Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w usunięciu infekcji


Rekomendowane odpowiedzi

niestety nieznalazłem

C:\Users\Konto użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\Application\9.0.597.94\gcswf32.dll

 

pokazuje mi w plikuC:\Users\..... \local\ jedynie plik o nazwie \temp\ i folder jest pusty.

 

Coś mi się tu nie zgadza i mam niejasne przypuszczenia, że odwiedzasz złą ścieżkę. Ten plik powinien być, ponieważ masz zainstalowane Chrome i to jego plik, a podany wcześniej wykaz wtyczek Flash sugerował, że plik jak najbardziej jest. W Google Chrome ponownie wklej w pasku adresów chrome://plugins/, rozwiń szczegóły opcją w prawym górnym narożniku i popatrz gdzie jest zlokalizowany plik gcswf32.dll.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ok. mój błąd źle zinterpretowałem twoje słowa i szukałem w złym miejscu teraz jest wyłaczona

 

Shockwave Flash - Wersja: 10.2.154.12 (Wyłączone)

Shockwave Flash 10.2 r154

Nazwa: Shockwave Flash

Opis: Shockwave Flash 10.2 r154

Wersja: 10,2,154,12

Lokalizacja: C:\Users\tom\AppData\Local\Google\Chrome\Application\10.0.648.45\gcswf32.dll

(Wyłączone) Włącz

Typy MIME:

Typ MIME Opis Rozszerzenia plików

application/x-shockwave-flash Adobe Flash movie

.swf

application/futuresplash FutureSplash movie

.spl

Odnośnik do komentarza
Ok. mój błąd źle zinterpretowałem twoje słowa i szukałem w złym miejscu teraz jest wyłaczona

 

Ale tego pliku nie miałeś wyłączać. Sytuacja początkowa to były dwa pliki Flash używane przez Chrome: gcswf32.dll oraz przypuszczalnie NPSWF32.dll. Wyłączyć miałeś plik tego drugiego wystąpienia Flasha, czyli NPSWF32.dll (który zapewne już zniknął po użyciu deinstalatora Flash ze strony Adobe). Plik gcswf32.dll to Flash Chrome i po jego wyłączeniu nie będą odtwarzane materiały video na YouTube.

Odnośnik do komentarza

flash został włączony ponownie

cyt.

"Wszedłem na stronę Adobe i odinstalowalem flash player. Komputer dostał pokaźnego kopa przyśpieszył bardzo ,

zamyka się szybciej i również otwiera szybciej.Przeglądarka chrome i firefax nie robią błędów,strony się otwierają o wiele szybciej.

Strona Adobe pokazuje że w komputerze wciąż mam zainstalowaną wersje:

10,1,53,64"

 

 

 

po odinstalowaniu tego pliku, w katalogu

C:\Windows\system32\Macromed\Flash\...

 

znajdują się tylko 2 pliki tekstowe

1.flashinstal

2.install

Odnośnik do komentarza

Flash Chrome (gcswf32.dll) a pozostałe wystąpienia Flash to odrębne sprawy. Każda przeglądarka ma osobiste wtyczki Flash.

 

Wszedłem na stronę Adobe i odinstalowalem flash player. (...) Strona Adobe pokazuje że w komputerze wciąż mam zainstalowaną wersje 10,1,53,64

 

A jaką przeglądarką to sprawdzasz? Te wyniki będą się różnić, jeśli otwierasz różne przeglądarki. Strona ocenia wariant wtyczki w danej przeglądarce. Czyli u Ciebie strona otworzona w Google Chrome powinna pokazać 10.2.154.12 (to wersja gcswf32.dll, którą tu pokazujesz mi w spisie), natomiast w innych przeglądarkach może się ujawnić całkiem co innego. Szybki wykaz z mojego systemu co pokazuje strona "About" otworzona w różnych przeglądarkach:

 

  • Google Chrome: 10,2,154,12
  • Internet Explorer: 10,1,85,3
  • Opera: 10,1,102,64
  • Firefox: 10,1,102,64

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że tu jest jakiś błąd Twojego sprawdzania. Jest definitywnie wykryta w Chrome nowsza jej własna wtyczka, więc wykrywacz wersji z poziomu Chrome nie powinien pokazywać wersji starszej niż aktualnie obecna w Chrome.

 

1. Czy na pewno sprawdzasz to z poziomu Chrome po włączeniu wtyczki gcswf32.dll (do niedawnej chwili była przecież wyłączona) i przeładowaniu całej przeglądarki (by wtyczka została oznaczona jako w użytku i na pewno załadowana)?

 

2. Twój post wyglądał inaczej przed edycją. Niemniej sprawdź co jest w konfiguracji pozostałych przeglądarek punktowane:

 

  • Firefox: w pasku adresów wklep about:plugins. W normalnych okolicznościach jest tu odnośnik do NPSWF32.dll z jego wersją.
  • Opera: about:plugins i tu domyślnie także jest kierunek na NPSWF32.dll z określoną wersją
  • Internet Explorer: Narzędzia > Zarządzaj dodatkami > podświetl pozycję Adobe > domyślnie jest tu odnośnik do Flash10k.ocx w określonej wersji.

Mówiłeś, że Flash odinstalowałeś całkowicie deinstalatorem Adobe i folder C:\Windows\system32\Macromed\Flash jest prawie pusty, tzn. nie ma plików NPSWF32.dll i Flash10k.ocx. Teraz znowu mówisz:

 

 

natomiast firefox wymaga zainstalowania tego flasha pod firefoxa 4.0 10.2.152

podobnie jak i IE które uaktualniło do wersii

 

10,2,152,26

 

Co to oznacza? Instalowałeś teraz wtyczki Flash z poziomu tych przeglądarek?

 

 

 

,

Odnośnik do komentarza

owszem na chrome film poszedł bez problemu,

firefox potrzebował nowej wtyczki

 

Jedyna przywara to ta że po zainstalowanie ponownie tej wtyczki okropnie spowolniło otwieranie się filmów muszę czekać ok.30 s. i co 4 sekundy się zacina na następne 8 s., więc może lepiej ponownie to usunę wraz z firefoxem ,Opera też zbyt rewelacyjna nie jest .

Odnośnik do komentarza

Tu się wszystko zgadza z tym co widzę, nie zgadza się za to kompletnie z pierwotnymi wynikami sprawdzania wersji na stronie Adobe:

 

Strona Adobe pokazuje że w komputerze wciąż mam zainstalowaną wersje:

10,1,53,64

 

Pozwól, że Cię zapytam... A gdzie Ty sprawdzałeś tę wersję Flash? To, że mi mówiłeś o tym, że obojętna przeglądarka pokazywała "10,1,53,64" dzwoni mi, bo 10,1,53,64 to się owszem pokazuje każdemu na każdej przeglądarce ... jako statyczny obrazek na stronie deinstalera Adobe. I jest to tylko obrazek. Czy na pewno odwiedzałeś ten link: KLIK?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

oper:10.2.152.26

 

Opis: Shockwave Flash 10.2 r152

C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32.dll

 

Owszem popełniłem błąd za pierwszym razem otwierałem tą samą stronę w różnych przeglądarkach po przez ctrl +C i wychodził cały czas ten sam wynik niestety.

 

 

IE ma również jak Opera

10.1.152.26

 

a obecnie klikając ten link

chrome :10.2.154.12

i IE również poprzez ten link pokazuje teraz

10.2.154.12

 

W obecnej chwili wszystkie przeglądarki mają tą samą sygnaturę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

tom72 proszę korzystaj z funkcji Edytuj, jeśli nikt jeszcze nie odpisał pod Twoim postem, zamiast pisać trzy pod rząd. Wszystko łączę.

 

Ja już bym nie męczyła tego Flasha. Moim zdaniem z wersjami jest wszystko OK. Była deinstalacja, następnie ponowna instalacja dla przeglądarek innych niż Google Chrome. Google Chrome ma zaś swoją własną wtyczkę i to omawialiśmy. Czy coś jeszcze jest tu do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Komputer jest wolny ,internet jeszcze bardziej na otworzenie się strony czekam ok.3 min.Scanowanie Nod-em zatrzymało się na 95% i koniec.Program Combofix zatrzymał się na 49 punkcie i zamarł na 1.5 godz.

mój system to win 7 32/86

antywirus nod 32

firewall comodo

proszę o pomoc to już poraz drugi podobna historia w przeciągu paru dni.

Załączam:

 

 

 

polecam się na przyszłość

ciao :confused:

Odnośnik do komentarza

W logach nie widać aktywnej infekcji, a w takiej sytuacji podejrzani są właśnie Comodo i NOD. Sprawdź co będzie po ich wyeliminowaniu z systemu. Wykonaj też skrypt usuwający drobne śmieci.

 


1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-3500240358-314587261-3309828775-1001\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://vshare.toolbarhome.com/?hp=df"
IE - HKU\S-1-5-21-3500240358-314587261-3309828775-1001\..\URLSearchHook: {bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc} - Reg Error: Key error. File not found
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Web Search..."
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://vshare.toolbarhome.com/?hp=df"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://slirsredirect.search.aol.com/slirs_http/sredir?sredir=2685&invocationType=tb50ffwinampab&query="
[2011-02-12 12:48:14 | 000,000,000 | ---D | M] (uTorrentBar Community Toolbar) -- C:\Users\tom\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\8jwqmd42.default\extensions\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}
[2011-02-12 12:48:17 | 000,000,000 | ---D | M] (Conduit Engine) -- C:\Users\tom\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\8jwqmd42.default\extensions\engine@conduit.com
[2011-02-13 18:26:32 | 000,000,000 | ---D | M] (vShare) -- C:\Users\tom\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\8jwqmd42.default\extensions\vshare@toolbar
[2011-02-13 22:01:02 | 000,001,583 | ---- | M] () -- C:\Users\tom\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\8jwqmd42.default\searchplugins\web-search.xml
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. W panelu sterowania z listy dodaj/usuń programy odinstaluj wątpliwej reputacji vShare Plugin

 

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W kwestii pobierania to najlepiej zgłoś się do działu Sieci. Wykonaj jeszcze jeden drobny skrypt do OTL:

 

:OTL
File not found (No name found) -- 
File not found (No name found) -- C:\USERS\TOM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\8JWQMD42.DEFAULT\EXTENSIONS\{BF7380FA-E3B4-4DB2-AF3E-9D8783A45BFC}
File not found (No name found) -- C:\USERS\TOM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\8JWQMD42.DEFAULT\EXTENSIONS\ENGINE@CONDUIT.COM
File not found (No name found) -- C:\USERS\TOM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\8JWQMD42.DEFAULT\EXTENSIONS\VSHARE@TOOLBAR
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - No CLSID value found.

 

Logów żadnych już nie pokazujesz. Ponadto do wykonania poniższe kroki:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Wyczyść kwarantanne + szczatki po ComboFix używając programu OTC

 

3. Zreperuj plik HOSTS bo ci go brakuje. Wklejasz do Notatnika taki tekst:

 

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

 

# localhost name resolution is handled within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia.

 

Plik wstaw do folderu C:\Windows\System32\drivers\etc

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...