Skocz do zawartości

System nie może odnaleźć pliku "****.exe"


Shandrill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niektóre programy uruchamiają się, inne nie. Od razu powiem, że nie mogę uruchomić żadnego skanera online, włączyć FRST, odinstalować avasta, wyłączyć avasta itd bo ciągle wyskakuje błąd "system nie może zlokalizować pliku "nazwapliku.exe", sprawdź czy ścieżka jest poprawna". CCleanerem (bo wcześniej go zainstalowałam i uruchamia się z windowsem) wyczyściłam błędy w rejestrze, jednak nic to nie dało. Jedyne co zrobiłam to zmieniłam ręcznie w systemie ścieżkę dostępu "program files", z poprzedniej lokalizacji przekopiowałam pliki do nowej ale mało to ma do problemu nie uruchamiających się instalatorów. Zawsze zmieniam ręcznie program files i nigdy nie miałąm takiego problemu. Kiedy chcę coś uruchomić z prawami administratora słychać tylko dźwięk komunikatu i tyle.

 

Mój system to windows 10 64 bit enterprise.

 

Jedynie co mogę załączyć teraz to logi z CCleanera

 

programy: http://wklej.org/id/2003557/

autostart: http://wklej.org/id/2003576/

 

Teraz wklejając widzę że jest dalej w autostarcie C:/program files, gdzie nowa ścieżka to po prostu dysk E

 

PS. Jeśli w złym dziale to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ciągle wyskakuje błąd "system nie może zlokalizować pliku "nazwapliku.exe", sprawdź czy ścieżka jest poprawna". CCleanerem (bo wcześniej go zainstalowałam i uruchamia się z windowsem) wyczyściłam błędy w rejestrze, jednak nic to nie dało. Jedyne co zrobiłam to zmieniłam ręcznie w systemie ścieżkę dostępu "program files", z poprzedniej lokalizacji przekopiowałam pliki do nowej ale mało to ma do problemu nie uruchamiających się instalatorów. Zawsze zmieniam ręcznie program files i nigdy nie miałąm takiego problemu.

Jak najbardziej nieudolna zmiana ścieżki Program Files może produkować te objawy. I raport CCleaner jasno wskazuje, że edycja i tak była tylko częściowa, uruchamiane programy w rejestrze nadal mają odwołanie do C:\Program Files (64-bit) i C:\Program Files (x86) (32-bit). Jak sądzę, to ledwie część problemu i jest multum innych odniesień do poprzedniej ścieżki w rejestrze. Nie wiadomo też w jaki sposób edycję wykonano, co zmieniono konkretnie i gdzie, czy adresowano rozdzielność bitów (dwa odrębne katalogi C:\Program Files + C:\Program Files (x86)).

Jeśli pijesz do zmiany wartości ProgramFilesDir, to nawet nie jest wystarczająca edycja i nie spowoduje ona automatycznej aktualizacji już poprzednio nagranych w rejestrze ścieżek dostępu. Zmiana ścieżki Program Files już zainstalowanego systemu jest o wiele bardziej skomplikowana, należy poprawić multum innych wpisów w rejestrze, wliczając też te bardziej "zamaskowane" jak np. w systemie nazw 8+3, to co figuruje w Autostarcie CCleaner to ledwie cząstka zagadnienia. Na forum było sporo tematów z takimi nieudanymi edycjami, np. KLIK, KLIK, KLIK.

 

W sytuacji tu zastanej klaruje się użycie Przywracania systemu do stanu sprzed felernej edycji. A jeśli to awykonalne (brak punktów lub niedziałanie funkcji), ręczne odkręcenie edycji ścieżek (edytowałaś, więc wiesz gdzie). Na przyszłość: nie kombinuj ze zmianą ścieżek Program files, to ma więcej negatywnych skutków niż korzyści, jeśli wykona się to niepoprawnie. Zostaw domyślne ustawienie i po prostu nowo instalowane programy kieruj podczas ich instalacji do folderu na innej partycji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...