Skocz do zawartości

Uszkodzone usługi Windows Search oraz Windows Update


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z uszkodzonymi usługami windows update i windows search. Usługa Search cały czas robi pełny reset indeksu po czym się wyłącza i tak w kółko. Problem z windows update to niemożność jej uruchomienia. Dodam też że mniedawno miałem problem z Eksploratorem Windows a konkretnie przy próbie wejścia w Mój Komputer lub cokolwiek innego np. z menu start dostawałem komunikat błędu (niestety nie pamiętam już jaki).

Mój system to Windows 7 Professional x64 SP1

 

Załączam logi Windowsa, GMER, FRST.

 

http://speedy.sh/Dj4Yu/Logs.zip

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zresetuj bazę kryptograficznych za pomocą narzędzia Fix It 50202 (zaznacz tryb agresywny): KLIK.
 
Odinstaluj: YTD Video Downloader 4.8.9.
Zaktualizuj: Adobe Flash Player 9 ActiveX, Java 8 Update 25.

 

Jeżeli to nie pomoże, zaktualizuj sterowniki intel:

Intel® Matrix Storage Manager (HKLM\...\{9068B2BE-D93A-4C0A-861C-5E35E2C0E09E}) (Version: - Intel Corporation)
Wyjaśnienie KLIK.
Odnośnik do komentarza

Tak, temat dotyczy systemu niereinstalowanego. Powróciła poprzednia płyta, usunąłem Matrix Storage, zainstalowałem sterowniki układu z płyt starej uprzednio usuwając pozostałości starego sterownika z ICH8R & 965P. Usługa Windows Update ponownie działa. Jeszcze nie wiem co z Windows Search.

 

Za niedługo dołączę nowe logi z FRST, Windowsa i GMER by upewnić się że pozbyłem się innych "niespodzianek". Zaktualizuję Javę. 

 

Sprawa wygląda ogólnie tak, że moc kompa już mi nie wystarcza anie stac mnie na nowy sprzęt. Zakupiłem na licytacji niesprawdzoną płytę która początkowo wydawała się sprawna lecz ujawniła swoje problemy z czasem. Zakupiłem ją tanio by podkręcić CPU i nie chciało mi się z tego powodu od razu całego systemu zmieniać. Prawdopodobnie już nie będę zmieniał płyty na tą samą podstawkę i tylko za jakiś czas kupię sprzęt pod LGA1150 i wtedy zrobię reinstalację.

Odnośnik do komentarza

Niestety przez zabawy ze sterownikami AHCI doświadczam dziwnego zachowania HDD. Dyski mielą strasznie i chaotycznie a podczas benchmarku HDTune wykres jest pełny pików (prędkość HDD skacze i nie jest stabilna). Mam zainstalowany sterownik ze strony producenta płyty do chipsetu jednak to nic nie dało. Jest jakiś sposób (poza reinstalacją systemu) by usunąć niepotrzebne pliki sterowników AHCI i pozostawić te prawidłowe?

Kontroler SATA ustawiony w tryb AHCI w BIOS.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...