Skocz do zawartości

Usuwanie zablokowanych kluczy rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Malwarebytes RegASSASSIN
 
Strona domowa
 
Platforma: Windows XP do Windows 8.1 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 


Malwarebytes RegASSASSIN - Narzędzie umożliwiające kasowanie z rejestru kluczy do których nie ma uprawnień. Posiada opcję resetowania uprawnień i rekursywnego kasowania całego klucza wraz z jego zawartością. Wystarczy program uruchomić (na systemach Vista i nowszych z prawokliku "Uruchom jako Administrator"), wkleić w pasek adresów ofensywny klucz, pozostawiając ptaszki na Reset permissions i Delete registry key and all subkeys, i kliknąć w przycisk Delete. Program portable, waży tylko 64KB. Nie jest rozwijany, to wersja z 2008 roku. Oficjalnie kompatybilność kończy się na Windows 8.1, aczkolwiek program może działać na Windows 10.
 
regassassin.png

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
RegOwnershipEx

Strona domowa

Platforma: Windows Vista do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 


RegOwnershipEx - Minimalistyczne narzędzie umożliwiające szybkie przejmowanie klucza na własność (z możliwością odwrócenia tej operacji) oraz bezpośrednie otwieranie wybranego klucza w regedit - ta funkcjonalność została opisana w innym wątku. W polu adresów są akceptowane ścieżki w formacie pełnym (np. HKEY_LOCAL_MACHINE) oraz skróconym (np. HKLM). Prócz wklejania gotowych ścieżek, można też posłużyć się wbudowaną mini przeglądarką z drzewem kluczy.
Program portable. W paczce są dwa foldery, Windows 7 (ta wersja do zastosowania też na Vista) oraz Windows 8 (ta wersja do zastosowania także na Windows 10), w każdym po dwie kompilacje odpowiednio dla systemów 32-bit i 64-bit. Na systemie Vista wymagany .NET Framework 3.5.
 
regownershipex.png

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
MiniRegTool

Pobieranie wersji 32-bit
Pobieranie wersji 64-bit

Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 


MiniRegTool - Narzędzie marki Farbar, które jest graficzną nakładką kombinującą konsolowe narzędzia SWReg i SetACL. W puli dostępne opcje szukania, odblokowanie kluczy zablokowanych via uprawnienia, usuwanie kluczy zablokowanych przez uprawnienia oraz ukrytych przy udziale znaków null. Obsługa sprowadza się do wklejenia konkretnej ścieżki dostępu w oknie, zaznaczenia wybranej opcji i uruchomienie procesu przyciskiem "Go". Przy usuwaniu kluczy ze znakami null należy znak null zasygnalizować gwiazdką.
Narzędzie nie jest aktywnie rozwijane, ze względu na to że FRST tego samego autora posiada komendę DeleteKey:, która jest nowszą ulepszoną wersją nie używającą żadnych zewnętrznych programów.
 
miniregtool.png

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
NoVirusThanks Registry DeleteEx
 
Strona domowa
 
Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware

 


NoVirusThanks Registry DeleteEx - Mała lekka aplikacja dedykowana usuwaniu kluczy i wartości rejestru zablokowanych przez uprawnienia lub techniki hooków API, wliczając także obiekty chronione przez malware / rootkity, które są nieusuwalne w tradycyjny sposób z poziomu regedit. Program pracuje na poziomie kernel posługując się własnym sterownikiem RegDeleteEx.sys, co zwiększa jego skuteczność w kontekście innych linkowanych tu propozycji. Jest obsługiwane usuwanie kluczy i wartości formatowanych w standardowy sposób (ścieżki pełne lub aliasy typu HKLM itd.) lub przy wykorzystaniu natywnych nazw systemowych w ustawieniach eksperckich. Operacje mogą być opcjonalnie nagrane do raportu tekstowego.
Dostępna tradycyjna wersja oraz portable. W paczce są dwie wersje narzędzia, odpowiednio dla systemów 32-bit i 64-bit.
 
registrydeleteex1.png
 
registrydeleteex2.png

 

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...