Skocz do zawartości

Blue Screen of Death co chwile :(


szlagus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Słowem wstępu podam parametry komputera:

 

Windows 10 (Przesiadka za free z oryginalnego 8.1)

4GB RAM (Dosyć już leciwy)

Phenom x955

MSI 870 - C45

gtx 960 (wymieniony niedawno)

Crucial MX100 256GB + Samsung F3 HDD 500GB

 

Problem pojawił się wczoraj bez wyraźnej przyczyny. Ot oglądając stream przez Chrome'a komp się zbluescreenował, pomyślałem "Ehs, niby nowy Windows a problemy te same" ale nie wystraszyło mnie to za bardzo. Jakieś procenty narosły od 0 do 100 i reset. Problem pojawił się po resecie, dwa razy po wejściu do systemu wysypała się grafika, w prawym dolnym rogu wyskoczył komunikat, że sterownik grafiki przestał działać i bluescreen. "No to robi się nieciekawie" przemknęło przez myśl. Po 2 restartach doszło coś nowego, przy uruchomieniu pojawia się komunikat: "BOOT MGR IS MISSING", i tak co restart. Po którymś restarcie uruchomił się cudowny tool MS do przywracania systemu, skorzystałem. Przez jakąś godzinę spokój, już w myślach gratuluje Microsoftowi sprytu w developmencie a tu nagle bluescreenik i nowy komunikat: MEMORY_MANAGEMENT, po restarcie bluescreen przy otworzeniu przeglądarki z komunikatem: page_fault_in_nonpaged_area. Po restarcie nowe błędy, tym razem przed załadowaniem systemu: the file is possibly corrupt the file header checksum does not match the computed checksum, po kilku restartach informacja na pięknym niebieskim tle: "Nie mozna zaladowac systemu operacyjnego poniewaz nie ma jadra lub zawiera ono bledy" i zaproszenie do przywracania systemu. W czasie pisania tego posta ciągle resetuje komputer, nowy komunikat bluescreenowy: BAD_POOL_HEADER. 

 

Moje pytanie brzmi: Czy to problem z hardwarem czy softem? po Memory Management podejrzewałem RAM ale też coś z ta grafiką wywaliło kilka razy. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? 

 

Będę wdzięczny za wszystkie rady i sugestie, jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem. 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sugeruję powrót, przynajmniej tymczasowy, do Windows 8.1. Problem wcale nie musi wynikać z Twojego sprzętu ale jego obsługi przez nowy system. Ja np. mam problem z obsługą Windows 10 mojej zintegrowanej grafiki Intel HD 4600. Do tej pory, jakich nie wgrałbym sterowników, czy to ze strony producenta płyty głównej czy ze strony Intela, zawsze instalacja kończy się BSODem, to samo gdy system próbuje pobrać sterownik z Windows Update. Na szczęście, skorzystanie z powrotu do poprzedniego systemu zajmuje tylko kilka minut. Ja również instalowałem Windows 10 jako upgrade a nie "na czysto", zastanawiam się jednak czy przy stawianiu systemu "na czysto" miałbym ten sam problem...?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę wątek bo jak widać, nikt do końca nie wie co tak naprawdę robi Windows 10 ze świeżo zaktualizowanym, starym systemem. Jako ciekawostkę zapodam mój ostatni wątek

https://www.fixitpc.pl/topic/28738-b%C5%82%C4%99dy-przy-uruchamianiu-harmonogramu-zada%C5%84/

w którym to opisałem co Windows 10 narobił gdy wróciłem do Windows 7 korzystając z opcji przywrócenia systemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...