Skocz do zawartości

Podejrzane zachowanie kursora myszy


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zauważyłem, że moja myszka a dokładniej kursor bardzo dziwnie się zachowuje.

 

Zdarza się, że nie reaguje na podwójne kliknięcie lub działa z opóźnieniem albo tylko zaznacza wybraną ikonkę.

 

Dodatkowo są kłopoty z zaznaczaniem, potrafi się urwać w połowie, lub nie daje się zaznaczyć tekstu do końca.

 

Zaznaczanie pozycji kursora tj. tej migającej kreski też nie zawsze działa albo działa z opóźnieniem.

 

Podejrzewam infekcję,gdyż wcześniej wszystko działało poprawnie

 

GMER

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widać nic związanego z infekcją. OTL skonfigurowałeś przy użyciu złej opcji, czyli "Wszystko" a nie "Użyj filtrowania". Temat przenoszę do działu XP.

 

Od wczoraj zauważyłem, że moja myszka a dokładniej kursor bardzo dziwnie się zachowuje.

 

Zdarza się, że nie reaguje na podwójne kliknięcie lub działa z opóźnieniem albo tylko zaznacza wybraną ikonkę.

 

Dodatkowo są kłopoty z zaznaczaniem, potrafi się urwać w połowie, lub nie daje się zaznaczyć tekstu do końca.

 

Nasuwają mi się dwie rzeczy:

 

1. Czy w TweakUI nie przekombinowałeś ustawienia Mouse > Menu speed i Mouse sensitivity? Przy okazji, ta pierwsza opcja kojarzyła mi się w piewszej chwili z nieotwieraniem "Wszystkich programów", aczkolwiek założyłam, że to nie to, gdyż widziałbyś efekt na wielu menu a nie tylko jednym.

 

2. Widzę podpiętą bibliotekę RemoveFocusRect.dll, od aplikacji którą kiedyś Ci podawałam do usuwania zaznaczenia focusu (KLIK), i to nie pierwszy raz gdy zwracam Ci uwagę na jej obecność przy występowaniu problemów. Biblioteka może mieć skutki uboczne i warto sprawdzić co się stanie po wyrejestrowaniu jej i odładowaniu z pamięci przez restart komputera. Zastanawiam się też czy to nie ona miesza z menu "Wszystkie programy". W systemie pojawiła się dzień przed założeniem Twojego tematu:

 

O20 - AppInit_DLLs: (RemoveFocusRect.dll) - C:\WINDOWS\System32\RemoveFocusRect.dll ()

 

MOD - [2007-01-23 22:14:04 | 000,069,632 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\system32\RemoveFocusRect.dll

 

[2011-01-20 16:11:49 | 000,069,632 | ---- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\RemoveFocusRect.dll

 

.

Odnośnik do komentarza

Mówisz o tym (?):

 

O20 - AppInit_DLLs: (RemoveFocusRect.dll) - C:\WINDOWS\System32\RemoveFocusRect.dll ()

Przecież widzisz, że ładuje bibliotekę tego usuwacza zaznaczenia focusu. Opis wartości AppInit_DLLs KB197571. Domyślnie wartość pusta.

 

EDIT:

 

Zmodyfikowałeś trść posta.

 

tego wpisu niemam u siebie

 

Może derejestracja biblioteki automatycznie usunęła. Wpis był na 100%, jest wyciągnięty z Twojego raportu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...