Skocz do zawartości

Niestabilne działanie internetu na jednym z komputerów Win7 64bit


89misza89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie - mam laptop podłączony bezpośrednio do modemu (toya). Na tym samym podłączeniu tylko z innym laptopem internet działa bez zarzutów natomiast pierwszy ma problemy - internet działa wolniej, niestabilnie a prędkość spada czasem do zera.

Problem występuje od kilku dni a wcześniej wszystko działało poprawnie. Myślałem, że może być to związane z instalacją programu "Pogoplug", który instalował sterownik karty sieciowej (xcetap0 provider) i nie wiem czy nie jeszcze coś. Program odinstalowany i śladu po sterowniku nie znalazłem, ale problem pozostał. Próbowałem zrobić przywracanie systemu, ale występował jakiś błąd.

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że po uruchomieniu laptopa w trybie awaryjnym z obsługą sieci internet działa o wiele lepiej (prawie tak dobrze jak na tym drugim laptopie).

Załączam logi z FRST, net-log, informacje o karcie oraz raport ICSI Netalyzr.

 

Tomek

 

Logi:

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-7787-3ee3ffa8-5c32-4da7-80f2

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

net-log.txt

post-12076-0-87150000-1452813673_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Postanowiłem postawić system od nowa z partycji recovery, zainstalowałem najnowsze sterowniki (przed instalacją też sprawdzałem) i po tym zabiegu internet po kablu zrywa i działa z falującą prędkością. Sprawdzałem to na "czystym" systemie - bez antywirusa. Łącze jest nieco stabliniejsze podczas połączenia z siecią poprzez wifi. Co może być przyczyną? Próbowałem na innym kablu i nadal to samo.

Może to oznaczać, że karta sieciowa ethernet "kończy się" a karta bezprzewodowa jest ok? Możliwa jest wymiana samej karty ethernet w moim laptopie? (Asus N53jf). Nie rozbierałem go, ale po zdjęciach widzę, ze karta wifi jest dostępna do wymiany a karta ethernet? Nie jest ona integralną częścia płyt głównej? Jest jakieś narzędzie, które pozwala sprawdzić sprawność kart ethernet od strony technicznej?

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z bardziej doświadczonych kolegów w tym fachu dał jakąś wskazówkę.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza

Może to oznaczać, że karta sieciowa ethernet "kończy się" (...)?

Stawiałbym raczej na problem ze sterownikami (w trybie awaryjnym działa prawidłowo). Proponuję zrobienie testu na innym systemie - odpal jakiegoś linuksa w trybie live (z CD lub pena) i sprawdź działanie ethernetu. W ten sposób wykluczysz lub potwierdzisz awarię sprzętową.

Odnośnik do komentarza

Stawiałbym raczej na problem ze sterownikami (w trybie awaryjnym działa prawidłowo). Proponuję zrobienie testu na innym systemie - odpal jakiegoś linuksa w trybie live (z CD lub pena) i sprawdź działanie ethernetu. W ten sposób wykluczysz lub potwierdzisz awarię sprzętową.

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie karta sieciowa ethernet jest OK - sprawdzałem na ubuntu i śmiga aż miło.

Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) - moja karta, obecna wersja sterowników - 2.1.0.21 z dnia 2013-07-16 01:00:00

Windows wyszukuje automatycznie starsze wersje z 2010 i na każdej z wersji to samo.

Jak ugryźć dalej ten temat?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...