Skocz do zawartości

Zaszyfrowane pliki na komputerze.


Peterov

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmieniłem dysk w komputerze i wszystkie pliki przeniosłem ze starego dysku na nowy i na nowym zainstalowałem też system. Stary wywaliłem. I niektórych plików które są zaznaczone na zielono nie mogę kopiować, otwierać itd. bo nie mam uprawnień. Migracja z W10 na 7 była.

Jest tego z 2GB minimum, parę ważnych projektów.

Prawdopodbnie te pliki były zaszyfrowane BitLockerem, ale kojarzę, że wyłączyłem później go. Klucza nie mam :/

 

Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć,

Na starym dysku miałem 3 partycje, systemowej nie kopiowałem na nowy dysk, tylko dwie pozostałe z różnymi plikami.

Stary dysk na końcu sformatowałem. 

Także katalogu z profilem użytkownika nie mam, hasła użytkownik nie miał.

 

 

Jakieś 20 plików jest zaszyfrowanych, z czego 10 ważne.

 

 

Stary dysk był tylko formatowany, raczej nie powinno nic być nadpisane.

Odnośnik do komentarza

Co do odzyskania to główne metody postępowania są dwie -  za pomocą dystrybucji WinFE http://reboot.pro/files/file/375-mini-winfe/

(który ma wbudowany write protect tool) zrobić kopię całego dysku i z niej odzyskiwać profil.. 

Druga metoda to pominięcie robienie kopii zapasowej. Bardziej ryzykowna.

Jeśli autor jest zainteresowany to mogę opisać całą procedurę...

Odnośnik do komentarza

Mggrzeg, sorki, rozumiem. Nie posiadam niestety kopii kluczy do EFS.

 

Groszexxx - posiadam stary dysk, na którym był dysk i wszystkie dane, 1TB dysk. Ten stary dysk działa, ale troszkę jest w opłakanym stanie, sporo bad sectorów i przez to działa dużo wolniej. Jedynie format był robiony na nim i nie wiem czy można by było odzyskać dane z niego.

 

Wszystkie pliki zostały przeniesione na nowy dysk którego teraz używam, także nie wiem, jak uważasz, potrzebna jest kopia zapasowa, czego?

Odnośnik do komentarza
Dysponuje (niestety z nieplanowanych powodow) ograniczona iloscia czasu, wiec nie jestem w stanie zrobic dla Ciebie dokladnego tutka ze screenami. 


i  zobacz ile jestes w stanie sam ogarnac. 

W sekcji programs - zaznacz tylko DMDE. 

Zas w zakladce Source > Source Directory - wskaz lokalizacje rozpakowanego iso instalki windows 8.1 https://www.fixitpc.pl/topic/29567-legalne-pobieranie-obraz%C3%B3w-instalacyjnych-windows/?do=findComment&comment=180549

Wazne info: pobierz KONIECZNIE 32 bitowego windowsa.

Plik iso windowsa rozpakowujesz. Następnie trzeba przekonwertować plik install.esd, który znajduje się w folder_obrazu/source/


Tu instrukcja: 


winReducer ES.png

Iso z utworzonym install.wim zostanie stworzone w folderze work programu winreducer Na przyklad, gdy plik folder programu jest na pulpicie: 

C:\Users\q\Desktop\winreducereswimconverter\WinReducerESWimConverter\WORK\ 

rozpakowujesz iso, ktore tam jest. Upewnij się, że wewnatrz folderu, ktory utworzyl sie po rozpakowaniu iso, jest folder source, a w nim plik install.wim. Jeśli nie to otwórz jakimś archiwizerem (winrar, 7zip) plik iso obrazu, wejdz w source, i metodą "przenieś i upuść" tam, gdzie powinien byc. 

 

Uruchom WinBuilder, w zakładce programms zaznacz DMDE. W zakładce Source > source directory - ustaw ścieżkę do folderu, ktory zostal utworzony po rozpakowaniu Twojego iso. Następnie wciśnij przycisk Play. 

Zostanie w końcu utworzony finalny plik Iso z naszym WInFE. Znajduje się on w folderze WinFE/WinFE.Project.Output/winpe.iso

 

To ten obraz wgrywasz na pena wykorzystując Rufusa


 

Bootujesz się z niego, wyskoczy komunikat od Write Protection Tool, klikasz ok,potem continue, na pulpicie klikasz prawym klawiszem myszy > programs > DMDE. Zatwierdzasz licencje. Przy wybieraniu dysku KONIECZNIE odznacz :pokaż partycje (domyslnie jest zaznaczone), wybierz dysk, który chcesz przekopiować. Kliknij ok, następnie u góry na pasku Narzędzia i potem kopiuj sektory (alt+W), sektor min 0, sektor koncowy max (ten napis mozna kliknac), następnie niżej, w sekcji DOCELOWY - kliknij plik i wybierz dysk, na ktorym chcesz utworzyc kopie tego dysku. Kliknij potem w zakladke parametry(wskaz mu miejsce na log na drugim dysku (ten sam, na ktorym bedziesz zapisywal kopie), jeszcze raz parametry i ilosc bledow przy probie CRC zmien na 1, przy seek na 0. Potem dwa razy ok. 

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Napisalem Ci co masz zrobic we wczesniejszym poscie. Upewnij sie czy wszystko rozumiesz. Na spokojnie przygotuj sobie srodowisko, w ktorym zaczniesz robic kopie posektorową. 

Jeżeli to ten uszkodzony dysk został sformatowany to ja radzę zrobić jego kopią na inny. W tym celu potrzeba oczywiście dysku o takiej samej lub większej wielkości. 

Nie dosc, ze nie wiadomo w jakim stanie jest ten dysk, czy w ogole da sie z niego zrobic kopie, odzyskac folder uzytkownika, to Ty pytasz ile to potrwa ;). To zabawne. 

Odnośnik do komentarza

Okej, przeanalizuję ten post który jest wyżej. 

Nie rozumiem jednak jednej kwestii.

 

Jeżeli to ten uszkodzony dysk został sformatowany to ja radzę zrobić jego kopią na inny.

Ten uszkodzony dysk został sformatowany cały. Dane wszystkie potrzebne mi zostały przeniesione na nowy dysk którego teraz używam. Tylko, że niektóre okazały się zaszyfrowane, ale to już pisałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...