Skocz do zawartości

Zaszyfrowane pliki *decryptfile@aol na serwerze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mamy problem w firmie. Jakiś wirus zaszyfrował nam pliki. Pliki po zaszfyrowaniu nie można otworzyć, do każdego pliku został utworzony drugi plik wg schematu: nazwa pliku pierwotnego + rozszerzenie np. docx.id-9266007044358398-decryptfile@aol

System operacyjny to windows 2008.

W załączeniu przesyłam logi.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer logi.txt

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

*decryptfile@aol należy do tej grupy infekcji: KLIK. Niektóre warianty "małpkowych" infekcji szyfrujących adresuje Kaspersky RakhniDecryptor. Lista podanych w artykule wariantów jest niepełna. Niestety nic mi nie wiadomo na temat zdolności odkodowania plików wariantu z "aol" w nazwie.

 

W widzianych tu raportach nie ma żadnych oznak tej infekcji i nie ma co analizować. Albo więc serwer nie był źródłem i został zainfekowany przy udziale któregoś klienckiego podłączenia, albo kontekst raportu jest pobrany nie z tego konta które było motorem (wg FRST jest większa ilość niezaładowanych kont), albo infekcja została usunięta. Poza tym, raporty FRST słabo się nadają do weryfikacji środowisk domenowych / serwerowych, analizowany jest tylko dysk C systemu spod którego uruchomiono FRST. Nie jestem w stanie stwierdzić nic więcej ponadto co już powiedziałam.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...