Skocz do zawartości

Program przestał działać


PanTrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z korzystaniem z pewnego programu. Włącza się normalnie, ale podczas pracy wyłącza się, a ja otrzymuje taki komunikat:
 

Opis:
  Stopped working

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:	CLR20r3
  Podpis problemu: 01:	***.exe
  Podpis problemu: 02:	0.0.0.0
  Podpis problemu: 03:	558d137f
  Podpis problemu: 04:	***
  Podpis problemu: 05:	3.9.0.3
  Podpis problemu: 06:	558d1306
  Podpis problemu: 07:	1aeb
  Podpis problemu: 08:	87
  Podpis problemu: 09:	System.NullReferenceException
  Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Próbowałem już przeinstalować .NET Framework, ale to nic nie pomogło. Czyściłem również rejestr CCleanerem, ale na nic. Ktoś pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam na forum,

 

przyczyn może być wiele i znalezienie rozwiązania może być bardzo trudne. Czy wcześniej ten problem występował, czy pojawił się dopiero po jakimś czasie normalnego używania? Czy problem był zgłaszany do producenta?

 

Możesz spróbować przygotować zrzut pamięci do analizy, może uda się coś znaleźć. Poniżej opis jak przygotować taki zrzut

 

1. Pobierz procdump [KLIK]

2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu.

3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe)

4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps

cd c:\dumps

5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na wadliwy program (nazwa_programu.exe zastąp nazwą, którą zmieniłeś na ***.exe)

procdump.exe -e -ma -w "nazwa_programu.exe"

6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić program i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu.

 

Plik zrzutu (.dmp) spakuj, wrzuć na zippyshare.com i w odpowiedzi daj link.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Hmm... program jest porządnie zobfuskowany i zabezpieczony przed użyciem pod kontrolą debuggera i profilera. Wygląda na to, że podłączając się procdumpem blokujemy start programu, spróbuj może podmienić sobie chwilowo postmortem debugger na procdump:

 

procdump -ma -i c:\dumps

 

W momencie padu procdump powinien zapisać zrzut w c:\dumps - jeśli coś się pojawi, podeślij proszę.

 

m.g.

 

PS Dlaczego nie zwrócisz się o pomoc do autora programu? Nie ukrywam, że dla mnie analiza zabezpieczonej aplikacji to pewne wyzwanie, które dla autora jest prawdopodobnie do rozwiązania w pięć sekund :) Dodatkowo, mam lekko mieszane uczucia znając potencjalne zastosowania tego narzędzia ;)

 

m.

Odnośnik do komentarza

Autor programu ignoruje moje wszelkie próby skontaktowania się z nim. Program używany jedynie do celów naukowych. 

Przy wcześniejszych próbach wygenerowania tego pliku program się nawet nie uruchomił.

Kolejna próba:
KblhOav.jpg

 

PS. Co Pan powie na pomoc poprzez program TeamViewer? :) Skróci to o wiele czas potrzebny na rozwiązanie tegoż problemu. 
PS2. Dodam, iż program działa u innych osób co potwierdzają screeny. Dlatego mniemam, ze błąd leży po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza

Uruchom cmd 'jako administrator', czyli z potwierdzeniem podniesienia w UAC i dopiero z niego spróbuj uruchomić swój program (a jeśli dalej nie będzie działać, to procdump). Nie jest wykluczone, że tu właśnie leży źródło wszystkich problemów - uruchamianie aplikacji bez odpowiednich przywilejów. W zawartości żetonu widzę, że uruchamiasz program bez elewacji uprawnień.

 

m.

Odnośnik do komentarza

Więc tak. Jak wpisuje w cmd to co Pan podał wyżej wyskakuje taki komunikat w konsoli: http://i.imgur.com/IUddLIr.jpg
Program zawsze uruchamiam jako administrator. Jednak to nic nie daje.

Jeszcze raz wysyłam zrzuty, gdyż te są z pełnymi prawami administratora (w dwóch poprzednich nie uruchomiłem "cmd" jako administrator i nie mogłem uruchomić w ten sam sposób programu). Tak czy inaczej program nawet się nie włączył. 

1. procdump.exe -e -ma -w "Imminent Monitor 3.exe" - http://www16.zippyshare.com/v/1CAPbwDL/file.html

2. procdump.exe -ma -e 1 -f NullReference -w "Imminent Monitor 3.exe" - http://www20.zippyshare.com/v/txyTkGkZ/file.html

3. procdump -ma -i c:\dumps - http://i.imgur.com/81km3C7.jpg

Odnośnik do komentarza

Odnośnie pierwszego (zerowego) zrzutu ekranu: nie przekleiłeś całości polecenia. Spróbuj raz jeszcze.

Jak zajrzę do podesłanych zrzutów pamięci, to dam znać. W zrzucie, który dałeś w pkt. 3 jest potwierdzenie, że procdump jest ustawiony jako postmortem debugger, czyli ok. Uruchom zatem program ('prawa mysz -> uruchom jako administrator') raz jeszcze i w momencie, w którym pojawi się wyjątek aplikacji, powinien zostać wygenerowany zrzut przez procdump. Podeślij ten plik.

 

m.

Odnośnik do komentarza

Czy po padzie aplikacji nie został utworzony żaden plik w c:\dumps? Nie chodzi mi o sytuację, w której w tle uruchamiasz procdump w trybie oczekiwania na program, ale po prostu zwykłe uruchomienie programu ('jako administrator'!).

 

EDIT: W dumpie pojawia się wyjątek "Niedozwolone znaki w ścieżce.". Możesz zmienić nazwę katalogu, w którym masz program na taki, który nie ma spacji? (np. C:\Users\IM3\Desktop\IM)

 

m.

Odnośnik do komentarza

Jak już ustawiłeś procdump jako aedebug, to dopóki tego nie odwrócisz (poprzez procdump -u), to będzie on zapisywał wszystkie zrzuty do c:\dumps, więc nie musisz powtarzać tego polecenia.

Teraz powinno wystarczyć uruchomić aplikację (jako administrator) i dump sam powinien się wygenerować. Nie ma żadnych nowych plików zrzutu pamięci w c:\dumps?

 

m.

Odnośnik do komentarza

Powalczyłeś z tą ścieżką? Spróbuj zmienić katalog / przenieść w inne miejsce i wtedy uruchomić jako administrator. W podesłanych dumpach widzę szerszy żeton, a także sporo innych rzeczy, typu otwarte połączenia sieciowe, adresy ip, connection strings, więc coś już zaczyna działać i tu jest inny błąd, niż wcześniej.

 

Jeśli masz możliwość, to przetestuj to na angielskim systemie. Coś nie podobają mi się te błędy w okolicach ładowania zlokalizowanych zasobów, może tu coś jest nie tak.

 

m.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...