Skocz do zawartości

Podejrzane działanie/lagi PC'ta


DigiBen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnie dosłownie 2,3 dni mam problemy z moim pctem. Do tej pory jakoś radziłem sobie z utrzymaniem wydajności i pc nie sprawiał problemów. Problemy zaczęły się (tak mi się wydaje) odkąd stworzyłem drugie konto w systemie (widocznie w logach - Stachu). Nagle zaczęła lagować przeglądarka (strasznie irytujące). Nawet antywirus jakoś dziwnie długo skan robił - 4.5h (1h skanował 1% od 99% do 100% i nie przeskanował bo straciłem cierpliwość i przerwałem). Logi są chyba obszerne gdyż mamy sporo gier.

PS sprzęt to: Fx-6300 na 4.1ghz, 8gb ramu hyperx fury 1866, msi gtx 770, 1tb seagate barracuda 64mb/s na płycie m97a5 r 2.0 (raczej wada sprzętowa odpada) zasilane zasilaczem od chiefteca 700w gsp-a700(jesli dobrze pamiętam).

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer_log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Nic tu nie wskazuje na problem infekcji. Kosmetyczne akcje z pustymi wpisami / odpadkami potem, gdyż na razie nie jest to istotne.

 

 

Ostatnie dosłownie 2,3 dni mam problemy z moim pctem. Do tej pory jakoś radziłem sobie z utrzymaniem wydajności i pc nie sprawiał problemów. Problemy zaczęły się (tak mi się wydaje) odkąd stworzyłem drugie konto w systemie (widocznie w logach - Stachu). Nagle zaczęła lagować przeglądarka (strasznie irytujące). Nawet antywirus jakoś dziwnie długo skan robił - 4.5h (1h skanował 1% od 99% do 100% i nie przeskanował bo straciłem cierpliwość i przerwałem).

Cóż, obawiam się że czynnikiem wpływającym na samopoczucie systemu jest pakiet Bitdefender Internet Security 2015 (z firewallem) per se. Jest to bardzo złożona aplikacja, ładowana przy udziale wielu usług/sterowników, filtrująca wiele sfer i ingerująca w komponenty internetowe.

- Wstępnie sprawdź czy wnosi coś do sprawy deaktywacja poszczególnych modułów Bitdefender. Jednak:

- By się przekonać na 100% czy wina leży w BitDefender, wykonaj kompletną deinstalację dla testu. Wyłączanie w opcjach nie jest do końca wiarygodne i nie znosi wszystkich czynności.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, ale dotychczas nie było z nim problemów. Na razie wykonałem restart komputera, i wygląda że Bitdefenderowi coś się pomyliło, bo teraz system chodzi płynnie. Dziś już nie chcę mi się z tym dłużej bawić, jutro spróbuję dać znać czy deinstalacja dała jakiś wynik, chociaż jak wspomniałem do tej pory nie obciążał systemu (po za przeglądaniem internetu przy włączonym trybie standard podczas filtrowania stron).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...