Skocz do zawartości

Zepsute ikony w niektórych miejscach


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, świeżo po formacie i wgraniu najnowszych sterowników karty graficznej niektóre ikonki się popsuły tj. Aktualizacji automatycznych ikonka kosza w dymku powiadomienia itd.

 

W trybie awaryjnym jest ok, nie wiem jak to naprawić, próbowałem już Tweak UI i innym programami do naprawy ikon i bezskutecznie. Większość ikon jest dobra, tylko niektóre się popsuły.

Popsute ikony wyglądają tak:

 

http://img401.imageshack.us/i/schowek01wn.jpg/

http://img37.imageshack.us/i/92272893.jpg/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

niestety nie pomaga

 

A wyświetlił się komunikat o zarejestrowaniu biblioteki? Dopiero po komunikacie ma być restart.

Poza tym widzę tam jakieś modyfikacje stylu.

 

Spróbuj jeszcze tego:

Usuń plik IconCache.db znajdujący się w C:\Documents and Settings\nazwa_usera\Local Settings\Application Data

 

Wciskamy WIN + R i wpisujemy %UserProfile%\Local Settings\Application Data

 

Szukamy pliku IconCache.db i usuwamy go. Po zrestartowaniu komputera wyświetlanie ikon powinno funkcjonować prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Ścieżka którą mi podaleś nie jest z XP

 

Ależ to właśnie ścieżka XP. Tylko z anglojęzycznego systemu. W polskim trzeba użyć nazwy polskie.

 

C:\Documents and Settings\Konto\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

 

Stary XP ma inaczej robione spolszczanie niż w Vista / Windows 7. W nowszych systemach nie ma znaczenia użycie nazwy angielskiej i tak ją otworzą, mimo że użytkownikowi wyświetla się polska ścieżka.

 

W trybie awaryjnym jest ok

 

Nie jestem przekonana czy to jest wynik, że coś się "zepsuło". Widzę po obrazku, że system masz spatchowany (ikony "Vista-like" wstawione).

 

W każdym razie spróbuj jeszcze zresetować cache, ale w inny sposób: z prawokliku na Pulpit > Właściwości > Ustawienia > przestaw głębię kolorów z 32-bit na 16-bit > odczekaj chwilę > przestaw z powrotem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
także nie pomaga wyłączenie DirectDraw Acceleration

 

Jak masz starą wersje sterownika zainstaluj stary.

Ogólnie, możesz spróbować tak: rozpakuj instalator nowych sterowników Nvidia jakimś seven zipem albo innym winrarem do roboczego katalogu np. Nowy Nvidia. Po deinstalacji sterowników spróbuj zainstalować je ponownie, ale z Menedżera Urządzeń, wskazując jako folder ten z rozpakowanymi sterami. To będzie czysta instalacja, bez zbędnych dodatków.

A jak nie da rady i kłopoty będą występować nadal, wróć do starej wersji sterownika. Innej koncepcji na razie nie mam. :unsure:

Odnośnik do komentarza

A ta druga opcja?

 

 

Pozbyłem się plików pomocy, a usługa pomoc.... jest wyłączona

 

Jak masz starą wersje sterownika zainstaluj stary.

Ogólnie, możesz spróbować tak: rozpakuj instalator nowych sterowników Nvidia jakimś seven zipem albo innym winrarem do roboczego katalogu np. Nowy Nvidia. Po deinstalacji sterowników spróbuj zainstalować je ponownie, ale z Menedżera Urządzeń, wskazując jako folder ten z rozpakowanymi sterami. To będzie czysta instalacja, bez zbędnych dodatków.

A jak nie da rady i kłopoty będą występować nadal, wróć do starej wersji sterownika. Innej koncepcji na razie nie mam. :unsure:

 

 

Ostatnio się bawiłem w przeintalowanie sterów, i musiałem na nowo system stawiać, tak więc odpada

Odnośnik do komentarza
Ostatnio się bawiłem w przeintalowanie sterów, i musiałem na nowo system stawiać, tak więc odpada

Wine za taki stan rzeczy ponosi użytkownik Punischer2010. Najprościej jest się poddać i powiedzieć "odpada - rozwalił mi się system"

Sterowniki można usunąć w trybie awaryjnym. Najpierw z Dodaj Usuń a potem z Menedżera urządzeń.

Tu masz link do najnowszych sterów hamerykańskich KLIK

Odnośnik do komentarza

nie chcę amerykańskich, pozatym nie mam już ochoty na przeinstalowywanie sterów, musi być inny sposób

 

No tak, zapomniałem. Pan jesteś patriota. Tylko, że uczucia narodowe nie maja tu nic do rzeczy. Bardzo często paczki angielskie są lepiej dopracowane. Ta jest chudsza o 20MB.

Natomiast jeśli chodzi o, jak to pan nazywasz - ochotę do przeinstalowania sterowników - tu niewiele poradzę. Najwyższy czas się czegoś nauczyć - choćby instalacji sterowników.

Odnośnik do komentarza

W biosie pisze, że mam wersję 2.59, zaś rejestr pokazuje datę (08/22/2006), na stronie jest dostępna wersja z numerem 2.16 bodajże z maja 2007 ale nie da rady jej wgrać, wyskakuje jakiś błąd icorrect

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...