Skocz do zawartości

Komputer wolny jak żółw


Zadaroxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z komputerem stacjonarnym. Na co dzień użytkowany jest przez młodszego brata. Po powrocie do domu po 4 dniowej nieobecności komputer stracił w sobie wigor, a mianowicie jest wolny jak żółw. Wcześniej nie było z nim problemów, zatroszczylem sie o formatowanie i wgranie nowego systemu. Niestety zostały wgrane jakieś głupoty, typu program booking.com, oczywiście minecraft zyczu, który jest źródłem częstych błędów i blue screenów u nas (ale tłumacz młodemu.). Poza tym komputer skanuje właśnie FRST I GMER oraz OTL-em... mam nadzieję, że pomożecie. Mam wielki problem, bo ani ADW cleaner nie pomógł, ani ccleaner nie przyspieszył. Zrobiłem mu defragmentację i czyszczenie, ale również z beznadziejnym skutkiem. Muszę zaznaczyć, że avast nie chce się zaktualizować i jest niewłączony.

 

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

 

Addition.txt FRST.txt GMER.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rucek post wydzielił i usunął logi OTL nie brane tu już w ogóle pod uwagę, a ja dodam że niepoprawne są również raporty FRST - otwórz plik FRST.txt załączony powyżej, jest urwany. Dostarcz pro forma nowy pełny log. To tylko by się upewnić co jest dalej, ponieważ definitywnie tu wygląda na inną przyczynę niż infekcja. Masz problem sprzętowy, w Dzienniku zdarzeń błędy złych bloków dysku, co wyjaśnia drastyczne spowolnienie systemu, nawet po formacie:

 

Dziennik System:
=============
Error: (03/24/2016 08:52:52 AM) (Source: Disk) (EventID: 7) (User: )
Description: W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

Jedna z konsekwencji złych bloków to uszkodzenia rejestru (conajmniej wymagane założenie nowego konta):

 

Dziennik Aplikacja:
==================
Error: (03/24/2016 08:40:21 AM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1542) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: System Windows nie może załadować pliku rejestru klas.
SZCZEGÓŁY — Operacja We/Wy zainicjowana przez rejestr nie powiodła się w sposób nieodwracalny. Rejestr nie może wczytać, wypisać lub opróżnić jednego z plików zawierających obraz rejestru systemu.

Error: (03/24/2016 08:40:21 AM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1508) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: System Windows nie może załadować rejestru. Częstą przyczyną tego problemu jest za mała ilość pamięci lub brak wystarczających praw zabezpieczeń.

SZCZEGÓŁY - Operacja We/Wy zainicjowana przez rejestr nie powiodła się w sposób nieodwracalny. Rejestr nie może wczytać, wypisać lub opróżnić jednego z plików zawierających obraz rejestru systemu.
for C:\Users\Adam\AppData\Local\Microsoft\Windows\\UsrClass.dat

 

Temat przenoszę do działu Hardware. Prócz poprawnego pliku FRST.txt, dostarcz także dane wymagane działem Hardware: KLIK. I kto inny się zajmie tematyką sprzętową. Od razu jednak radzę zrobić kopię zapasową cennych danych na dysku, by zapobiec ich ewentualnej utracie, a ponadto od stanu dysku zależy co się dalej stanie z systemem i danymi.

 

 

Cytat

oczywiście minecraft zyczu, który jest źródłem częstych błędów i blue screenów u nas (ale tłumacz młodemu.)

 

Może to tylko jeden z pośrednich skutków powyższego globalnego problemu z dyskiem.

 

 

Cytat

zatroszczylem sie o formatowanie i wgranie nowego systemu. Niestety zostały wgrane jakieś głupoty, typu program booking.com

 

Nie wiem gdzie to widziałeś (w tym niepełnym FRST brak takich śladów). A czy przypadkiem booking.com to nie był element obrazu instalacyjnego ASUS? Niektórzy producenci integrują takie śmieci. Ten booking.com widziałam m.in. na komputerach ACER.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...