Skocz do zawartości

Plik udpdate.js w msconfig


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Takie niecodzienne pytanie.

Nie wiedziałem jak zapytać i gdzie wrzucić ten temat, ponieważ miałem problem jak mi się zdawało z trojanem, ale żaden antywirus nic nie znalazł. Uruchomiłem sobie msconfig w Windows Vista i w tabelce, gdzie jest lista uruchamianych aplikacji, znalazłem plik, który miał się uruchamiać - o nazwie udpdate.js. Nic o nim nie ma w internecie.

Chciałem się więc dowiedzieć, co dają komendy w nim zawarte.

Nigdy nie widziałem, aby plik o podobnej nazwie uruchamiał się razem z systemem, tym bardziej że jakaś ta nazwa przekombinowana trochę.

Powodem przeglądania programów startowych było szukanie jakiegoś pliku/programu, który powodował (albo powoduje, bo nie wiem, czy znikneło), że okna traciły fokus same z siebie.

 

Link do pliku: Edycja

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

DragonFire

 

Takich rzeczy się nie robi (!), by linkować zainfekowany plik wprost (zasady działu Malware się kłaniają)! Usuwam link, nikt tego nie będzie otwierał i analizował. To trojan (KLIK).

 

Jeśli chcesz sprawdzić system, podaj wymagane logi. Jeśli nie interesuje Cię to, to chociaż przeskanuj system przez Malwarebytes' Anti-Malware.

Odnośnik do komentarza

Ale plik sam z siebie bezpieczny. Póki go oczywiście nie uruchomisz. Fakt, mogłęm mu zmienić format, ale dopiero teraz o tym pomyślałem.

 

Ten Malwarebytes moim zdaniem to beznadziejny program. Nie raz mi nic nie dał. Dodatkowo zgłaszał katalogi i pliki tekstowe (z jakimś moim tekstem) jako trojany, także jak to mawia młodzież "żal.pl".

 

Dzięki za link do tego tematu, poczytam.

Edytowane przez picasso
Temat w takim razie zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...