Skocz do zawartości

Virus zaszyfrował pliki - ".vvv" Jak je odszyfrować?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak na razie nie zauważyłem, żeby jakiekolwiek pliki nie działały. Na pewno te, na których najbardziej mi zależało, odpalają się, i wyświetlają to co powinny. Inne tak samo, ale wszystkich nie jestem w stanie sprawdzić. Program odszyfrowywał całość około 60 min.

 

 

 

Bo formatuje tylko dysk C (systemowy), z kolei "D" zostawiam nienaruszony, a to tam głównie mam wszystkie pliki i przy okazji śmietnik, który pozostawił po sobie ten "robak".

 

Przykład:

 

Mam około 10 folderów ze zdjęciami. Niech w każdym będzie załóżmy 100 zdjęć, co daje drugie 100 takich samych plików tylko z rozszerzeniem ".vvv". Żeby było przyjemniej poustawiane są "na przemian", więc totalnie ręcznie trzeba by to było usuwać.

witaj

a czy posiadasz jakas strone do tych hakerów lub jakis mail... mnie niestety tez sie to przydarzylo... masakra

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przed "wyczyszczeniem", miałem stworzoną ich stronie, w zasadzie w każdym folderze. Teraz już nie wiem jak mógłbym to znaleźć (chyba, że w historii chroma). Jednak sprawdzę to dopiero wieczorem, jak będę w domu. Generalnie, u mnie przy każdym włączeniu komputera sama odpalała się ich strona.

 

Ja natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że ten ich "program" można złapać głównie przez maila. Jednak ja nie wchodzę w żadne podejrzane maile, a już tym bardziej nie ściągam jakiś dziwnych załączników, nie mówiąc o ich uruchamianiu. To samo tyczy się "niepewnych" stron. Dlatego pytanie, gdzie i w jaki sposób mogło mnie to zaatakować?

Odnośnik do komentarza

a czy posiadasz jakas strone do tych hakerów lub jakis mail... mnie niestety tez sie to przydarzylo... masakra

Jego dane kontaktowe są w pierwszym poście na obrazku i nie przydadzą Ci się. Każda ofiara ma wygenerowny osobisty adres kontaktowy zawarty w plikach how_recover*.

 

 

Ja natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że ten ich "program" można złapać głównie przez maila. Jednak ja nie wchodzę w żadne podejrzane maile, a już tym bardziej nie ściągam jakiś dziwnych załączników, nie mówiąc o ich uruchamianiu. To samo tyczy się "niepewnych" stron. Dlatego pytanie, gdzie i w jaki sposób mogło mnie to zaatakować?

vs.

 

uwaga też na wersje Adobe Flash i Java (TeslaCrypt głównie utylizuje exploity bazujące na przeterminowanym flashu)

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/teslacrypt-alphacrypt-ransomware-information#distribution

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/576600/tesladecoder-released-to-decrypt-exx-ezz-ecc-files-encrypted-by-teslacrypt/page-19?do=findComment&comment=3879994

Odnośnik do komentarza

monimoni, wszystko już na ten temat zostało powiedziane i nikt nie wymyśli nic więcej. Plików *.vvv nie da się odkodować innymi metodami niż uiszczenie opłaty przestępcom. t6p miał po prostu szczęście, że dostał od nich klucz za darmo, a powód jest niejasny, gdyż nie znam żadnego innego takiego przypadku. A dane kontaktowe których używał to były dane z jego planszy szyfrującej, u każdego ta plansza pokazuje inne adresy. Każda ofiara ma inną "stronę osobistą".

 

I proszę innych użytkowników niż autor tematu nie dopisywać się do tego wątku. Zasady działu: KLIK.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...