Skocz do zawartości

Problemy z Windows: system losowo się zawiesza i nie reaguje na polecenia.


Rzeziblacha

Rekomendowane odpowiedzi

Temat powraca jak bumerang:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/8623-windows-zresetowal-sie-z-niewiadomych-powodow/

https://www.fixitpc.pl/topic/11581-znow-problem-z-restartem-systemu-po-wylaczeniu/

 

Minęło sporo czasu, a ja i tak nie wiem, co jest przyczyną tych problemów.

Mogę tylko przypuszczać, że jest to problem ze sterownikiem/sterownikami niewłaściwie zainstalowanym(i).

Poprzednio miałem system Windows XP Professional 32-bit, problem występował, tak samo i teraz.

Temat postanowiłem założyć tutaj ze względu na niedawną zmianę systemu na Windows 7 Professional N 32-bit,

korzystając z przywilejów konta MSDN dla studentów (system zainstalowany z obrazu dysku).

 

Przed zmianą dokonałem formatu całego dysku i nowego podziału na partycje, zainstalowałem system oraz aktualne sterowniki.

I tak problem się powtórzył dokładnie w 6. dniu użytkowania nowego systemu (zatem problemem nie był system Windows XP).

Twierdząc, że psujący się dźwięk jest zwiastunem przestarzałej karty dźwiękowej, odinstalowałem całe oprogramowanie Creative

łącznie ze sterownikiem i pozostałem przy zintegrowanej karcie z płyty głównej ASUS. Poprawiło to użytkowanie o tyle, że dźwięk

już się nie psuje tylko przycina przed potencjalnym zawieszeniem się pc  ^_^. No i komputer się po prostu zawiesza zamiast restartować.

Z tego co patrzyłem to wątpię, żeby zaszkodziły mu jakieś programy instalowane w tym czasie (nie instalowałem prawie niczego istotnego

na 5.-6. dzień po formacie). Do tej pory otrzymałem dwa komunikaty, z których screeny załączam w załącznikach

(rzekome blue screeny pomimo tego, że komputer zwyczajnie się zawieszał na ekranie systemu do momentu resetu ręcznego).

 

Wykonałem próbę z verifier.exe opisaną w temacie:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/993-bluescreeny-i-zwiechy-systemu-diagnostyka/

 

i faktycznie ekran się zawiesił, a kolory się popsuły (tak jakby sterowniki były niewłaściwe,

pojawiły się losowe paski na całym ekranie), zrestartowałem pc i zresetowałem ustawienia verifier.exe w trybie awaryjnym tak,

jak opisano. Nie otrzymałem bluescreena zapewne z powodu złej konfiguracji (teraz odznaczyłem automatyczny reset komputera

w razie problemów).

 

Do wszystkiego dołączam standardowe logi. Komputer był skanowany kilkoma programami i nie wykryto wirusów.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Problem być może rozwiązany, w dzienniku zdarzeń systemu zaistniał wpis po zawieszeniu się o błędzie sprzętowym związanym z rdzeniem procesora, także myślę, że to po prostu problem z procesorem. Jeśli system nie wprowadza mnie w błąd to najprawdopodobniej temat jest zamknięty.

post-2503-0-32750000-1448564855_thumb.jpg

post-2503-0-12590000-1448564864_thumb.jpg

post-2503-0-66550000-1448564868_thumb.jpg

post-2503-0-98670000-1448564872_thumb.jpg

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

GMER Log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...