Skocz do zawartości

Program prawdopodobnie zablokował mi dysk.


Faniutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie powiem wam Wam, że jestem w tym totalnie zielony. Otóż po zainstalowaniu jakiegoś programu, który miał mi naprawić błędy rejestru laptop nie reaguje na nic. Po zalogowaniu, widzę pulpit, wszystko wyłączone.. dźwięk, internet, avast itd.. Pasek start nie dziala. Laptop Acer v3-772g z wbudowanym windowsem 8.1. Po wciśnięciu alt + f10 podczas włączania wyskakuje mi okno gdzie mogę rozwiązać problemy:

 

Przy probie odświeżenia komputera wyskakuje mi komunikat: Dysk, na którym został zainstalowany system Windows, jest zablokowany. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie.

 

Przy próbie restartu ustawień pisze mi: Nie można zrestartować ustawień do stanu początkowego. Brak wymaganej partycji dysku.

 

W opcjach zaawansowanych przywracanie systemu nie pomaga, naprawa automatyczna również.

Może cos przez pozostałe opcje? Screna dodam w komentarzu. Pisząc z tel nie mogę wkleic linku..

Dodam jeszcze ze po wejściu w BIOS przy Dysk HDD0 pisze mi "Frozen". Liczę na Waszą pomoc, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie znam W8 ale ta funkcjonalność powinna być zachowana.

Wyłącz lapka i po wciśnięciu przycisku zasilania wciskaj F8 kilkakrotnie do momentu pojawienia się jakiegoś okna z wyborem trybu startu.

Wybierz tryb awaryjny i zobacz czy system ruszy - powinien.

Możesz wówczas skopiować ważne pliki na nośnik zewnętrzny przed reinstalacją systemu bo pewnie tak się to skończy.

Odnośnik do komentarza

Wiesław, niestety nie mam pojęcia jak uruchomić go w trybie awaryjnym. F8 nie działa.

 

Jeśli można, to po prosiłbym jakieś wskazówki nt odzyskiwania obrazu systemu. Chyba to jest prostsze i lepsze rozwiązanie aniżeli pobranie z intermetu i zainstalowanie windowsa od nowa, na czym sie kompletnie nie znam.

/edit

Ale ja jestem niemyślący, mogę przecież przekopiowac wazne pliki normalnie się logując ;d Akurat tego mi nie blokuje nic, i chyba tylko tego.

Odnośnik do komentarza

Czy po kupieniu lapka i pierwszym uruchomieniu nastąpiła automatyczna instalacja systemu?

Czy masz może dołączoną płytkę z instalacją naprawczą?

Poczytaj Manuala - instrukcję dołączoną do lapka lub pobierz ze strony Acera - jest w dwóch wersjach.

 

Obraz systemu do ponownej instalacji prawdopodobnie jest na ukrytej partycji dysku.

Spróbuj zadzwonić do Acera i zapytaj o sposób ponownej instalacji systemu. Zazwyczaj jest to magiczna kombinacja klawiszy.

I to jest ich słodka tajemnica. Teoretycznie stare pliki powinno się dać odzyskać. Np. z katalogu Windows.OLD (powinien zostać).

Dziwne jest to, że nie działa F8 - chyba, że robisz coś źle. Należy naciskać ciągle klawisz F8.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wyżej nie znam kafli.

Pozostaje Odzyskiwanie systemu post #2 tylko nie jestem pewien czy ta opcja nie dotyczy utworzonego wcześniej obrazu systemu.

Być może będzie możliwość wyboru obrazu do instalacji z partycji odzyskiwania. Pozostaje Manual (wątpię) lub telefon do Acera z pytaniem jak odpalić nową instalację.

Obraz musi być na ukrytej partycji jeśli nie otrzymałeś płytki.

Dell np. takie dostarcza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...