Skocz do zawartości

d-link dgs-1100-08, ftp 5e bitner Słabe parametry sieci


ewenement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem mianowicie jestem podłączony do tego samego switcha co serwer do którego testuje połączenie i wygląda ono tak 

 

 

7093935100_1431330266_thumb.jpg

 

natomiast na komputerze podłączonym do kolejnego switcha również 1000mbps już są takie szybkości...

 

 

9644226700_1431330267_thumb.jpg

 

 

dlaczego ja podłączony do tego samego switcha co serwer mam tak słabą szybkość(ok. 500mbps a moim zdaniem powinno być około 1000) i dlaczego komputer podłączony tylko o jeden switch dalej ma tylko 170 mbps a chyba również powinien mieć około 1000 mbps. Pomocy 

obydwa switche to d-link dgs-1100-08

kable ftp 5e bitner

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze: 1 Gb/s to przepustowość teoretyczna. W praktyce zawsze jest mniej i zależy od różnych czynników.

Po drugie: enkapsulacja. Nie używam programu Lan speed test, ale zapewne mierzy on czas potrzebny na wysłanie tymczasowego pliku o określonej wielkości i w ten sposób wylicza "szybkość" łącza. Trzeba pamiętać, że protokoły sieciowe do użytecznych danych dołączają swoje nagłówki, sumy kontrolne i w ten sposób ilość danych do przesłania zwiększa się, co ma wpływ na obliczenia.

Po trzecie: urządzenia sieciowe np. switche wprowadzają opóźnienia. Pierwszy  switch odbiera dane z serwera z pełną prędkością, później dzieli je na podłączone urządzenia (np. twój komputer i drugi switch), drugi otrzymaną część musi podzielić na kolejne hosty.

Po czwarte: urządzenia w sieci przesyłają między sobą różne dane "administracyjne", co zajmuje jakąś część pasma.

Dodatkowo, jeśli następują błędy w transmisji trzeba ponownie wysyłać ramki. Należy sprawdzić jakość okablowania, w szczególności sposób zaciśnięcia wtyków lub wymienić na spełniające standard CAT-6.

Odnośnik do komentarza

Nie znam innej metody mierzenia przepustowości, jak wysłanie pliku określonej wielkości i zmierzenie czasu. Ale trzeba mieć świadomość tego, co powyżej.

Czy te różnice są normalne? Nie wiem. Dla testu odłącz wszystkie inne urządzenia od sieci, tak, żeby połączenie wyglądało:

serwer>switch1>switch2>komputer

i przeprowadź testy. Chodzi o to, żeby inne urządzenia nie wykorzystywały w tym czasie pasma.

Możesz też zainstalować Wireshark'a i sprawdzić, czy nie następuje duża ilość powtórzonych ramek, co może wskazywać na problem w warstwie fizycznej (np. jakość okablowania). Można też zalogować się na d-linka (są zarządzalne) i zobaczyć, co się dzieje z transferem.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...