Skocz do zawartości

Bluescreeny, Opera nie otwiera Google i Facebook


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem.

 

Mój komputer ostatnimi dniami zaczął wariować. Częsty BSOD (parę razy dziennie) o wiadomości MANUALLY_INITIADED_CRASH. Dodatkowo po restarcie komputera przestają na Operze działać strony Google'a (Google, Youtube, etc.) oraz Facebook. W przeglądarce po prostu nie można się z nimi połączyć.

 

Próbowalem dołączyć logi z GMER'a ale dostaję albo nieznany error i program się zamyka albo BSOD - ATTEMPTED_TO_WRITE_READONLY_MEMORY.

 

Załączam logi z FRST

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKU\S-1-5-21-2665037262-1289974158-2679861988-1001\...\Run: [GalaxyClient] => [X]
S3 wfpcapture; \SystemRoot\System32\drivers\wfpcapture.sys [X]
C:\ProgramData\Duplicaterecord.js
Task: {47A2CB15-5C2E-4ACD-AE19-EB6BFE3AC259} - System32\Tasks\060184C3-9766-46a0-B258-F4518A0B2633 => Cscript.exe "C:\ProgramData\Duplicaterecord.js" <==== ATTENTION
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

 

C:\WINDOWS\Minidump\080715-9609-01.dmp

 

Widać, że masz dużo bluescreenów, więc jak najszybciej oddaj komputer do jakiegoś serwisu naprawczego, dopóki jeszcze da się uratować Twoje dokumenty, obrazy, itp.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Ogólnie myślę, że jednak coś musi być. Dlaczego by Opera traciła dostęp tylko do Facebooka i Google? Poza tym bluescreeny zaczęły się mniej więcej w tym samym czasie. Zapomniałem dodać, że po reinstalacji Opery wszystko wraca do normy na jakiś czas, po czym znowu nie można się dostać na Facebooka i Google. Inne strony działają.

 

Masz jakiś pomysł, dlaczego przy skanie GMER'em  wyrzuca bluescreen? 

 

Jak patrzę jakie to są errory to głównie MANUALLY_INITIADED_CRASH. Do tego wyrzuca je tylko i wyłącznie przy uruchamianiu komputera. Te dwa inne wywaliło przy próbie skanu GMER'a.

 

Ze strony MS'u wynika, że crash ten jest spowodowany celowo przez użytkownika - czyli coś go celowo wywołuje, nie jest to błąd systemu raczej. 

 vH6Er.jpg

Przejrzałem więc informacje o tych bluescreenach. Ciekawostką jest to, że wywołał je Kaspersky. Teraz pytanie: wywołał je bo chciał mnie przed czymś chronić czy to jest z nim problem. Mam zainstalowany Technical Preview 2016 więc możliwe, że to jest w nim jakiś błąd. Odinstaluje go i zobaczę czy dalej będą się wysypywać. 

 

mRZ9f.jpg

 

Chciałbym jednak zrobić logi GMER'em. Spróbuję jeszcze po usunięciu Kasperskego, może przebrnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...