Skocz do zawartości

Zamykanie się programu iexplore.exe i zawieszanie się stron


Anonim9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W laptopie mam zainstalowany Windows 7 Home Premium 64 bit. Ostatnio bardzo często mam problem z otwarciem strony internetowe i zawieszaniem się stron.

 

W dzienniku zdarzeń wyświetla się następujący komunikat dla tych problemów:

 

Program iexplore.exe w wersji 11.0.9600.18163 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty.

Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangXProcB1 lub Application Hang

Nazwa aplikacji: iexplore.exe

Wersja aplikacji: 11.0.9600.18205

 

System sprawdzany na bieżąco KIS 2016, Malwarebytes Anti-Malware i AdwCleaner.

Usunęłem zbędne programy z systemu.

System został sprawdzony kontrolerem plików systemowych poprzez sfc/scannow. Wszystko w porządku.

Odinstalowałem IE 11 i po pobraniu z witryny Microsoftu tego programu ponownie zainstalowałem IE 11.

 

Niestety problem z iexplorem.exe i zawieszaniem jest nadal. Laptop jest wyraźnie spowolniony.

Proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.

 

Przygotowałem wymagane raporty. 

 

Shortcut.txt Addition.txt FRST.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Żadnych oznak infekcji.

 

 

Cytat

Ostatnio bardzo często mam problem z otwarciem strony internetowe i zawieszaniem się stron.

 

W dzienniku zdarzeń wyświetla się następujący komunikat dla tych problemów:

 

Program iexplore.exe w wersji 11.0.9600.18163 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty.

Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

Nazwa zdarzenia problemu: AppHangXProcB1 lub Application Hang

Nazwa aplikacji: iexplore.exe

Wersja aplikacji: 11.0.9600.18205

 

W tej materii jest podejrzany Kaspersky Internet Security. Na początek sprawdź czy objawy występują również w następujących sytuacjach:

- Po wyłączeniu dodatków Kasperskiego w Opcje internetowe > Programy > Zarządzaj dodatkami.

- Po deaktywacji ogólnych osłon Kasperskiego.

 

Są też w Dzienniku błędy Zapory systemu Windows charakterystyczne dla uszkodzonych uprawnień kluczy powiązanych usług w rejestrze, aczkolwiek to może być też wynik aktywności Kasperskiego. Swoją drogą, to Zaporę systemową powinien wyłączyć...

 

Dziennik System:
=============
Error: (04/04/2016 03:26:33 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7024) (User: )
Description: Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

Error: (04/04/2016 03:26:01 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7024) (User: )
Description: Usługa Zapora systemu Windows zakończyła działanie; wystąpił specyficzny dla niej błąd %%5.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Picasso.

 

Programu KIS na Windows XP używałem od 2008 roku i nigdy nie miałem żadnych problemów. Od lipca 2014 mam laptopa z Windows 7 i oczywiście dla ochrony dalej stosuję Kasperskiego wersja KIS 2016  - 16.0.0.614 (f).

Nie pozostaje nic innego jak monitorować zachowanie się systemu.....

 

Pozdrawiam

 

PS. Może forumowicze mają jakieś sugestie w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry

 

Ostatnio od kilku dni, dzień w dzień mam problem z a aplikacjami Hang, która powoduje zamykanie programu iexplorer.exe. To jest bardzo uciążliwe i system spowolnił się, szczególnie przy zamykaniu.

I znany komunikat: „Program IEXPLORE.EXE w wersji 11.0.9600.18283 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty.”

 

System mam Windows 7 Home Premium 64 bit. Brak infekcji: sprawdzane KIS 2016, AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware.

 

Nie potrafię znaleźć przyczyny, co wchodzi w konflikt z tą aplikacją i powoduje w/w problem.

 

Podaję do analizy potrzebne raporty.

O pomoc prosiłbym koleżankę Picasso.........

 

FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Założyłeś drugi temat o tym samym, tematy połączyłam. Nowe logi nic nie wnoszą do sprawy. I nic nowego nie mam do dodania względem poprzedniego wątku. Jak mówiłam już, podejrzewam Kaspersky Internet Security. Skoro nie pomaga proste wyłączanie modułów, to sprawdź pełną deinstalację programu. Zawsze będzie go można przywrócić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W dniu 10-05-2016 po kolejnym zamknięciu iexplorer.exe odinstalowałem starą wersję KIS 2016 i zainstalowałem najnowszą (otrzymaną w ramach pomocy od Kasperskiego) wersję KIS 16.0.1.445. Wyłączyłem wg wskazówek pomocy Kaspersky toolbar i plugin w KIS. Następnie zresetowałem IE11.

 

Spokój miałem do dnia wczorajszego tj. 11 dni.

 

A dzisiaj skorzystam z rady Picasso, za którą serdecznie dziękuję.

 

PS. O rezultatach poinformuję - bo sądząc z ilości wyświetleń - jest duże zainteresowanie tym tematem...

Odnośnik do komentarza

zbigg47 ta informacja o module przyczynowym MSHTML.dll to już była mi znana od drugiego zestawu FRST Addition. Informacja sama w sobie nic mi nie mówi, a uprzednio sfc /scannow nie wykrył naruszeń. Na początku podejrzewałam KIS, ale wyraźnie stwierdziłeś że kompletna deinstalacja nic nie wniosła do sprawy. Nie było wprawdzie raportów FRST z momentu deinstalacji poświadczającej jej kompletność, ale załóżmy że się wykonała poprawnie. Ten fakt spowodował, że zmieniłam kierunek myślenia na kartę graficzną. Poleciłam przetestować podaną opcję GPU, by sprawdzić wstępnie ten trop. Brak rezultatów.

 

Mam więc pytania:

- Na jakich konkretnie stronach wykłada się IE, czy one mają coś wspólnego ze sobą, czy ładują jakiś content video, czy to https://?

- Czy na pewno masz zainstalowane wszystkie bieżące aktualizacje z Windows Update? Tutaj ktoś raportuje podobny błąd IE11 i komentuje, że problem ustąpił po instalacji określonych łat, z wymienionych tylko KB3140245 (opcjonalna) ewentualnie wydaje się powiązania z funkcjonowaniem IE11.

 

Odnośnik do komentarza

1. IE wykłada się na różnych stronach, nie potrafię ustalić prawidłowości zatrzymywania się 11. Poświęcę temu więcej uwagi.

 

2. System jest aktualizowany na bieżąco. Windows Update jest ustawiony na automatyczne instalowanie tylko ważnych instalacji - z uwagi na siłowe próby aktualizacji mojego Windows 7 do 10. W/w przez Ciebie aktualizację opcjonalną zainstalowałem oraz ponownie zresetowałem IE11.

 

Dla informacji. Przeglądałem jeszcze raz dziennik zdarzeń. Kłopoty z iexplorer.exe  powodują aplikacje Hang i Error.

W ostatnim okresie miałem 5 zdarzeń z Application Error. 3 zdarzenia były związane z błędem modułu MSHTML.dll. Zaś 2 zdarzenia z błędem modułu ntdll.dll.

Równocześnie wystąpiło 10 zdarzeń z Application Hang.

 

W załączeniu zrzuty ekranu z dziennika zdarzeń.

 

Zdarzenia Application Error.jpg mshtml.dll - moduł z błędem.jpg ntdll.dll - moduł z błędem.jpg Zdarzenia Application Hang.jpg Application Hang - żródło błędu.jpg
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od 25-05-2016 kiedy zainstalowałem opcjonalną aktualizację KB3140245 oraz ponownie zresetowałem IE11 nie mam zatrzymywania działania programu iexplorer.exe

 

Dzisiaj tj. 06-06-2016 AdwCleaner znalazł mi "jakieś" klucze w rejestrze, które usunąłem. KIS 2016 nie wskazuje na infekcję. Raport

 

Pytanie do koleżanki Picasso:

Co to są za klucze?

Czy mam wykonać raporty programem FRST?

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

Programu IObit Uninstaller używam od kilku lat i nigdy nie miałem z nim kłopotu. Ostatnio 1 czerwca br. zainstalowałem aktualną wersję tego programu (5.4).

 

AdwCleanerem sprawdzam mniej więcej raz w miesiącu czy nie ma zagrożeń dla mego laptopa. Wyświetla następujący komunikat: "Brak zagrożeń".

Czy w/w klucze to wg niego zagrożenie?

Jeśli znowu za jakiś czas wykryje "klucze", to usuwać je?

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Znowu mam kłopoty z iexplorerem.exe związane z błędem modułu MSHTML.dll.

 

Raport:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: IEXPLORE.EXE

Wersja aplikacji: 11.0.9600.18450

Sygnatura czasowa aplikacji: 57c77728

Nazwa modułu z błędem: MSHTML.dll

Wersja modułu z błędem: 11.0.9600.18450

 

Mam pewność, iż IE wykłada się na stronach https://

 

Proszę o porady, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy......

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...