar. Poniżej wyliczone foldery należy upłynnić z dysku:

 

[2011-01-08 21:32:43 | 000,000,000 | ---D | M] (Searchhub Toolbar) -- C:\Users\user\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\jgmnhxbp.default\extensions\{699661f3-1e3b-4129-831b-cd5660cdc72e}

[2011-01-19 00:02:30 | 000,000,000 | ---D | M] ("DVDVideoSoft Menu") -- C:\Users\user\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\jgmnhxbp.default\extensions\{ACAA314B-EEBA-48e4-AD47-84E31C44796C}

[2011-02-07 23:33:54 | 000,000,000 | ---D | M] ("AutocompletePro - Your handy search suggestions tool") -- C:\Users\user\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\jgmnhxbp.default\extensions\support@predictad.com

[2011-01-19 00:02:30 | 000,000,000 | ---D | M] ("DVDVideoSoft Menu") -- C:\Users\user\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\r6yd7ja3.default\extensions\{ACAA314B-EEBA-48e4-AD47-84E31C44796C}

[2011-01-17 12:43:48 | 000,000,000 | ---D | M] (Babylon) -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ffxtlbr@babylon.com

 

Do kompletu te śmieci:

 

[2011-02-08 23:11:28 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\user\Documents\Soft32 Downloads (ten folder ma przypuszczalnie instalatory Conduit)

[2011-01-19 00:02:28 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\user\AppData\Roaming\DVDVideoSoftIEHelpers (para do tego co wyżej, tylko dla IE)

Dodatkowo, w pasku adresów Lisa wklep about:config, wyszukaj po kolei tu widoczne wartości (keyword.URL i tak dalej) i z prawokliku wykorzystaj opcję Resetu do ustawienia domyślnego (to powinno być Google).

 

FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search the web (Babylon)"

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.babylon.com/web/{searchTerms}?babsrc=browsersearch&AF=15627"

FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.babylon.com/?babsrc=adbartrp&AF=15627&q="

2. To są pliki od infekcji i je skasuj:

 

[2011-01-21 22:20:22 | 000,016,244 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\rrt_is.wav

[2011-01-21 22:20:22 | 000,007,302 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\rrt_vf.wav

[2011-01-21 22:20:22 | 000,007,148 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\rrt_tv.wav

[2011-01-21 22:20:22 | 000,006,282 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\rrt_tn.wav

[2011-01-21 22:20:22 | 000,004,141 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\ihfeumzb.qzk

[2011-01-06 09:06:30 | 000,000,186 | ---- | M] () -- C:\Windows\Tasks\{7E0798F7-E38B-4495-988D-82227F7AC464}.job

3. Mam także pewne zastrzeżenia do zainstalowanego oprogramowania:

 

  • wątpliwej reputacji: Exterminate It! (KLIK), Perfect Uninstaller, RegCure (temu też nie ufam - od firmy Paretologic, która się kompromitowała w przeszłości),
  • przestarzałe: ETRemover (te warianty już nie chodzą w przyrodzie), SLD Codec Pack (starawe pakiety kodeków to zagrożenie konfliktów w powłoce), Motherboard Monitor 5
  • zbędne: Akamai NetSession Interface (downloader Adobe niepotrzebnie chodzi cały czas w tle i możesz go odinstalować).

4. Bardzo mało wolnego miejsca zostało na dysku C:

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = C:\Program Files

Drive C: | 52,14 Gb Total Space | 0,82 Gb Free Space | 1,57% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 51,84 Gb Total Space | 48,67 Gb Free Space | 93,88% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 931,51 Gb Total Space | 394,21 Gb Free Space | 42,32% Space Free | Partition Type: NTFS

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kolejne instrukcje w spoilerze.

 

 

 

W FF: about:config zresetowałem wszystkie ciągi, które były pogrubioną czcionką.

 

1. Nie wykonałeś zadania jak należy (lub log z OTL tworzony przed lub w trakcie akcji a nie po). Nadal są dokładnie te same wyniki:

 

FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search the web (Babylon)"

FF - prefs.js..browser.search.defaulturl: "http://search.babylon.com/web/{searchTerms}?babsrc=browsersearch&AF=15627"

FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search the web (Babylon)"

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.babylon.com/?babsrc=adbartrp&AF=15627&q="

2. Do kasacji także plik pozostawiony przez Perfect Uninstaller:

 

[2011-01-24 20:56:28 | 000,000,042 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\AK083E209605E394C.lie

3. To ciągle za mało wolnego dla Vista (gdzie miejsce na cache Przywracania systemu i oddech dla stałych zapisów):

 

Drive C: | 52,14 Gb Total Space | 2,95 Gb Free Space | 5,66% Space Free | Partition Type: NTFS

Wstępnie: skasuj przez SHIFT+DEL całą zawartość folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download + wypróżnij foldery Przywracania systemu (ma zostać utworzony aktualny punkt, stare wylot). Dalsza diagnostyka gdzie uwalniać via narzędzie SpaceSniffer.

 

 

zrobiłem też ATF, TFC, CCleaner, DiskMax, OTL.

 

ATF to przestarzały program. Lepszy jest TFC (ma funkcję przymusowego restartu dla dokładnego wypróżniania, adresuje wszystkie konta systemu - nie tylko bieżącego użytkownika - oraz większą liczbę przeglądarek). Ani ATF ani CCleaner tego nie robią w materii czyszczenia tymczasowych. CCleaner za to może pomóc w sprzątaniu całkiem innych plików.

 

 

 

 

Pada oczywiste pytanie, czy po operacjach teraz w Firefox przy włączonych pozostałych dobrych rozszerzeniach pojawia się na naszej stronie ta dziwna plansza.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Masz rację z OTL. W trakcie się robiło ;)

 

Ale też faktycznie wszystko wróciło do poprzedniego, złego stanu w about:config.

Znów pozmieniałem. Kilka razy wchodziłem/wychodziłem/restart i na razie jest dobrze - statusy są domyślne (parę się robi na grubo, ale nie ASK ani Babylon).

 

 

Świeże logi:

 

Otl.txt

 

Otl.Extras

 

Teraz nie wyskakuje już to czarne okno, ale mam powyłączane wszystkie dodatki, rozszerzenia i wtyczki w FF. Jutro poeksperymentuję z ich załączaniem.

 

SpaceSniffer_log console

 

SpaceSniffer_export

 

 

--

 

Włączyłem z powrotem wszystkie wtyczki, bo się system o nie upominał, albo MSOffice, Powerpoint, obrazki na FF się nie wyświetlały,... Na razie jest wszystko Ok. Czarna prostokąt już się nie pojawia na forum. W about:config nie ma już Ask i Babylon toolbar'ów.

 

--

Już drugi dzień wszystko Ok.

Dziękuję picasso za pomoc. :thumbsup:

 

Jeśli nie masz więcej uwag, to temat chyba do zamknięcia. Wiem, że powinienem jeszcze odkurzyć na C:\...

 

-------------------------

EDIT 19_02_2011

 

SUPERAntiSpyware Scan Log

 

Laptop już chodzi chyba normalnie :cheer:

Odnośnik do komentarza

OK, czyli problem rozwiązany. Dodatkowe uwagi po skoku w spoiler.

 

 

 

1. Ostatnie mikro komentarze do OTL: można usunąć jeszcze te drobne obiekty zakreślone poniżej (usługi sterowników np. programem Autoruns), w spisie zainstalowanych programów nadal widzę wątpliwy Exterminate It! (bez żalu wyrzucać - no chyba że to jakiś odpadek post-deinstalacyjny) + zauważyłam też wejście AVG 2011 a nic tu nie wskazuje na pobyt tego programu na dysku (usuń to) oraz Java jest już jeden numerek wyżej.

 

DRV - File not found [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\rootrepeal.sys -- (rootrepeal)

DRV - [2011-02-07 22:55:11 | 000,035,904 | ---- | M] (VirusBlokAda Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\v89bkz0g.sys -- (v89bkz0g)

 

 

[2011-01-17 18:17:43 | 000,002,226 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins\babylon.xml

[2010-11-14 17:39:19 | 000,002,432 | ---- | C] () -- C:\Users\user\AppData\Local\TempEp5144.html

[2010-11-14 17:39:19 | 000,002,089 | ---- | C] () -- C:\Users\user\AppData\Local\TempOq5144.html

[2010-03-22 21:02:22 | 000,001,527 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\sk_bho.ini

O32 - AutoRun File - [2011-01-23 12:56:30 | 000,000,000 | ---D | M] - E:\AUTORUN_.INF -- [ NTFS ]

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{739F4CE3-6443-40AB-ACB3-2CF6FD3702AE}" = AVG 2011

2. Wyniki z SUPERAntispyware: ciastka nie stanowią troski, elementów Babylon Toolbar (wywalany przez nas z Lisa) nie chcemy, zaś ostatni wynik ze svchost.exe to prawdopodobnie fałszywy alarm (takie wyniki są częste na wirtualizowanych aplikacjach via Thinstall).

 

3. SpaceSniffer: log jest podejrzanie krótki, nie uwzględnia większości lokalizacji i czy na pewno startowałeś program przez Uruchom jako Administrator? A mus sprzątania na dysku jest, niecałe 3GB to bardzo mało wolnego. Czeka Cię trochę roboty, zapewne należy też przewertować swoje zainstalowane programy i rzeczowo ocenić co naprawdę jest w użytku i warto trzymać rezerwując miejsce.

 

 

 

 

I możemy temat na kluczyk zamknąć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...