Skocz do zawartości

Glass Bottle, inne ustrojstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Komputer mojej dziewczyny miał około 500 zagrożeń, które wyłapał Malwarebytes (oraz oddzielnie - anti-rootkits), adwCleaner kolejnych kilka.
Używałem także JRT, Avast Browser Cleanup - usunąłem kilka śmieciowych dodatków, zresetowałem ustawienia przeglądarek, Shortcut Cleaner niczego nie wykrył, Rkill też niczego nie odnalazł. Niczego innego chyba nie używałem.

 

Opis problemu:

1. vbc.hegemonytangles.com - link blokowany non stop przez Malwarebytes - proszę nie wchodzić, nie daję specjalnie łącza.

2. Przy przeglądaniu stron www. czasem otwiera mi się strona offers.bycontext.com/DALEJ"xasat" . Ma to miejsce np w czasie przeglądania forum, gdy klikam np. w link do pobierania programu.

3. Wnerwiające wyniki wyszukiwania glassbottle w google, mimo braku reklam na FB to wciąż mam jednak problem z uciążliwymi reklamiami choćby tutaj, na stronie forum.

4. Powolnie działające przeglądarki - szczególnie firefox oraz chrome - teraz np. na fb (powoli wyświetlają się różne opcje, w które można kliknąć).

5. Mam problem także z aktualizacją systemu - nie był aktualizowany od 2013 roku (nie wiem czemu..), włączyłem "aktualizuj" - na początku nie ruszało przez kilkanaście minut ściąganie akutalizacji, ruszyło chyba jakoś w środku nocy bo ze 160 akt, ściągnęły mi się około 144  - tu stanęło i okno systemowe zacięło się. Musiałem dokonać hardresetu, po włączeniu komputera zainstalowały się aktualizacje, nastąpił planowany restet. Ale nadal pozostały pozostałe akt. oraz to, że przy każdej próbie aktualizacji jest jakaś zwiecha czy to okna czy to to, że nie ściągają mi się aktualizacje przez dłuższy czas.

 

Oto obowiązkowe logi:

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

W raportach widać tylko polityki blokujące Google Chrome, ale nic więcej. Jeśli przekierowania występują tylko w Google Chrome, to prócz owych polityk jedno z dwóch tu występuje: zmodyfikowane pliki Google Chrome przez infekcję, lub log FRST nie pokazuje wszystkich rozszerzeń (są takie, które w preferencjach podają "pustą ścieżkę", ale są ładowane). Logi pochodzą sprzed prawie miesiąca, na wszelki wypadek zrób nowe raporty FRST.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...