Skocz do zawartości

Zablokowane foldery na dysku zewnętrznym


KarolK30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem prosić o pomoc. Jakiś czas temu, podłączając dysk zewnętrzny do laptopa, pojawił się komunikat iż dysk jest uszkodzony i wymaga przeskanowania (podobne komunikaty pojawiały się już wcześniej). Dysk został przeskanowany, wszystko było w porządku. Dysk wypiąłem, podłączyłem do usb do telewizora, pojawił się komunikat iż dysk jest uszkodzony. Po podłączeniu go do komputera, okazało się iż foldery w których była największa liczba danych są niedostępne (nie można do nich wejść), co dziwne na dysku wciąż jest zajęte miejsce przez pliki które w nich się znajdowały. Nie zauważyłem żadnego komunikatu ze strony Avasta, aby wykrył jakiegoś wirusa (ale równie dobrze mogłem coś przeoczyć). 

 

Uszkodzony dysk to dysk G:/ Dołączam plik UsbFix. Pomocy!

UsbFix_Report.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sądzę, że nie ma co tu szukać infekcji i raporty z ogłoszenia można sobie darować. USBFix jest dedykowany tylko i wyłącznie problemom infekcji, a obrazek zawartości pokazujący konwersję danych (foldery przekształcone w pliki) poświadcza uszkodzenia struktury plików a nie problem infekcji.

 

################## | G:\ - Fixed drive (NTFS) |

[01/04/2016 - 20:37:29 | SHD] - G:\found.001
[19/12/2015 - 16:47:44 | SHD] - G:\found.000
[16/03/2014 - 17:11:52 | N | 0 Ko] - G:\Przegrywki z płyt - filmy
[31/07/2014 - 22:30:05 | N | 0 Ko] - G:\Toshiba - backup
[02/08/2014 - 00:30:04 | SH | 0 Ko] - G:\RECYCLER
[12/08/2014 - 22:54:28 | N | 0 Ko] - G:\Zdjęcia SIII
[02/09/2014 - 21:51:44 | N | 0 Ko] - G:\Samsung backup
[06/10/2014 - 22:53:32 | N | 0 Ko] - G:\The Sims - dodtaki
[26/09/2015 - 09:57:16 | N | 0 Ko] - G:\Programy
[19/12/2015 - 17:08:45 | N | 0 Ko] - G:\Gry
[24/01/2016 - 20:34:07 | N | 0 Ko] - G:\Rick and Morty S02
[24/03/2016 - 15:41:44 | N | 0 Ko] - G:\Filmy i seriale
[25/03/2016 - 21:19:21 | N | 0 Ko] - G:\HP Backup
[01/04/2016 - 20:30:58 | SH | 0 Ko] - G:\System Volume Information


Temat przenoszę do działu Hardware. Groszexxx wskaże jakie dalsze kroki należy podjąć.

EDIT: Źle popatrzyłam na literę, G wykryte w USBFix.
Odnośnik do komentarza

Co to za dysk? W oryginalnej obudowie? 

 

Nie jest prawdą, że skanowanie, które włączałeś przebiegało bez problemów. Są dwa foldery będące produktem chkdsk. Pierwsze podejrzenie to kiepski stan dysku i pojawiające się defekty powierzchni. Niestety rzadko idzie podejrzeć smart przez usb. Spróbuj takich programów jak GSmartControl, CristalDiskInfo i hdsentinel. 

 

Jeżeli masz na dysku ważne rzeczy - rób szybko ich kopię.
Możesz sprawdzić  zawartość folderów found.001 i found.000. W tym celu posłuż się albo cmd z poziomem admina albo zaznacz pokazywanie ukrytych plików. Nadaj sobie prawa dostępu 

 

Możesz też zrobić skan powierzchni dysku za pomocą Victorii 4.47

Odnośnik do komentarza

Jest to dysk Western Digital, w oryginalnej obudowie, nigdy nie było żadnej ingerencji w ten dysk z mojej strony.

Którego z programów polecanych: GSmartControl, CristalDiskInfo i hdsentinel najlepiej użyć ?

Nie jestem pewien, ale mam chyba włączone pokazywanie ukrytych plików, niestety nie widzę tych folderów  found.001 i found.000

Czy w jakiś sposób da się "wejść" do tych folderów przekształconych w pliki ?

Odnośnik do komentarza

Pisałem w poście 5 jak masz nadać sobie prawa. 

 

Jeśli nie potrafisz do nich wejść z poziomu cmd - to pobierz np. DMDE  rozpakuj, uruchom, wybierz dysk albo od razu partycje i wybierz folder found. Jak będzie tam coś co Cię interesuje to napisz. 

 

Udało się za pomocą tego programu wejść w te foldery, danych jest dużo, a nie mam tyle pamięci dostępnej, dysk był taką alternatywą żeby nie zapychać miejsca na komputerze, teraz muszę przebrać wszystko co mnie interesuje i kliknąć w zakładce Narzędzia > Odzyskaj (jeżeli faktycznie tak to działa). 

 

Czy to "Odzyskiwanie" to jedyny sposób na przywrócenie danych z tych folderów found ?

Edytowane przez Groszexxx
Posty sklejam
Odnośnik do komentarza

Pliki, które widzisz są w tych dwoch wymienionych folderach.

 

Jeszcze raz powtórzę - w poście 5 masz instrukcje jak nadać sobie prawa do plików. Jeszcze raz wklejam linka:

https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

Dla Windows 10 jest ten sam tok postępowania ? Nie można wejść w te screeny żeby podpatrzeć wszystko dokładnie.

 

 

Dla Windows 10 jest ten sam tok postępowania ? Nie można wejść w te screeny żeby podpatrzeć wszystko dokładnie.

Zacząłem robić metodę pierwszą, ale w windows 10 jest chyba inny układ tego wszystkiego i nie mogę przez to przebrnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...