Skocz do zawartości

Zamulona Toshiba Satellite A60 (PSA60E)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam problem z laptopem. Był w opłakanym stanie. Po przeinstalowaniu systemu ( Win XP SP3 ) część problemów nie ustąpiła, a mianowice:

- robak, który mnoży pliki na nośnikach USB ( recycler ),

- spowolniono praca systemu,

- nie zaspokojony "głód" pamięci.

Proszę o wskazówki, dotyczące diagnozy i uzdrowienia.

 

W zał. logi według instrukcji. Problemy byly z gmer, kilkakrotnie zwiesil system, w koncu dotarl do celu. Prosze o skuteczną metodę usprawnienia tego sprzętu. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam.

 

 

EDIT.: Dodam jeszcze, że logi zostały wykonane po podłączeniu do internetu i wykonaniu szeregu aktualizacji. Wykryło i usunęło ponad 900 robaków.

Sprzęt jest mi potrzebny do pracy. Podpowiedzcie co robić, jak to ruszyc do przodu.

Shortcut.txt

Addition.txt

FRST.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobra powiem tak....naczekałem się, ale nie próżnowałem. Podjąłem próbę naprawy narzędziem F-secure rescue CD. Rezultat żaden. Jedyny efekt to usunięcie 4 plików "copy to shortcut" z zarażonego pendraiwa. Załanczam logi zrobione już po próbie naprawy. 

Proszę o analizę logów i pomoc w rowiązaniu problemu tego rzęcha. Może jakaś podpowiedź, jak to ugryźć 

 

ps.

Wcześniej pisałem o apetycie na pamięć, to pomyłka , chodziło o apetyt na zasoby procesora.

 

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Infekcja jest zlokalizowana w tych wpisach:

 

HKLM\...\Winlogon: [userinit] C:\WINDOWS\system32\Userinit.exe,,C:\Program Files\cbvnqrbu\khnaerkl.exe

Startup: C:\Documents and Settings\riky\Menu Start\Programy\Autostart\khnaerkl.exe ()

 

Niestety to wygląda jak wirus Ramnit zżerający wszystkie pliki wykonywalne i HTML na wszystkich dyskach. Jest to ciężka infekcja, bardzo trudno ją ubić i wymagane jest środowisko zewnętrzne. Z tym, że darowałabym sobie takie próby w związku z faktem, że to system który był co dopiero reinstalowany, bo po leczeniu i tak nie uzyska pierwotnej sprawności:

 

Po przeinstalowaniu systemu ( Win XP SP3 ) część problemów nie ustąpiła,

Skoro po formacie problem wrócił, uruchomiłeś zainfekowany wirusem plik z któregoś dysku i/lub przenośnego urządzenia. Są tu dwie partycje:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:17.58 GB) (Free:10.18 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

Drive d: (Nowy) (Fixed) (Total:19.68 GB) (Free:7.58 GB) NTFS

 

Proponuję wykonać ponownie format i reinstalację XP, ale z zachowaniem środków ostrożności: nie wolno z obecnego stanu skopiować żadnych plików wykonywalnych "na zapas" (instalatory, sterowniki, pliki HTML), bo po formacie wystarczy jeden plik i wszystko wróci do stanu początkowego. Partycja D jest mocno podejrzana, nie wiadomo co tam jest, po formacie C nie wchodź tam, ani nic z niej nie uruchamiaj, tylko wykonaj pełny skan antywirusowy tej partycji. Zachomikowane instalatory wyrzucać bez namysłu, to zawsze można pobrać ponownie.

Odnośnik do komentarza

Format, reinstalacja XP - rozumiem, ale jakiego antywirusa użyć (skuteczny). Nie orientuję sie zupełnie w tej kwesti, nie używam żadnych antywirusów od dawna. Jeżeli mogłabyś coś polecić bendę wdzięczny.

Partycja   :D jest faktycznie podejrzana, możliwe że to robactwo przaz pendraiwy się przenosi, więc je też antywirusem potraktuję. Po wszystkim zdam relację. Dziękuję za diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...