Skocz do zawartości

ComboFix się zawiesza ! ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku lat korzystam z Combofixa i nigdy nie miałem podobnej sytuacji - po uruchomieniu Combofixa zaczyna pracować normalnie i dochodząc do informacji: ... W przypadku mocno zainfekowanych komputerów czas skanowania może się nieznacznie przedłużyć - kursor mruga spokojnie na ekranie, czas na zegarze idzie jeszcze minutę i czekając nawet 30 minut nic się nie dzieje. Czas zegara na monitorze zatrzymał się już 29 minut wcześniej i kursor też. Okna c:\AutoScan nie da się już zamknąć, mysz nie reaguje, pozostaje tylko reset. Uruchamiałem Combofixa również w trybie awaryjnym i wciąż to samo. Pierwsze objawy zaobserwowałem w listopadzie (chyba) 2010 r. no i do dzisiejszego dnia nic nie wskórałem. Z komputera korzystałem prawie codziennie, od czasu do czasu jakieś ociężałości systemu, poza tym nic. Skany online najczęściej nie wykazywały nic lub łatwo usuwalne wiry, itp.

Może coś w Boot systemie ?

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał ?

 

Jak zareagować ? - bo nie daje mi to spokoju.

 

 

System Windows XP SP3.

 

IZI

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co ten temat robi w dziale Hardware? Przenoszę.

 

Od kilku lat korzystam z Combofixa

 

Proszę przeczytaj dokładnie dlaczego nie używa się ComboFix nonszalancko na własną rękę: KLIK.

 

Może coś w Boot systemie ?

 

Skoro stosujesz ComboFix, jest to równoznaczne z tym, że jesteś ekspertem i takie zadanie samodzielnie rozwiązujesz w mig a diagnostyka nie stanowi żadnych trudności.

 

Jak zareagować ? - bo nie daje mi to spokoju.

 

To nie jest skaner domowego użytku i wcale nie powinieneś go uruchamiać.

 

 


Jeśli chcesz weryfikacji systemu pod kątem infekcji lub ewentualnie innych defektów, proszę o obowiązkowe tu logi z OTL + GMER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy to na pewno pełny skan GMER a nie preskan? Sumarycznie: nie notuję tu żadnych problemów w raportach.

 

1. Drobne korekty:

 

----> Możesz "naprawić" ten błąd:

 

Error - 2011-02-03 12:12:41 | Computer Name = AS | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Zarządzanie aplikacjami zakończyła działanie; wystąpił następujący

błąd: %%126

To naturalny błąd na Windows XP Home. MS zapomniał prawidłowo postąpić z tą usługą. Start > Uruchom > services.msc i na liście wyszukaj tę usługę, z dwukliku przejdź do jej Właściwości i Typ startowy przestaw na Wyłączona.

 

----> I skasować folder po pasku narzędziowym oraz foldery FOUND.00X (wynikowa pracy narzędzia checkdisk):

 

[2010-09-11 15:11:04 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\NAJ\Dane aplikacji\Toolbar4

 

[2011-02-03 11:38:46 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\FOUND.005

[2011-02-02 23:46:56 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\FOUND.004

[2011-02-02 22:37:06 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\FOUND.003

 

2. Zadania aktualizacyjne:

 

Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.13)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216012FF}" = Java™ 6 Update 15

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.1 - Polish

Należy wykonać aktualizację IE, Adobe Reader i Java: INSTRUKCJE.

 

3. Zawieszanie ComboFix: czy jesteś pewien, że nie ma tu do rzeczy nic COMODO Internet Security i/lub Microsoft Security Essentials? Poza tym, należy go prawidłowo odinstalować z systemu. W Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

"C:\Documents and Settings\NAJ\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o GMER-a to wyczekałem oczywiście do końca, zgodnie ze wskazówkami.

 

To nie wygląda na pełny skan, ponieważ log jest bardzo krótki i nie ma w nim odnotowanej aktywności COMODO. Preskan: uruchamiasz GMER i on sam zaczyna skanować aż do podania wyników (i to nie jest wynik całkowity). I dopiero po tym należy uruchomić jeszcze raz skanowanie ręcznie, co uruchamia skan trybu pełnego, który trwa już znaaaacznie dłużej.

Edytowane przez picasso
3.04.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...