Skocz do zawartości

Próba otwarcia plików i folderów na partycji zawiesza system


olikak

Rekomendowane odpowiedzi

W program Files wygląda już OK, te pliki hibernacji zajmują dużo (pagefile.sys i hiberfil.sys)

Jeśli nie korzystasz z Hibernacji, możesz ją wyłączyć (KLIK) a plik hiberfil.sys zniknie. Osobne zagadnienie to plik pamięci wirtualnej pagefile.sys. W linkowanym wątku jest opis czym to się je.

 

Ale, mam jeszcze pytanie co do Autoruns - w zakładce Drivers widzę wiele nieznalezionych rzeczy :

 

Changer File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\Changer.sys

EntDrv51 File not found: C:\WINDOWS\system32\drivers\EntDrv51.sys

i2omgmt File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\i2omgmt.sys

lbrtfdc File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\lbrtfdc.sys

PCIDump File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PCIDump.sys

PDCOMP File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDCOMP.sys

PDFRAME File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDFRAME.sys

PDRELI File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRELI.sys

PDRFRAME File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\PDRFRAME.sys

SDDMI2 File not found: C:\WINDOWS\system32\DDMI2.sys

WDICA File not found: C:\WINDOWS\System32\Drivers\WDICA.sys

 

Upewniam się - mogę to usunąć?

Większość z tu wyliczonych to normalne zjawisko. Praktycznie każdy XP ma zaraz po instalacji te usługi montowane jako puste bez powiązanego sterownika. Nic czym miałabyś się przejmować. Zostaw jak jest. Wyjątek: wpis EntDrv51, czyli szczątek po McAfee, oraz SDDMI2 wyglądający na szczątek po obsłudze Dell i to skasuj.

 

I jeszcze jedna rzecz jest "dziwna" - nie czytane są automatycznie urządzenia podłączane przez USB (poza telefonem), czyli Pendrivy i Iplus.

W sumie nie jest to jakaś tragedia, przy Iplusie też można obejść to, że aplikacja się nie ładuje, ale się zastanawiam, kiedy to się "zadziało".

Czy to nie stało się przypadkiem po użyciu Flash Disinfector oraz skasowaniu pliku autorun.inf iPlusa?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj raz jeszcze:) Po posprzątaniu na tym komputerze będąc już w fazie porządków chciałam podobnie postąpić z moim drugim laptopem (w kwestii samych aktualizacji i sprzątania). Tam jest oryginał Windows XP, Antywirus to Kaspersky Anti-Virus 2009.

Wszystko poszło gładko (w sensie aktualizacje oprogramowania), ale zauważyłam tam kilka dziwnych rzeczy:

 

1. W specyfikacji komputer jest opisany jako: System: Microsoft Windows XP Professional, Wersja 2002, Dodatek Service Pack , ale… na liście programów "Dodaj usuń" w ogóle nie widzę Service Packa 3 (ani żadnego innego). Czy tak powinno być?

Wiem, że przy zakupie laptop miał SP 2, system aktualizowany był jakiś czas temu tylko raz, poprzez pozwolenie na automatyczne aktualizacje z panelu "Automatyczne aktualizacje" Windows. Wtedy pobrał około 50 aktualizacji krytycznych oraz zmienił się opis systemu na SP 3. Wszystko odbywało się z włączonym Kasperskym.

 

2. Po tym jednokrotnym wykonaniu pobierania automatycznych aktualizacji systemu Windows na partycji F: pojawił się folder: o nazwie "c648e12c72bb193607d90c9beb8327". Zawiera on 2 podfoldery: jeden o nazwie "amd64", a drugi o nazwie "i386". Obydwa zawierają dokładnie te same 7 plików: "filterpipelineprintproc.dll", "msxpsdrv", "msxpsdrv", "msxpsinc.gpd", "msxpsinc.gpd", "mxdwdrv.dll", "xpssvcs.dll". Przy próbie usunięcia całości "c648e12c72bb193607d90c9beb8327" pojawia się komunikat: "Nie można usunąć filterpipelineprintproc.dll: Odmowa dostępu. Sprawdź czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz czy plik nie jest aktualnie używany."

Mogę to usunąć jakimś Unlockerem czy czymś takim? Bo to pewnie resztki po aktualizacjach.

 

3. Przy skanowaniu Kasperskym pojawia się informacja o takiej luce:

Zagrożenie luka http://www.viruslist.com/pl/advisories/41917 C:\Program Files\HP\Digital Imaging\help\player\FlashPla.exe Wysoce niebezpieczny

Pojawiało się ich więcej, ale po aktualizacjach programów została ta jedna. Flash Player odinstalowany i zainstalowana na nowa najbardziej aktualna wersja, w HP sprawdziłam dostępne aktualizacje również.

 

Na wszelki wypadek dołączam też logi z OTLa jakbyś mogła luknąć w to, czy wszystko jest OK w systemie.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

1. W specyfikacji komputer jest opisany jako: System: Microsoft Windows XP Professional, Wersja 2002, Dodatek Service Pack , ale… na liście programów "Dodaj usuń" w ogóle nie widzę Service Packa 3 (ani żadnego innego). Czy tak powinno być?

Wiem, że przy zakupie laptop miał SP 2, system aktualizowany był jakiś czas temu tylko raz, poprzez pozwolenie na automatyczne aktualizacje z panelu "Automatyczne aktualizacje" Windows. Wtedy pobrał około 50 aktualizacji krytycznych oraz zmienił się opis systemu na SP 3. Wszystko odbywało się z włączonym Kasperskym.

System zakupiony jako gotowy XP SP2 nie będzie miał pozycji "Service Pack" na liście deinstalacji, gdyż SP został zintegrowany w źródle płyty, z której instalowano system, i nie istnieje jako "zainstalowany" w sposób tradycyjny. Natomiast po pobraniu łat i zamontowaniu ręcznie SP3 powinna taka pozycja się pojawić. Zakładam, że na liście Dodaj / Usuń miałaś zaznaczone "Pokaż aktualizacje". Owszem, w spisie OTL Extras nie widzę SP3 jako osobnej pozycji w kluczu Uninstall. Mogło to też zniknąć po użyciu jakiegoś sprzątacza, który wywalił folder deinstalacji SP C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$ oraz wpis SP z klucza Uninstall.

 

Wszystko jednak wskazuje na to, że jest zainstalowany SP3, zarówno datowanie niektórych plików (np. explorer.exe jest oznaczony na 2008), jak i ciąg identyfikacji:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 3 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18702)

 

2. Po tym jednokrotnym wykonaniu pobierania automatycznych aktualizacji systemu Windows na partycji F: pojawił się folder: o nazwie "c648e12c72bb193607d90c9beb8327". Zawiera on 2 podfoldery: jeden o nazwie "amd64", a drugi o nazwie "i386". Obydwa zawierają dokładnie te same 7 plików: "filterpipelineprintproc.dll", "msxpsdrv", "msxpsdrv", "msxpsinc.gpd", "msxpsinc.gpd", "mxdwdrv.dll", "xpssvcs.dll". Przy próbie usunięcia całości "c648e12c72bb193607d90c9beb8327" pojawia się komunikat: "Nie można usunąć filterpipelineprintproc.dll: Odmowa dostępu. Sprawdź czy dysk nie jest zapełniony lub chroniony przed zapisem oraz czy plik nie jest aktualnie używany."

Mogę to usunąć jakimś Unlockerem czy czymś takim? Bo to pewnie resztki po aktualizacjach.

To miejsce tymczasowe, gdzie rozpakowuje się instalator aktualizacji przed instalacją, wybierane na partycji z największą ilością wolnego miejsca. Po wykonaniu aktualizacji zbędne i na ubój. Folder odmawia usunięcia, gdyż jest zablokowany przez uprawnienia. Należy przejąć go na Własność i nadać Pełną kontrolę Administratorom. Opis akcji w tym temacie: KLIK (wątek: Brak praw do pliku lub folderu (XP)).

 

 

3. Przy skanowaniu Kasperskym pojawia się informacja o takiej luce:

Zagrożenie luka http://www.viruslist...dvisories/41917 C:\Program Files\HP\Digital Imaging\help\player\FlashPla.exe Wysoce niebezpieczny

Pojawiało się ich więcej, ale po aktualizacjach programów została ta jedna. Flash Player odinstalowany i zainstalowana na nowa najbardziej aktualna wersja, w HP sprawdziłam dostępne aktualizacje również.

Niestety on zgłasza Flash Playera zintegrowanego w oprogramowaniu Hewlett-Packard, potrzebnego do działania Centrum HP. Pomimo aktualizacji ogólnej Flash Player i tak ta wersja pozostanie w starej postaci i Kaspersky ją będzie wychwytywał. Winę ponosi producent sterowników HP, który kolportuje w instalatorach zdezaktualizowaną wersję. Ewentualnie popatrz czy HP nie ma nowszej wersji sterowników (w domyśle: może i Flash Player będzie nowszy), ale nie mam specjalnych nadziei pod tym kątem, zresztą wspominasz, że sprawdzałaś już dostępność aktualizacji HP. Nie tak dawno na forum borykaliśmy się z instalacją skanera HP do którego sterowniki miały doczepioną starą wersję Flash i widziałam też na forum HP tematy tyczące podobnego zjawiska i to na nowszych systemach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...