Skocz do zawartości

Networking USB LPR print server


kazkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem to maleństwo, miało byc fajnie a wyszło jak zwykle.

Zainstalowałem, dodałem drukarkę . Próbowałem otworzyć stronę z IP nowego urządzenia, ale nie mogłem. 

W cmd wpisałem ping z IP i znów porażka. Oczywiście drukować nie chce z kompa. Jakiś problem - ale jaki? 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu.

Pozdro

post-13263-0-23940000-1440000640_thumb.jpg

post-13263-0-67500000-1440000923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam

Załączyłem wynik ipconfig

A teraz co próbowałem zrobić: 

1. Reinstalacja  - efekt ten sam

2. Po zainstalowaniu  zmieniłem ip urządzenia (w ustawieniach serwera) czyli moje zewnętrzne IP kończy sie 148 a ja wpisałem 150 (początek cyfr ten sam)

Efekt to samo czyli dalej nic.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale w czasie pisania kilka razy mi server jakby się wyłanczał i włanczał. Światełka również gasły i się zapalały.

Może spróbować wymienić kabel?

Pozdro

post-13263-0-02520000-1440082644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Chociaż nie można wykluczyć, że router jest niesprawny, to nie spieszyłbym się z kupowaniem nowego. To całkiem przyzwoity sprzęt do zastosowań domowych. I nie ma czegoś takiego, jak "nie obsługuje drukarek". U ciebie drukarkę obsługuje printserver, a dla routera to takie samo urządzenie sieciowe, jak każde inne. To, że nie możesz się zalogować do panelu routera za pomocą domyślnego hasła znaczy, że zostało zmienione podczas konfiguracji. Zawsze można przywrócić ustawienia domyślne (najczęściej otwór z napisem reset - przycisnąć np. spinaczem przez ok. 10 s.) i skonfigurować go od nowa.

Odnośnik do komentarza

Chociaż nie można wykluczyć, że router jest niesprawny, to nie spieszyłbym się z kupowaniem nowego. To całkiem przyzwoity sprzęt do zastosowań domowych. I nie ma czegoś takiego, jak "nie obsługuje drukarek". U ciebie drukarkę obsługuje printserver, a dla routera to takie samo urządzenie sieciowe, jak każde inne. To, że nie możesz się zalogować do panelu routera za pomocą domyślnego hasła znaczy, że zostało zmienione podczas konfiguracji. Zawsze można przywrócić ustawienia domyślne (najczęściej otwór z napisem reset - przycisnąć np. spinaczem przez ok. 10 s.) i skonfigurować go od nowa.

Nie będę się spieszył z routerem ale kabel sieciowy to chyba kupie. Poza tym  spróbuje zrobić reset. Zobaczymy co to da.

Dzięki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...