Skocz do zawartości

Brak możliwości utworzenia skrótu na pulpicie - Świeża instalka Windows 7


l4rgo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z utworzeniem skrótu na pulpicie Windows 7 Ultimate 64bit. Problem polega na tym że nie mogę dodać Windowsowych ikon z zakładki "Ikony Pulpitu" ani utworzyć jakiegokolwiek skrótu za pomocą prawego przycisku myszy(nie pojawia się żadna opcja po wybraniu opcji "Nowy"). System został postawiony ponownie, ponieważ w poprzednim uszkodzeniu uległo wiele plików, sterowników i wpisów w rejestrze po "blue screenie". Co ciekawe używałem opcji "sfc /scannow" która zarówno poprzednio jak i teraz na nowo postawionym systemie informuję że nie może naprawić kilku plików. Przypuszczam że z czasem pojawi się więcej problemów z działaniem systemu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. W załącznikach dołączam również log CBS z opcji scannow. Po wykonaniu logu GMER pokazuję mi pusty dokument, nie mam możliwości użycia opcji kopiuj, po zapisaniu i otwarciu notatnika nie ma ani jednej linijki tekstu. Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

cbs.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu nie ma co analizować logów pod kątem infekcji - golusieńkie, Windows świeżo po instalacji.

 

 

Problem polega na tym że nie mogę dodać Windowsowych ikon z zakładki "Ikony Pulpitu" ani utworzyć jakiegokolwiek skrótu za pomocą prawego przycisku myszy(nie pojawia się żadna opcja po wybraniu opcji "Nowy").

Dziennik zdarzeń notuje uszkodzenie konta użytkownika, co wyjaśnia wszystkie opisane problemy:

 

Application errors:

==================

Error: (06/30/2015 04:41:21 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (EventID: 1542) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować pliku rejestru klas.

SZCZEGÓŁY — Nie można odnaleźć określonego pliku.

 

Klaruje się więc założenie nowego konta, bądź nawet postawienie systemu na nowo - błędów dużo więcej w Dzienniku, na dodatek opisujesz, że zatoczyłeś pełne koło:

 

 

System został postawiony ponownie, ponieważ w poprzednim uszkodzeniu uległo wiele plików, sterowników i wpisów w rejestrze po "blue screenie". Co ciekawe używałem opcji "sfc /scannow" która zarówno poprzednio jak i teraz na nowo postawionym systemie informuję że nie może naprawić kilku plików. Przypuszczam że z czasem pojawi się więcej problemów z działaniem systemu.

Skoro powyższy stan dewastacji to jest sytuacja po ponownym postawieniu systemu, na dodatek SFC także już ma zastrzeżenia, to problem wygląda na mający podłoże sprzętowe - uszkodzewnia pachną problemem z dyskiem. Temat przenoszę do działu Hardware na dalszą diagnostykę - dostarcz dane wymagane działem: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...