Skocz do zawartości
Rostov

Podział dysku na partycje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kopie całego dysku tylko partycji Recovery.

Edytowane przez Zappa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mnie nie chodzi o kopię partycji Recovery, tylko tej, na której zainstalowany jest system wraz ze wszystkimi aplikacjami, bym w razie czego mógł przywrócić wszystko do stanu sprzed manipulowania partycjami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

250… Ale w zasadzie po co kopia lustrzana partycji systemowej? Gdy robiłem jeszcze Norton Ghostem obraz partycji systemowej obejmował on tylko obszar danych. Po przywróceniu wszystko działało jak żyletka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale w zasadzie po co kopia lustrzana partycji systemowej?

No to sie zastanów co chcesz kopiować. W kazdej chwili mozna zmniejszyć partycje C o połowę z Zarządzania dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę skopiować z partycji systemowej Windowsa 7 i wszystkie aplikacje wraz z ich konfiguracjami na wypadek, gdyby po zmianie rozmiaru partycji C system lub aplikacje nie chciały działać. Chcę zmniejszyć partycję C do 100 GB. Obecnie jest jest na niej zajęte 80 GB, z czego jakieś 25 to muzyka, filmy, pliki tekstowe itp. Więc większa nie jest mi potrzebna. Ściągnąłem do tego celu EaseUS Partition Master.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ściągnąłem do tego celu EaseUS Partition Master.

To sobie zmniejsz partycje tym programem wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Można też w "Podglądzie zdarzeń" (Dzienniki systemu Windows\Aplikacja (źródło "Defrag") ) zobaczyć, który plik jest "ostatnim nieprzenośnym"

i zająć się tym plikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi