Skocz do zawartości

Zawieszający się kursor myszki (win 8.1)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z zawieszającym się kursorem myszki. Zawiesza się tylko kursor, na reszcie komputera mogę pracować klawiaturą.

Skanowałam system, ale niestety nic nie pomogło.

 

Dodatkowo co jakiś czas strasznie głośno zaczynają mi pracować wentylatory w komputerze, nie da się telewizji słuchać...

 

Załączam logi. Niestety podczas odpalania GMERa miałam błąd, jak w załaczniku 'BLAD', mimo to zrobiłam skan ale wynik był bardzo krótki-nie wiem, czy są poprawne.

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam, Aneta

 

Mały updacik: zrobiłam skan GMERem jeszcze raz, mimo że błąd znowu wyskoczył pod koniec skanowania, ale wynik jest dłuższy - plik 'GMER NOWY SCAN'

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

post-9386-0-06500000-1426971592_thumb.jpg

GMER NOWY SCAN.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, jest tu adware Ask/APN ale nie jest pewne czy ma to coś wspólnego z opisywanymi objawami. W systemie są też szczątki po niepoprawnie odinstalowanym McAfee. Na razie doczyść co widać i zobaczymy co z tego wyniknie:

 

1. Usuń odpadki McAfee:

- Zastosuj McAfee Consumer Product Removal Tool.

- Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście Shared C Run-time for x64 > Dalej.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj stare wersje i Asusowy zbędnik Adobe Flash Player 16 NPAPI, Adobe Reader X (10.1.13) MUI, ASUS WebStorage Sync Agent, Java 8 Update 25 oraz adware Search App by Ask.

 

3. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj sponsoringowe rozszerzenie Avast SafePrice.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > usuń adres adware doko-search.com, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty"
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Wypowiedz się czy są jakieś zmiany.
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)

 

Opisuję co się udało z wypisanych punktów:

 

1. Nie udało mi się uruchomić Fixit, dostałam bład, jak w zał. 'fixit'

 

2. Nie udało mi się odinstalować Adobe Reader X (10.1.13) MUI, Java 8 Update 25 oraz adware Search App by Ask., dostałam bład jak w 'adobe blad'

 

Reszta wykonana.

Niestety kursor nadal się zawiesił i to szybciej niż ostatnio, po ok. minucie po restarcie.

 

Wentylatory również szaleją;(

 

Pozdrawiam, Aneta

post-9386-0-39220000-1427018035_thumb.jpg

post-9386-0-44980000-1427018038_thumb.jpg

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Nie udało mi się odinstalować Adobe Reader X (10.1.13) MUI, Java 8 Update 25 oraz adware Search App by Ask., dostałam bład jak w 'adobe blad'

Tak, bo wg raportu próbujesz robić deinstalacje z poziomu Trybu awaryjnego Windows, a w tym trybie nie działa Instalator Windows. Deinstalacje należy wykonać z poziomu Trybu normalnego. Powtarzaj zadanie, po tym zresetuj system i zrób nowy log z FRST.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...