Skocz do zawartości

Usunięte konto administratora - jak przywrócić?


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Nie wiem z jakiego powodu zostało usunięte konto administratora. Logowanie do systemu następuje tylko i wyłącznie na konto z ograniczeniami ("Paulinka"). W folderze C:\Documents and Settings istnieje jednak folder (myślę że to administratora właśnie - "Bera"), ale nie da się zalogować na to konto, tak samo ja nie ma możliwości zalogować się na konto "Administrator"

 

Z poziomu konta z ograniczeniami nie ma możliwości utworzenia wartości DWORD "Administrator" w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/WInlogon/SpecialAccount/User

 

ponieważ pojawia się błąd:

 

"Nie można utworzyć wartości błąd przy zapisywaniu w rejestrze"

 

Komenda uruchomiona w trybie awaryjnym: net user administrator , również nic nie dała.

 

Pytanie jest takie, jak to obejść lub też jak przywrócić konto administratora?

 

Jeżeli potrzebne są jakieś logi wstawię je w dniu jutrzejszym.

 

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy to wersja Home? Jeśli tak, to w trybie awaryjnym w oknie logowania wpisz login administrator, a hasło pozostaw puste. Zakładam, że nikt nie zawracał sobie głowy zakładaniem hasła na systemowe konto administratora, które w systemach Home jest dostępne tylko w trybie awaryjnym. Jeśli już uda się zalogować jako administrator (w trybie awaryjnym), to będzie można utworzyć nowe konto z uprawnieniami administratora lub podnieść uprawnienia dla użytkownika Paulinka. Możliwe też, że uda się odzyskać konto Berka.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że oba konta: administrator oraz bera są aktywne i należą do grupy lokalnych administratorów, więc powinny działać. Jeśli znasz hasła dla tych użytkowników, to będąc zalogowanym jako paulinka spróbuj:

runas /user:administrator cmd.exe

(lub bera zamiast administrator)

 

Jeśli się powiedzie, to uzyskasz konsolę administratora wraz z załadowanym profilem użytkownika.

 

BTW - czy data systemowa jest prawidłowo ustawiona?

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

O ile dobrze wiem ani na koncie Administrator ani na koncie Bera nie było nigdy hasła, a mimo to zalogować się nie można.

 

"Zalogowanie w systemie nie było możliwe. Sprawdź czy używana przez Ciebie nazwa użytkownika i hasło są poprawne, bla bla bla itd"

 

Jeszcze raz powtórzę, tych kont w systemie nie ma, nie są w ogóle widoczne. Nie ma możliwości wejścia na konto administrator czy Administratora (Bera) oraz nie ma konta administratora. Proszę oto co pokazuje Panel sterowania/konta użytkowników.

 

 

runas /user:administrator cmd.exe

 

zwraca błąd

 

post-1378-0-03420000-1443019957_thumb.jpg

post-1378-0-72940000-1443019971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...