Skocz do zawartości

Problem z 404 - Not Found


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio instalowałem andy android emulator i aktualnie nie mogę włączyć antyvirusa, dodatkowo nie mogę otwierać linków do takich serwisów jak catshare i podobnych jestem w rozsypce, prosze o pomoc

 

P.S nie wyświetlają mi się też obrazki, wiec utrudnia mi to prace, mam OTL 

zmienia ikonę catshare http://prntscr.com/6c8z27

OTL.Txt

Extras.Txt

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

LOG.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie jest widoczny tylko odpadkowy sterownik po adware i ślady instalacji tego emulatora "Andy OS", ale brak oznak czynnych innych infekcji. Jaki błąd zwraca próba uruchomienia Avira i czy próbowałeś przeinstalować antywirusa? Na razie tylko usuwanie sterownika adware, widocznych komponentów "Andy" i wpisów pustych:

 

1. Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > sprawdź czy widać jakieś szczątkowe urządzenia po odinstalowanym VirtualBox. Znalezione podświetl i odinstaluj.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R1 wStLibG64; C:\Windows\System32\drivers\wStLibG64.sys [61112 2014-03-25] (StdLib)
Task: {7591E436-D372-4C23-ADAF-31B443DF3062} - System32\Tasks\SuperEasyDriverUpdaterRunAtStartup => C:\Program Files (x86)\SuperEasy Software\Driver Updater\supereasydu.exe
Task: {C1402CC3-A0A2-4C7B-8E12-2235290389FF} - System32\Tasks\SuperEasyDriverUpdater_UPDATES => C:\Program Files (x86)\SuperEasy Software\Driver Updater\supereasydu.exe
C:\Program Files\AndyOfflineInstaller43
C:\ProgramData\AndyDrivers.zip
C:\ProgramData\Apple
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Andy
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\PowerMenu
C:\Users\Magic\.android
C:\Users\Magic\Links\Adept - Another Year Of Disaster (2009).lnk
C:\Windows\pss\PowerMenu.lnk.Startup
C:\Windows\system32\Drivers\VBoxDrv.sys
C:\Windows\system32\Drivers\VBoxUSBMon.sys
C:\Windows\System32\drivers\wStLibG64.sys
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupfolder\C:^Users^Magic^AppData^Roaming^Microsoft^Windows^Start Menu^Programs^Startup^PowerMenu.lnk" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Andy" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\DAEMON Tools Lite" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się co się dzieje po usunięciu w/w komponentów.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedz, avira sama ruszyła już wczoraj , nic nie robiłem (tylko wciskałem włącz aż zatrybiło, po chyba 20 razie i kilku restartach) , dziwne bo linki tez już działają. W menedżerze urządzeń zauważyłem dziwna kartę sieciową z żółtym wykrzyknikiem ( tunnel coś tam) to chyba od andy os, odrazu  odinstalowałem. Mam dziwne uczucie że stare problemy zniknęły a doszło coś nowego, dokładniej chodzi mi o zaznaczanie myszą plików np na pulpicie, robiąc prostokąty na pulpicie widać że coś drętwo to chodzi, nie znika tak szybko jak kiedyś, po puszczeniu LPM prostokąt zostaje na sekundę. Co to może być za dziadostwo, czy ja już mam halucynacje?

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Mam dziwne uczucie że stare problemy zniknęły a doszło coś nowego, dokładniej chodzi mi o zaznaczanie myszą plików np na pulpicie, robiąc prostokąty na pulpicie widać że coś drętwo to chodzi, nie znika tak szybko jak kiedyś, po puszczeniu LPM prostokąt zostaje na sekundę. Co to może być za dziadostwo, czy ja już mam halucynacje?

Związku z infekcją nie widzę. Czy na pewno problem nie występował po instalacji Avira? A może po innej instalacji to się ujawniło?

 

 

W menedżerze urządzeń zauważyłem dziwna kartę sieciową z żółtym wykrzyknikiem ( tunnel coś tam) to chyba od andy os, odrazu odinstalowałem.

To systemowe urządzenie związane z protokołem IPv6, nie powiązane z "Andy" wcale. Na wielu systemach występuje w takim stanie "z wykrzyknikiem".

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Description: Karta tunelowania Teredo firmy Microsoft

Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Manufacturer: Microsoft

Service: tunnel

Problem: : This device cannot start. (Code10)

Resolution: Device failed to start. Click "Update Driver" to update the drivers for this device.

On the "General Properties" tab of the device, click "Troubleshoot" to start the troubleshooting wizard.

 

Natomiast: nie widziałeś w menedżerze urządzeń VirtualBox? Zadałam usuwanie powiązanych plików i obecnie ujawniły się dwie wybrakowane usługi, czyli coś w Menedżerze być musiało. Pod tym kątem jeszcze drobna poprawka:

 

Otórz Notatnik i wklej w nim:

 

S1 VBoxDrv; system32\DRIVERS\VBoxDrv.sys [X]
S1 VBoxUSBMon; system32\DRIVERS\VBoxUSBMon.sys [X]
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Zaprezentuj wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Związku z infekcją nie widzę. Czy na pewno problem nie występował po instalacji Avira? A może po innej instalacji to się ujawniło?

Powiem tak aviry używam już od lat i nigdy wcześniej nie odczuwałem czegoś takiego, nie jestem pewien ale strasznie mnie to irytuje, wiec uważam że stało się to niedawno. Można to jakoś zbadać?

 

Natomiast: nie widziałeś w menedżerze urządzeń VirtualBox? Zadałam usuwanie powiązanych plików i obecnie ujawniły się dwie wybrakowane usługi, czyli coś w Menedżerze być musiało.

Rozwijałem wszystko i nic takiego nie widziałem, tylko ten tunnel który widziałem pierwszy raz w życiu, wydawało mi się że to od tego Andy, ponieważ podczas instalacji pojawiło się okno coś w stylu : konfiguracja tunnel network coś tam.. , lub mój drugi domysł może i również nie trafny, kilka dni temu robiłem Leatrix Latency Fix 3.00, może to od tego się pojawiło?

 

 

Dziękuje kobieto :) aż mi wstyd że kobieta mnie bije(czyt. ratuje)

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Fix wykonany. Kończąc czyszczenie systemu zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Powiem tak aviry używam już od lat i nigdy wcześniej nie odczuwałem czegoś takiego, nie jestem pewien ale strasznie mnie to irytuje, wiec uważam że stało się to niedawno. Można to jakoś zbadać?

Zrób test z tymczasową deinstalacją Avira (tylko to odcina wszystkie czynności, w tym sterowniki programu), bo był jakiś problem z jej uruchomieniem i mogły nastąpić jakieś inne niekorzystne zmiany w składnikach. Podaj czy są zmiany w działaniu systemu.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem avire, problem nadal jest(nie widać żadnej różnicy). normalnie okno zaznaczania nie nadąża za kursorem( przy szybszym ruchu dokładnie widać że coś jest nie teges), dodatkowo czasami otwierając folder najpierw słychać dźwięk otwierania(click) a po chwili dopiero się otwiera, dam sobie rękę uciąć ze wcześniej tak nie było, bo zazwyczaj jest miód malina. Dodam też że owe dźwięki windowsa zawsze miałem wyłączone, od kilku dni słyszę wszystko, a przecież nic nie zmieniałem, co to może być?  jakieś pomysły? 

DelFix.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam dziwne uczucie że stare problemy zniknęły a doszło coś nowego, dokładniej chodzi mi o zaznaczanie myszą plików np na pulpicie, robiąc prostokąty na pulpicie widać że coś drętwo to chodzi, nie znika tak szybko jak kiedyś, po puszczeniu LPM prostokąt zostaje na sekundę. Co to może być za dziadostwo, czy ja już mam halucynacje?

Spreawdź jeszcze:

 

1. Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane ustawienia systemu > Efekty wizualne... > Ustawienia > przestawienie między opcjami (wypróbuj różne konfiguracje).

 

2. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku na pniższy klucz wyeksportuj go do pliku REG i wklej do posta zawartość.

 

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...