Skocz do zawartości

Problem z otworzeniem portów


Sako47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z otworzeniem portów w moim routerze zrobiłem to co jest zamieszczone na obrazku (nie jestem pewny czy wszystko dobrze) myślałem ze będzie działać ale gdy sprawdziłem sobie na internecie czy port jest odblokowany okazało się ze nie jest próbowałem jeszcze parę razy sam coś zdziałać ale nie wyszło i przychodzę z prośbą o pomoc tutaj ;) zależy mi na odblokowaniu portu 6510 jest to jest to port do gry Hero Siege żeby grać multiplayer ;)

post-15848-0-90650000-1434797661_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chodzi o funkcjonalność urządzeń dostarczanych przez UPC, to muszę Cię zmartwić - trudno znaleźć coś gorszego.

 

Dlatego nie bądź zdziwiony, że nie działa przekierowanie portów. (używasz modemo-routera Technicolor TC 7200?)

 

Działający u mnie egzemplarz 7200 nie pamięta własnych ustawień (zdeaktywowałem propagowanie sieci bezprzewodowej) po zaniku zasilania (!).

 

Lata temu użytkownicy UPC dostawali proste modemy, do których można było podpiąć własny sprzęt z możliwością dowolnej konfiguracji.

 

Jedyne, co możesz zrobić, to zmienić ISP lub próbować wynegocjować normalny modem (np. Scientific Atlanta, jak to drzewiej bywało) jako warunek przedłużenia bieżącej umowy; przekierowanie portów na tym sprzęcie jest awykonalne, niestety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o funkcjonalność urządzeń dostarczanych przez UPC, to muszę Cię zmartwić - trudno znaleźć coś gorszego.

 

Dlatego nie bądź zdziwiony, że nie działa przekierowanie portów. (używasz modemo-routera Technicolor TC 7200?)

 

Działający u mnie egzemplarz 7200 nie pamięta własnych ustawień (zdeaktywowałem propagowanie sieci bezprzewodowej) po zaniku zasilania (!).

 

Lata temu użytkownicy UPC dostawali proste modemy, do których można było podpiąć własny sprzęt z możliwością dowolnej konfiguracji.

 

Jedyne, co możesz zrobić, to zmienić ISP lub próbować wynegocjować normalny modem (np. Scientific Atlanta, jak to drzewiej bywało) jako warunek przedłużenia bieżącej umowy; przekierowanie portów na tym sprzęcie jest awykonalne, niestety.

No nic umowę jeszcze mam na pół roku :/ a jeśli zakupił bym własny modem bez problemy dało by sie go podpiąć? I czy jesteś w stanie polecić jakiś w cenie do 300zł?

Odnośnik do komentarza

nie ma możliwości podłączenia własnego sprzętu, gdy rolę Twojego łącznika z netem pełni Technicolor TC7200. UPC fizycznie aktywuje każdy moduł (dekoder do kablówki, modem, modemo-router) więc mozesz spokojnie zapomnieć o jakiejkolwiek samowolce w tej materii.

 

Posiadam w domu Linksysa WRT54GL, który na Allegro kupisz za ok. 200PLN, włącznie z kosztami przesyłki. Nigdy z tym sprzętem nie miałem żadnych problemów - zero zwiech, dziwnych reakcji czy niemożności skorzystania z jakiejś opcji. Ruterek jest prosty w obsłudze, w dodatku możesz do niego wgrać alternatywne oprogramowanie (Tomato).

 

Oczywiście może ktoś zgłosić swoje obiekcje względem tej opinii ale w firmie, w której pracuję, działają dziesiątki tych urządzeń i z tego co mi wiadomo (a jestem dobrze poinformowany), sprawują się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

nie ma możliwości podłączenia własnego sprzętu, gdy rolę Twojego łącznika z netem pełni Technicolor TC7200. UPC fizycznie aktywuje każdy moduł (dekoder do kablówki, modem, modemo-router) więc mozesz spokojnie zapomnieć o jakiejkolwiek samowolce w tej materii.

 

Mam w domu Linksysa WRT54GL, który na Allegro kupisz za ok. 200PLN, włącznie z kosztami przesyłki. Nigdy z tym sprzętem nie miałem żadnych problemów - zero zwiech, dziwnych reakcji czy niemożności skorzystania z jakiejś opcji. Ruterek jest prosty w obsłudze, w dodatku możesz do niego wgrać alternatywne oprogramowanie (Tomato).

 

Oczywiście może ktoś zgłosić swoje obiekcje względem tej opinii ale w firmie, w której pracuję, działają dziesiątki tych urządzeń i z tego co mi wiadomo (a jestem dobrze poinformowany), sprawują się bez zarzutu.

Czyli bez kontaktowania się z moim dostawcą internetu sprawy nie załatwię? Wcześniej miałem inny modem ale gdy zwiększyłem prędkość internetu automatycznie dostałem nowy a z tamtym takich problemów jak teraz nie miałem chyba ze UPC zgodzi się na zmianę modemu za jakąś dopłatą 

Odnośnik do komentarza

Samodzielnie nic nie zdziałasz.

 

W dodatku UPC się nie kwapi do zapewnienia "przezroczystych" (nieingerujących w strukturę Twojej sieci domowej) modemów; dają kiepski jakościowo sprzęt ale za to w 100% kontrolują Twoje poczynania, skutecznie uniemożliwiając niektóre operacje, niestety.

 

Na forum poświęconym temu właśnie dostawcy znajdziesz mnóstwo postów ludzi osłabionych sytuacją podobną do Twojej, zmuszonych do używania nieużywalnego ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...