Skocz do zawartości

Komputer z każdym dniem działa coraz wolniej.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dobry wieczór!
Od pewnego czasu przychodzi mi borykać się z moim komputerem, który zaczyna coraz wolniej robić rzeczy. Włączać się, ładować programy, często się przycina. Ostatnio nawet gra (stara, Robin Hood z 2002 roku), która niegdyś (dwa dni temu...) chodziła mi bez zarzutu, zaczęła odmawiać posłuszeństwa, przycinać się, zacinać.
Nie wiem co to może być (oczywiście, skoro piszę). Próbowałem defragmentacji (PuranDefrag), posługiwałem się CCleanerem, robiłem skany AVASTem, Malwarebytes Antimalware - niczego nie znaleziono.

Zdaję się sprawę, że mój komputer można zaliczyć do ery kamienia łupanego i trudno cudu się po nim spodziewać, zważając na stare części i słaby procesor, jednak żeby było coraz gorzej? Rozumiem internet, Firefox, nowe szaty graficzne, ostatnio nawet zdyskwalifikowałem YouTube ze swobodnego użycia, jego nowy design jest zbyt mocny na mój komputer (opisuję to by pokazać, jaki to mój komputer nie jest). Tym niemniej, żeby tyczyło się to całego systemu?

Może to nowe wersje programów, które są zbyt 'mocne', java itd. Wątpię jednak. Dlatego postanowiłem zrobić obowiązkowe logi (Defogger, FRST, GMER), a nuż coś się tutaj ukrywa? Proszę o sprawdzenie, wolałbym uniknąć kupna nowego sprzętu, na którym nie będą mi działały stare, sentymentalne gry.

Log z Defoggera, http://wklej.org/id/1775215/

Pozostałe logi załączam.
Dziękuję!

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz notatnik i wklej

 

S2 EAPPkt; system32\DRIVERS\EAPPkt.sys [X]
S4 IntelIde; no ImagePath
S3 RtlWlanu; system32\DRIVERS\rtwlanu.sys [X]
U1 WS2IFSL; no ImagePath
EmptyTemp:

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Documents and Settings\Irek\Moje dokumenty\Moje pobrane.

 

Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw raport fixlog.txt

 

 

2. Wejdź do menedżera urzadzeń i pokaż obrazek wszystkie gałeżie maja byc rozwiniete. Szczególnie chodzi o karty sieciowe

 

Name: 802.11n Wireless LAN Card
Description: 802.11n Wireless LAN Card
Class Guid: {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Manufacturer: Ralink Technology, Corp.
Service: RT80x86
Problem: : This device is disabled. (Code 22)
Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.
Odnośnik do komentarza

Zappa, dziękuję za odpowiedź.
Plik fixlist.txt zrobiłem, włączyłem FRST, utworzył fixlog.txt, który załączam, lecz chciałem dodać, że cała operacja zakończyła się błędem (typowym oknem 'nie wysyłaj raportu'). Nie wiem czy w trakcie, czy na koniec, w imię zasady , STOP, nie wykonałem tego ponownie, by się upewnić, czy za drugim razem się uda bez błędów. Log jednak jest.
 

Załączam również screeny Menedżera urządzeń.
Adapter Wi-Fi mam wczepiony już od dawna, lecz lepszą wydajność wykazuje połączenie kablem, więc WiFi siedzi wyłączone sobie (kabel, co prawda, przez cały dom przelatuje, przez co pewnie i jego wydajność jest mniejsza, ale nie wiem, czy warto zakupić wzmacniacz jakiś, taki wtykowy do gniazdka, lub inne, zamiast tego kabla; jeden 'wzmacniacz' zakupiłem, okazało się, że to po prostu inny adapter, który był na dodatek jeszcze gorszy od tego, co tutaj mam, i zrażony jestem jak na razie do zakupów).

 

Pozdrawiam!

Fixlog.txt

post-7272-0-06660000-1439819392_thumb.jpg

post-7272-0-16620000-1439819398_thumb.jpg

post-7272-0-39820000-1439819409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Byłem przez ostatnie dni nieosiągalny.
Na razie praca stoi na tym samym poziomie, co sprzed paru dni. Odinstalowanie Avasta nie przyniosło pożądanej poprawy pracy systemu. Może jakieś minimalne różnice, których świadkiem być nie mogę. Z pewnością odrobinę szybciej załadował się cały pulpit, bez konieczności włączania na autostarcie Avasta. Może to nie żaden wirus, jak moje paniczne 'ja' nawołuje, tylko tzw. zmęczenie materiału mojego sprzętu? Może jakieś dodatkowe skany wykonać?
Poczekam jeszcze kilka dni, odinstaluję wiele rzeczy, programy, gry, i generalnie posprawdzam, jak to będzie wyglądało (jak coś się zmieni, to edytuję). Być może złoży się to z powrotem Picasso.

Tym niemniej, dziękuję za sugestie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...