Skocz do zawartości

Spowolniona praca komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło loga extras z OTL. Opcja Rejestr - skan dodatkowy ma być zaznaczona na "Użyj filtrowania". W logach jedyne co widać to szkodliwe zaplanowane zadania i to usuniemy + rzeczy zbędne.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O3 - HKU\S-1-5-21-2892962287-3909793390-2519683295-1005\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {C4069E3A-68F1-403E-B40E-20066696354B} - No CLSID value found.
[2011-01-17 16:37:01 | 000,001,036 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job
[2011-01-17 09:47:32 | 000,001,032 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job
[2011-01-06 20:07:22 | 000,000,708 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\hpwebreg_xxxxxxxxxx.job
[2011-01-17 10:10:00 | 000,000,476 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\At1.job
[2011-01-16 20:40:00 | 000,000,476 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\At2.job
[2011-01-16 20:03:00 | 000,000,476 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\At3.job
[2011-01-17 14:00:00 | 000,000,476 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\At4.job
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]
[clearallrestorepoints]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wykonałem co mi mówiłeś. Niestety nadal zauważam powolne włączanie się systemu poza tym od pewnego czasu zauważyłem, że podczas włączania się BIOSu pojawia się na 2 sekundy menu wyboru odpowiedniego systemu. Mam zainstalowany jeden system oraz Recovery na drugiej partycji wcześniej czegoś takiego nie było . Zauważyłem, że proces TeaTimer zajmuję sporo pamięci. Natomiast Avira AV coraz dłużej "otwiera parasol"

:) Czym może to być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza

Wykonaj test z czystym rozruchem (KB929135).

 

Zauważyłem, że proces TeaTimer zajmuję sporo pamięci. Natomiast Avira AV coraz dłużej "otwiera parasol"

 

Proponuję w całości pozbyć się Spybota. Program ma słabe predyspozycje, nie nadąża za czasami. Nie jest wykluczona Avira dla efektu spowolnienia startu.

 

poza tym od pewnego czasu zauważyłem, że podczas włączania się BIOSu pojawia się na 2 sekundy menu wyboru odpowiedniego systemu. Mam zainstalowany jeden system oraz Recovery na drugiej partycji wcześniej czegoś takiego nie było .

 

Stosowałeś ComboFix. Sekcja "Skutki uboczne" do wglądu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. W mojej opinii wystarczy tych rezydentów. Dodaj sobie wybrany skaner na żądanie, za darmo np.: Malwarebytes' Anti-Malware, Emsisoft Anti-Malware Free.

 

2. Nie widzę żadnych dodatkowych komentarzy. Czy sprawdziłeś koncepcję z czystym rozruchem oraz ewentualny wpływ Aviry (pełnowartościowy dowód tylko przez tymczasową testową deinstalację, zwykłe wyłączenie Aviry to za mało i nie deaktywuje sterowników)

Odnośnik do komentarza
Nie bardzo rozumiem pojecia czystego startu

 

Dostałeś link, który opisuje jak to wykonać.

 

 

Ale zauważyłem w managerze urządzeń, że proces chrome jest wielokrotnie powtarzany i zajmuje sporo pamięci. Czym może być to spowodowane

 

Powielenie to normalne zjawisko. Widok z mojego menedżera zadań:

 

chrome1.png

 

Chrome stosuje mechanizm zapobiegający wyłożeniu całej przeglądarki przy awarii jednej karty, dlatego też karty pracują w osobnych procesach. Zamykając kolejne karty zobaczysz, że procesy zaczną znikać.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem to czyste uruchomienie i powiem tak jest dużo gorzej niż było , teraz ładuje mi się wszystkie procesy podczas uruchomiania komputera i aktywacja Aviry znacznie się wydłużyła... Jak wrócić do stanu poprzedniego bez wszystkich tych procesów. Dzięki programowi Malwarebytes' Anti-Malware, udało mi się znaleźć jakiegoś szkodnika, usunąłem go ale nie jestem pewien czy jest to wystarczające poniżej zamieszczam log z usunięcia szkodnika.

mbam-log-2011-01-24 (15-34-42).txt

Odnośnik do komentarza
Zrobiłem to czyste uruchomienie i powiem tak jest dużo gorzej niż było , teraz ładuje mi się wszystkie procesy podczas uruchomiania komputera i aktywacja Aviry znacznie się wydłużyła... Jak wrócić do stanu poprzedniego bez wszystkich tych procesów.

 

Jak to możliwe. Czysty rozruch oznacza mniej procesów a nie więcej..... Czy na pewno wykonałeś poprawnie zadanie? Poza tym, to był tylko test, a skoro jest niepomyślny, należy powtórzyć uprzednio wykonane kroki na odwrót, czyli włączyć to co ręcznie wyłączałeś ...

 

Dzięki programowi Malwarebytes' Anti-Malware, udało mi się znaleźć jakiegoś szkodnika, usunąłem go ale nie jestem pewien czy jest to wystarczające

 

PUM = Potentially Unwanted Modification (potencjalnie niepożądana modyfikacja rejestru). Wynik sam w sobie bez znaczenia i nie jest nawet potwierdzeniem infekcji. MBAM znalazł w rejestrze wartość odpowiadającą za widoczność "Wyloguj" w Menu Start. Taką edycję mogą prowadzić: tweakery (i sam użytkownik), infekcja.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniałeś wyżej cofnąłem to co zrobiłem poprzednio, zrobiłem dokładnie jak pisało w instrukcji nie wiem skąd te procesy się wzięły wcześniej były wyłączone za pomocą CCleanear'a

Edytowane przez picasso
24.02.2011 - Upłynął miesiąc. Temat zostaje zamknięty. Nie widzę dodatkowych pytań. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...