Skocz do zawartości

Nie można pracować na laptopie, po kilku min samoczynnie się wyłącza!


naekana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

1. Przyznaję, że laptop najczęściej chodzi w trybie stand-by. Często po pracy jestem zbyt zmęczona, żeby zapisywać wszystkie pliki i pozamykać wszystkie aplikacje, więc po prostu zamykam klapę lapka. Być może to powoduje problemy tego typu, że po włączeniu komputera jest czarny ekran, tak jakby system nie chciał się załadować i trzeba resetować komputer. A po resecie wszystkie programy uruchamiają się ze sporym opóźnieniem i ogólnie praca na nim jest praktycznie nie możliwa. Dopiero po kolejnym zresetowaniu wszystko wraca do normy i komputer chodzi OK.

2. W kwarantannie antywirusa (Panda) są trojany. Screen w załączeniu.

3. Przy skanowaniu FRST zawieszał się pasek postępu na komunikacie "Firefox: skanowanie" - zatem skan został wykonany powtórnie, w trybie awaryjnym.

4. Skanowanie Gmerem nastawiłam na noc. Rano komputer był wyłączony, mimo że opcje zasilania ustawiłam jak na screenie poniżej - zatem skan został wykonany powtórnie, w trybie awaryjnym.

 

edit 30.01.2016

W tej chwili w ogóle nie mogę pracować na lapku,bo po uruchomieniu po kilku minutach samoczynnie się wyłącza...

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

post-8057-0-64400000-1454025106_thumb.jpg

post-8057-0-65120000-1454025121_thumb.jpg

Edytowane przez naekana
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tej chwili w ogóle nie mogę pracować na lapku,bo po uruchomieniu po kilku minutach samoczynnie się wyłącza...

Problemem nie jest infekcja, nie ma także żadnych oznak widocznej usterki w samym systemie prowadzącej do w/w efektu. Wprawdzie siedzi adware/PUP (w starcie BingSvc + powiązane modyfikacje w Firefox), ale na 100% nie jest przyczyną problemów. W tej fazie nie ma sensu się zajmować tym drobnym śmieciem, w niczym to nie pomoże. Wyniki w kwarantannie Panda także całkowicie bez związku.

 

Skoro następuje samoistne wyłączenie, to sugeruje raczej problem czysto sprzętowy i ma kwalifikacje na wizytę ze sprzętem w serwisie. Temat przenoszę do działu Hardware, może ktoś coś podpowie. Dział wymaga innych danych: KLIK. Laptop działa poprawnie tylko kilka minut i się wyłącza (rozumiem, że to występuje także w Trybie awaryjnym), ale może przez te kilka minut pracy da się pobrać dane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...