Skocz do zawartości

Własne skróty klawiaturowe dla symboli i znaków typograficznych


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

W pisanych tekstach często wykorzystuję znaki, które nie występują na klawiaturze, a jedynie w tablicy znaków, tj. paragraf, pauza, cudzysłów apostrofowy podwójny itd. Tablica znaków przypisuje do nich skróty klawiaturowe, jednak są one dla mnie dość trudne do zapamiętania. A ciągłe wklejanie tych znaków z tablicy jest męczące. Czy istnieje jakiś sposób na stworzenie własnych skrótów dla często używanych znaków specjalnych? Najlepiej, gdyby była to kombinacja Alt + któryś ze znaków interpunkcyjnych (np. nawias, średnik, apostrof itd.). Wiem, że istnieje  darmowy sterownik klawiatury „Mocny Akcent”, który umożliwia wprowadzanie takich znaków bezpośrednio z klawiatury przez kombinacje Alt + znak interpunkcyjny, jednak mój laptop posiada klawiaturę angielską (z m.in. znaczkiem £ nad 3 zamiast # itd.) i już aktualnie muszę używać osobnego układu klawiatury, ponieważ "Polski (programisty)" zamienia mi znaki na układ polski.

Wiem, że własne skróty klawiaturowe można sobie dowolnie konfigurować w edytorach tekstów. Jednak to dla mnie za mało, ponieważ znaki i symbole potrzebne są mi nie tylko w edytorach tekstów, ale i w klientach poczty, przeglądarkach, czy nawet w Notatniku, więc potrzebuję jakiejś modyfikacji od strony systemu (Windows 7).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...