Skocz do zawartości

Niechciane strony wyskakujące podczas klikania w odnośniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam problem polegający na tym, że czasem jak klikam na odnośniki na stronach (chociażby tutaj na forum przechodząc miedzy hiperłączami) pojawiają mi się niechciane strony tj.:

-> hxxp://www.themillionaireinpjs.net/lp/rbpl/hcax?RefCode=t5FLjELl5RGG-v0lLFhweA0AIAAAAAAAAKNQhAAAAAAA&rfx=t5FLjELl5RGG-v0lLFhweA0AIAAAAAAAAKNQhAAAAAAA&t=18792023

-> hxxp://thebrowsergame.com/content/106-3018166839/?pid=2043&sid=1064042&s2s=13376011411457452783&_ld_exit=yes

wówczas zamiast kursora "łapki" pojawia się zwykły kursor "strzałki" i nieuchronne jest otworzenie się w nowej karcie reklamy.

Dodatkowo często nowo otwierana strona początkowo otwiera się normalnie, po czym zmienia się w stronę z reklamą.

 

Wcześniej miałam problem ze stroną startową w Chrome bo zainfekowało mi ją "esurf.biz" . Ale usunęłam to ręcznie poprzez usunięcie ścieżki docelowej w właściwościach Google Chrome oraz usunięciem w ustawieniach przeglądarki strony startowej. Mimo tego problem dalej istnieje.

Przeskanowałam komputer darmową wersją SpyHuntera i w wyniku tego wyszło mi 242 błędów do naprawienia dot. "elex hijacker", "esurf biz", "istartpageing.com", "luckybeginning.com", "webssearches.com", "adware.opencandy", "adware.superweb", "pup.quick star", "pup.simplefiles", "xiti.com". Jednakże nie jestem w stanie tego usunąć niezarejestrowaną wersją programu.

 

Do tego komputer zaczął wolniej chodzić - wolniej się włącza.

 

Proszę o pomoc w usunięciu niechcianych śmieci z komputera.

 

W załaczniku podaje odpowiednie logi. Z góry dziękuję bardzo za pomoc.


edit:// w międzyczasie odinstalowałam program SpyHunter. Jeżeli będzie potrzeba wykonam ponowne logi.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. użyty AdwCleaner - Szukaj - Usuń

2. utworzony log w notatniku: http://wklejto.pl/251334, zapisany jako fixlist i użyta naprawa w FRST

 

po tej operacji logi wklejone w poście wyżej

 

3. utworzony log w notatniku: http://wklejto.pl/251336, zapisany jako fixlist i używa naprawa w FRST

4. na koniec w notatniku "DeleteQuarantine:" i rownież narprawa w FRST

5. usunięty folder C:\FRST

6. W Adw-Cleaner -uninstall

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...