Skocz do zawartości

BOOTMGR is missing


Rush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po uruchomienie laptopa z Windows 7 wyświetla się komunikat: "BOOTMGR is missing".

 

Odpaliłem płytkę instalacyjną i próbowałem poprzez metodę: Napraw/opcje odzyskiwania systemu ,jednak gdy chcę kliknąć przycisk Dalej wyskakuje mi komunikat  "Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows."

 

Próbowałem również wpisywanie komend w wierszu poleceń:

bootrec/fixmbr,

bootrec/fixboot,

bootrec/rebuildbcd.

To również nie przyniosło pozytywnych efektów.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość ,ponieważ w kwestiach komputerowych jestem laikiem.Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dziwi mnie jeszcze jedna kwestia.Po wpisaniu komendy bootrec/rebuildbcd wyswietla się komunikat: 

"Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu windows.

Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu windows: 0 
Operacja zakończyła się pomyślnie."

 

 

Czemu wyświetla się wartość "0" ? Przecież system windows jest zainstalowany.

Odnośnik do komentarza

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujących-windows/
W tym temacie jest opisany trik z notatnikiem. On pomoże Ci w nawigacji jeśli niezbyt ogarniasz poruszanie się w cmd. 
Zrób zdjęcia z zawartością partycji systemowej i rozruchowej. 
 
Używaj opcji edytuj i zawrzyj proszę to co mi napisałeś na priv, że pliku bootmgr nie udało Ci sie znaleźć.

 

Autor czytał co robi komenda bootrec /rebuildbcd czy tak po nazwie sobie intuicyjnie interpretuje? Po co ma Ci listować windowsa, ktory juz jest w bcd? 

Odnośnik do komentarza

Przy próbie uruchomienia FRST ,po wpisaniu komendy F:\FRST64.exe ukazuje se komunikat:

Wersja F:\FRST64.exe nie jest zgodna z wersją uruchomionego systemu Windows. Sprawdź w informacjach dotyczących systemu operacyjnego na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna <x86 - 32-bitowa czy x64 - 64-bitowa>, a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam:

 

Odpaliłem płytkę instalacyjną i próbowałem poprzez metodę: Napraw/opcje odzyskiwania systemu ,jednak gdy chcę kliknąć przycisk Dalej wyskakuje mi komunikat "Ta wersja opcji odzyskiwania systemu jest niezgodna z wersją systemu Windows, który próbujesz naprawić. Spróbuj użyć dysku odzyskiwania, który jest zgodny z tą wersją systemu Windows."

+

 

Przy próbie uruchomienia FRST ,po wpisaniu komendy F:\FRST64.exe ukazuje se komunikat:

 

Wersja F:\FRST64.exe nie jest zgodna z wersją uruchomionego systemu Windows. Sprawdź w informacjach dotyczących systemu operacyjnego na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna , a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania.

Oba błędy wskazują, że jest uruchomione 32-bitowe środowisko WinRE.

- W takim przypadku FRST też musi być 32-bitowy, niezależnie od tego, że zainstalowany Windows jest 64-bitowy.

- A do opcji Napraw dla systemu 64-bit wymagana jest płyta z 64-bitowym WinRE.

Odnośnik do komentarza

Zasymulowałem całą procedurę u siebie. 

 

Wydaję mi się, że na partycji systemowej (c:) brakuje pliku bootmgr. 

Uruchom środowisko WinRE, a w nim cmd. 

Wpisz: 

cd /

dir bootmgr /s 

copy (i zaznacz lewym przyciskiem myszy scieżkę do pliku, np. poprzez dwukrotne szybkie klikniecie lewym przyciskiem myszy na jakis element z tej sciezki: 

bootmgr.png

wcisnij prawy przycisk myszy (ppm) i jeszcze raz. 

wklei Ci sie zaznaczona sciezka. Potem zaznacz druga czesc sciezki w ten sam sposob: 

bootmgr2.png

i drugi raz ppm. 

Dopisz: \bootmgr

masz juz cala sciezke. Pamietaj, ze miedzy poleceniem copy a sciezka MUSI być spacja. 

Majac juz:

copy po spacji dodaj c:/ 

Calosc jak na screenie

bootmgr3.png

 

Przechodzisz na dysk c komendą 

c:

attrib +s +r

zatwierdzasz enterem.

 

Opcja szybsza, prostsza i elastyczna to oczywiscie  narzedzie  Startup Repair (Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania). Musisz tylko zadbać o to, żeby wybrać opcje napraw z instalki systemu windows 7 x64.

 

Ciekawostką jest to, że na systemie Windows 10 komunikat jest inny. Nie ukrywam, że zaskakujący dla mnie. Po usunięciu bootmgr przywita nas komunikat: 

bootmgr4windows10.png

An operating system wasn't found. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...