Skocz do zawartości

Wirus tworzy skrót na pendrivie zamiast plików


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie został sformatowany. z mojego poziomu "widzę" katalog bez nazwy ale jak spr. tam jest zawartość - nie otwierałem tego pustego katalogu żeby nie infekować kompa

w tym folderze "bez nazwy" powinny się znajdować Twoje pliki, które zostały tam umieszczone właśnie przez infekcję.

Problem w tym, że nie widzę infekcji, ani na komputerze, ani na pendrive, (USBFix nie pokazał niczego na pendrive).

 

Wejdź do tego folderu "bez nazwy", i wyciągnij z niego swoje pliki na poziom wyżej.

napisz, co pozostało w tym folderze "bez nazwy"

 

jessi

Odnośnik do komentarza

w tym folderze "bez nazwy" powinny się znajdować Twoje pliki, które zostały tam umieszczone właśnie przez infekcję.

Problem w tym, że nie widzę infekcji, ani na komputerze, ani na pendrive, (USBFix nie pokazał niczego na pendrive).

 

Wejdź do tego folderu "bez nazwy", i wyciągnij z niego swoje pliki na poziom wyżej.

napisz, co pozostało w tym folderze "bez nazwy"

 

jessi

Tak jak w pierwszym poście wspomniałem jakiś czas temu dzięki Wam miałem naprawiony kom i 2 pendrive'y z tej infekcji. Obecnie zgłaszany pendrive to był trzeci który wówczas wpinałem do kompa. Być może nie ma na nim wirusa a poprzednia naprawa skutecznie odwirusowała kompa - dlatego nie widać infekcji. Tylko że na tym pendrivie są ważne pliki ze szkoły a ja nie wiedziałem jak zadziałać żeby nie złapać infekcji ponownie. Stad prośba o pomoc.  

Skopiowałem na poziom wyżej. Pusto został folder "System Volume Inromation"

Odnośnik do komentarza

"System Volume Information" to folder Systemowy, do przechowywania kopii plików potrzebnych przy "Przywracaniu Systemu".

Na wszelki wypadek też przesuń ten folder poziom wyżej (choć nie bardzo wiem, po co ten folder na pendrive).

 a folder "bez nazwy" przez SHIFT+DEL

 

jessi

 

Wykonałem. Na pendrivie wszystko działa. Co dalej?

Odnośnik do komentarza

Czy coś dostanę od @picasso?

trudno powiedzieć, bo @Picasso jest chora. Nie wiadomo kiedy zajrzy do tego tematu, i czy w ogóle zajrzy, bo do tematów sprzed kilku dni raczej zajrzy tylko w przypadku, gdy Użytkownik zgłosi, że temat nie jest jeszcze "załatwiony" w specjalnym temacie podobnym do tego https://www.fixitpc.pl/topic/27430-zg%C5%82oszenia-temat%C3%B3w-bez-odpowiedzi/

Tak więc jeśli uważasz, że @Picasso powinna zajrzeć do Twego tematu, to poczekaj, aż zauważysz, że  @Piccaso już pomaga innym forumowiczom, i wtedy zgłosisz swój temat.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

trudno powiedzieć, bo @Picasso jest chora. Nie wiadomo kiedy zajrzy do tego tematu, i czy w ogóle zajrzy, bo do tematów sprzed kilku dni raczej zajrzy tylko w przypadku, gdy Użytkownik zgłosi, że temat nie jest jeszcze "załatwiony" w specjalnym temacie podobnym do tego https://www.fixitpc.pl/topic/27430-zg%C5%82oszenia-temat%C3%B3w-bez-odpowiedzi/

Tak więc jeśli uważasz, że @Picasso powinna zajrzeć do Twego tematu, to poczekaj, aż zauważysz, że  @Piccaso już pomaga innym forumowiczom, i wtedy zgłosisz swój temat.

 

jessi

 

OK skorzystam z innych tematów, nie mam "parcia" na specjalne kontaktowanie się z Picasso - życzę powrotu do zdrowia.

Natomiast mam prośbę jak odinstalować Usbfix'a bo mam 2 starsze wersje i nie mam możliwości ich odinstalowania bo przy uruchamianiu włączają się komunikaty o pobraniu nowszych wersji? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

OK skorzystam z innych tematów, nie mam "parcia" na specjalne kontaktowanie się z Picasso - życzę powrotu do zdrowia.

Natomiast mam prośbę jak odinstalować Usbfix'a bo mam 2 starsze wersje i nie mam możliwości ich odinstalowania bo przy uruchamianiu włączają się komunikaty o pobraniu nowszych wersji? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

W USBFix kliknij na przycisk UNINSTALL.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...