Skocz do zawartości

AdwCleaner nie skanuje


Rekomendowane odpowiedzi

AdvCleaner zatrzymuje się w trakcie skanowania a w podglądzie zdarzeń pojawia się komunikat "Program adwcleaner_4.111.exe w wersji 4.1.1.1 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty".Zaznaczam,że program pobrałem z przez Was wskazanej strony.Dołączam logi .Nie wiem czy te wystarczą.Próbę skanowania powtarzałem wiele razy zawsze z tym samym skutkiem.Proszę o pomoc.

Addition.txt

gmer.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak trzeciego obowiązkowego raportu FRST Shortcut. Pro forma dołącz. W systemie nie widać żadnych oznak czynnej infekcji i aktywnych ingerencji adware. Instalowałeś wątpliwy program WinThruster - notabene AdwCleaner usuwa jego katalogi. Jaki jest powód uruchamiania AdwCleaner? Czy masz jakiś konkretny problem z adware / reklamami? I nie wiem o co chodzi w kwestii zamykania się z błędem - może któryś proces w tle koliduje. Czy w Trybie awaryjnym Windows występuje ten sam problem?

 

EDIT: podobno jest problem z obecną wersją AdwCleaner, tzn. zamrożenie podczas skanu, i ten bug ma być rozwiązany w kolejnej wersji.

 

 

Do wykonania usunięcie starszych wersji i kosmetyka (wpisy puste):

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj: Adobe Flash Player 10 ActiveX , Java 8 Update 25. Najnowszą Java uzupełnisz później: KLIK. Proponuję też pozbyć się DriverEasy 4.7.8 - takie automaty do aktualizacji sterowników mogą poczynić więcej szkód niż pożytku.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
S2 BootRacerServ; "C:\Program Files (x86)\BootRacer\BootRacerServ.exe" [X]
HKLM\...\Policies\Explorer\Run: [bootRacer] => "C:\Program Files (x86)\BootRacer\Bootrace.exe" /2 No File
Task: {359625DE-A502-4BC3-8E58-BF33970AFF91} - System32\Tasks\{B01C6950-1514-47E8-A3E7-156CF4DBCB96} => C:\Users\Andrzej\Desktop\NIEUŻYWANE PLIKI PULPITU\jre-8u5-windows-i586.exe [2014-05-27] (Oracle Corporation)
Task: {3849A44F-4EE9-4B6A-8762-21ED87902812} - System32\Tasks\{6A44049D-DD1F-4DD9-ACF4-62BD5EC5798F} => pcalua.exe -a "C:\Program Files (x86)\VS Revo Group\Revo Uninstaller\Revouninstaller.exe" -d "C:\Program Files (x86)\VS Revo Group\Revo Uninstaller"
Task: {E63D1A93-26C1-4B4D-B244-5D1E8F44FB3B} - \01b47293-00b0-45f3-9a39-b906db4cf545-1 No Task File 
Task: {ECE6775A-892D-4B33-B109-B35FED4D2B6C} - \01b47293-00b0-45f3-9a39-b906db4cf545-4 No Task File 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3522547454-1673969332-2223281254-1000 -> {7BEA8DEF-FEAD-4BE5-8B70-2D50FFA8066D} URL = http://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=198484&p={searchTerms}
Toolbar: HKLM - No Name - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} - No File
C:\Program Files (x86)\WinThruster
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\Andrzej\AppData\Local\Google\Chrome
C:\Users\Andrzej\AppData\Roaming\Solvusoft
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\LiveUpdateSvc" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Advanced SystemCare 7" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\emptyloopunlockercbfy" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\FlashPlayerUpdate" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Google+ Auto Backup" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\NextLive" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw ten plik.

Odnośnik do komentarza

Wysyłam Shortcut. Odinstalowałem Adobe Flash Player 10 ActiveX , Java 8 Update 25 i DriverEasy 4.7.8.

W trybie awaryjnym nie można wypróbować działania AdwCleanera.Programu

AdwCleaner używam co jakiś czas rutynowo.Nie było konkretnego powodu dla,którego użyłem go akurat wczoraj.Mam problem mianowicie:

Farban Recovery Scan Tool [Fix] idzie już 45 min i nie kończy pracy.Czy tak długo to ma trwać czy

to może jakiś błąd.Na pulpicie pojawił się fixlog ale system się nie zatrzymuje i nie resetuje.Wysyłam ten fixlog ale nie wiemczy jest on kompletny skoro fix wciąż działa. Czy przerwać jego działanie?

Shortcut.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

W kwestii AdwCleaner już się wypowiedziałam. Natomiast:

 

Farban Recovery Scan Tool [Fix] idzie już 45 min i nie kończy pracy.

Fix się zaciął, bo była literówka. Przerwij bieżącą operację. Zrób nowy Fixlist o postaci poniżej i uruchom w podany wcześniej sposób.

 

Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\LiveUpdateSvc" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Advanced SystemCare 7" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\emptyloopunlockercbfy" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\FlashPlayerUpdate" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Google+ Auto Backup" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\NextLive" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

Odnośnik do komentarza

Fix wykonany. Zastosuj DelFix oraz wyczyś foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

AdwCleaner już zacząl działać poprawnie jeszcze przed uruchomieniem ostatnio dosłanego fixa

Moje Fixy nie miały związku z AdwCleaner. Jak napisałam, to był bug tej wersji i nowa aktualizacja bazy naprawiła feler.

 

 

Proszę jeszcze o linka do najlepszej strony do instalowania Jawy. Jest ona mi nieodzowna.

Przecież podałam już przyklejony, w którym są linki pobierania: KLIK.

Odnośnik do komentarza

DelFix wykonał zadanie. Skasuj z dysku plik C:\Delfix.txt.

 

 

Co do pobierania Javy to proszę o trochę szerszą informację bo nie wiem co mam wybrać.

Posiadasz system 64-bit, ale używasz 32-bitowej przeglądarki Firefox, więc należy pobrać Java 32-bit. Taka zresztą wersja była wcześniej w systemie. KLIK > pobierasz plik Windows Offline (32-bitowa).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...