Skocz do zawartości

Wyraźne spowolnienie pracy komputera


chups

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnych organoleptycznie stwierdzonych objawów infekcji, aczkolwiek od niewiele ponad miesiąca mam wrażenie że komputer wyraźnie zwolnił. Większe jest też zużycie zasobów przy używaniu tego samego zestawu aplikacji. Chciałbym rozwiać obawy czy może nie jest to spowodowane jakimś świństwem pokroju "koparki" kryptowalut.

 

Logi w załącznikach.

gmer.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Nie ma żadnych oznak infekcji.

 

 

od niewiele ponad miesiąca mam wrażenie że komputer wyraźnie zwolnił. Większe jest też zużycie zasobów przy używaniu tego samego zestawu aplikacji.

1. Po pierwsze, bardzo mało wolnego miejsca na partycji systemowej (na D zresztą też), a jeśli stopień fragmentacji wysoki, zamulenie gotowe. Wypada trochę poluzować.

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:105.28 GB) (Free:5.05 GB) NTFS

Drive d: () (Fixed) (Total:465.76 GB) (Free:2.76 GB) NTFS

Drive e: () (Fixed) (Total:465.75 GB) (Free:257.86 GB) NTFS

 

2. Po drugie, jest tu stary ESET Smart Security z komponentami datowanymi na 2010 i 2011 (stare sterowniki!). Pozbądź się go definitywnie. Odinstaluj poprzez Panel sterowania. Po deinstalacji w Trybie awaryjnym zastosuj ESET Uninstaller. Po akcji zrób nowe raporty FRST (główny + Addition) obrazujące nową sytuację, a podam drobne poprawki na wpisy puste + czyszczenie Tempów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...