Skocz do zawartości

Długie oczekiwanie na połączenie wifi


Dex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu postanowiłem kupić modem wifi USB obsługujący pasmo 5GHz. Wybór padł na Edimax AC450 Wireless Lan USB Adapter.

Internet śmiga super - 3 razy szybciej niż na 2,4 GHz. Jest tylko jeden irytujący problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Mianowicie po normalnym uruchomieniu systemu, komputer od razu łapie połączenie z siecią, ale po wybudzeniu ze stanu wstrzymania bądź hibernacji modem widzi od razu sieć, jednak łączy się z nią dopiero po upływie około 60 sekund. Nawet jeśli ręcznie kliknę "połącz z siecią" to wtedy wyświetla się komunikat "łączenie z siecią trwa dłużej niż zwykle" i wtedy również trwa to mniej więcej 60 sek.

 

Od razu mówię, że mam zaznaczone wszystkie 3 opcje w karcie "połączenie" czyli "połącz automatycznie gdy ta sieć jest w zasięgu" itd.

Ponadto wyłączyłem zezwalanie systemowi na wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii, a w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania w pozycji "karta sieci bezprzewodowej" ustawiłem "maksymalna wydajność".

 

Dodam tylko jeszcze, że tych problemów nie mam z wbudowanym modemem na 2,4GHz. Zawsze po wybudzeniu z hibernacji sieć była od razu.

 

Macie jakiś pomysł co może być nie tak?

 

Załączam plik z Net-log http://wklej.org/id/2311327/

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...