Skocz do zawartości

Problem z Windows Explorator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedy klikam PPM na downolny plik bądź folder wówczas "program nie odpowiada", Windows Explorer zawiesza się na moment a potem zamyka. Przeglądałem w internecie podobne wątki w celu znalazienia rozwiązania i jedyne co byłem w stanie ogarnąć to logi z OTL'a. Reszty nie rozumiem. Nie mam pojęcia, które pliki są odpowiedzialne za taki stan pracy komputera daltego bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z FRST'em się udało, ale nie mogę zrobić skanowania GMER'em. Po uruchomieniu GMER'a wyskakuje błąd: C:\WINDOWS\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.
Wcześniej próbowałem tych obu metod z usuwaniem rejestru i chwilowym wyłączaniem sterownika - bez skutku. Nie mam też zainstalowanych (wymienionych i takic, o którcyh bym wiedział) programów emulujących.

PS
Kiedy zamykałem błąd po uruchomieniu GMR'a, program na moment się zawieszał, ale zaraz po tym można było skorzystać z opcji "skanuj". Jednak po chwili komputer napotykał błąd, wyświetlał komunikat (nie pamiętam dokładnie) w stylu "ATTEMPT_..._READ_ONLY" i się resetował.

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows. Definitywnie nie jest to problem infekcji. Opis problemu sugeruje, że jest ofensywne rozszerzenie menu kontekstowego / powłoki. Niestety w raportach FRST brak widocznego tropu, a błąd w Dzienniku zdarzeń mocno enigmatyczny.

 

Uruchom ShellExView x64. W programie przez klik w kolumnę Company posortuj wszystkie niedomyślne wpisy (wyróżnione na różowym tle), by ułożyły się w jednym bloku. Z wciśniętym CTRL zaznacz wszystkie różowe > z prawokliku opcja Save Selected Items > doczep tu log tekstowy.

Odnośnik do komentarza

Zacznij wyłączać partiami wpisy w ShellExView, aż wyłowisz wpis który tworzy problem, po każdej deaktywacji restart systemu. Zacznij od wyłączenia SHAREit.FileContextMenuExt Class Lenovo + restart systemu. W przypadku braku rezultatów kontynuuj wyłączając wszystkie wpisy typu TheDeskTopContextMenu Class Intel oraz McCtxFrmWrk Class McAfee. Ostatnim delikwentem na liście jest WinRAR i jakoś najmniej go podejrzewam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...