Skocz do zawartości

Chrom - otwiera reklamy, sam się włącza, ściąga pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że wyczerpałem zasób wiedzy jaki posiadam (czyli dość szybko) w temacie reperacji komputerów robiących rzeczy dziwne przychodzi mi prosić o pomoc... Zatem bardzo ładnie proszę o pomoc.

 

Ad. 2 

 

Problem dotyczy zasadniczo przeglądarki chrome:

-> Otwieranie zakładek z reklamami, samoczynne i przy kliknieciu w "czysty" link 

-> Otwieranie zakładek z reklamami nawet jak chrom jest wyłączony,

-> Ściąganie yet_another_cleaner

-> Powstawanie dziwnych folderów  

 

Przyznaje się do użycia Combofixa, Adwcleaner Rkill, Tdsskiller, Junkware Removal Tool jednak nie wiem gdzie szukać logów po tych że operacjach. Albo nie ma ich tam gdzie mówi difotowo instrukcja (znalezione załączyłem).  Zastosowałem to oprogramowanie na zasadzie odpal i zapomnij mając nadzieje że pomoże... No i nie pomogło ale też nie zaszkodziło w sposób zauważalny w sensie jest tak samo jak było...

 

Ad.3

Jak w przepisie (mam nadzieje)

 

 

Jeszcze raz proszę o poradę.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

JRT.txt

Rkill.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem dotyczy zasadniczo przeglądarki chrome:

-> Otwieranie zakładek z reklamami, samoczynne i przy kliknieciu w "czysty" link

-> Otwieranie zakładek z reklamami nawet jak chrom jest wyłączony,

-> Ściąganie yet_another_cleaner

-> Powstawanie dziwnych folderów

- Jeśli chodzi o budowę Chrome widzianą w raportach, to pozornie nic nie widać w konfiguracji, ale posiadasz świeżo dodane nieoficjalne rozszerzenie Silverlight for Chrome (to nie jest rozszerzenie Microsoftu). Przeczytaj podobny temat, gdzie sugerowałam, że to rozszerzenie może być problemem: KLIK.

- Jeśli chodzi o infekcję ogólną, to owszem jest - ładuje się Bitcoin miner ze strumieni NTFS podczepionych pod katalog C:\temp, towarzyszy tego też taki długi wpis startowy "AAAAAAA...". Przy okazji, log z GMER wykazuje dziwną sprawę, tzn. ukryte uruchomione procesy jakoby "Ad-Aware Antivirus", choć nie ma śladów tej instalacji.

- YAC (Yet Another Cleaner) to niepożądany podejrzany program: KLIK.

- O jakich folderach mówisz?

 

 

Przyznaje się do użycia Combofixa, Adwcleaner Rkill, Tdsskiller, Junkware Removal Tool jednak nie wiem gdzie szukać logów po tych że operacjach. Albo nie ma ich tam gdzie mówi difotowo instrukcja (znalezione załączyłem). Zastosowałem to oprogramowanie na zasadzie odpal i zapomnij mając nadzieje że pomoże...

Raportu z ComboFix brak - nie jest widoczny plik C:\ComboFix.txt, za to dużo innych komponentów ComboFix. Jest za to folder C:\AdwCleaner - czy tam nie ma jakiś logów?

 

 


Działania wstępne:

 

1. Odinstaluj stare wersje: Adobe Flash Player 11 ActiveX, Java 7 Update 25 (64-bit), Java 7 Update 45 (64-bit).

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\...\Run: [KiesAirMessage] => C:\Program Files (x86)\Samsung\Kies\KiesAirMessage.exe -startup
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\...\Run: [AVG-Secure-Search-Update_0913b] => C:\Users\Aniut\AppData\Roaming\AVG 0913b Campaign\AVG-Secure-Search-Update-0913b.exe /PROMPT --mid d7d99be1fdb047d3b0af416272bd952b-7b84e138c2dd6d732339f8a915c00ffe944619fe --CMPID 0913b
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\...\Run: [AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA] => 1
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction 
HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
Toolbar: HKU\S-1-5-21-4088076161-2145778700-1263544819-1000 -> No Name - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - No File
Task: {B992F898-14DC-46B6-919B-FCA513BA9082} - System32\Tasks\{63A47BC4-989C-42B1-87A6-BEACADDAEABA} => pcalua.exe -a "D:\fotografia\Nero 12 Platinum 12.0.020 + Patch + Key [EC]\Nero 12 Platinum 12.0.020 + Patch + Key [EC]\Patch + Key\Nero-12.0.02000_trial .exe" -d "D:\fotografia\Nero 12 Platinum 12.0.020 + Patch + Key [EC]\Nero 12 Platinum 12.0.020 + Patch + Key [EC]\Patch + Key"
Task: C:\Windows\Tasks\0414bUpdateInfo.job => C:\ProgramData\Avg_Update_0414b\0414b_AVG-Secure-Search-Update.exe
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [X]
S3 huawei_cdcacm; system32\DRIVERS\ew_jucdcacm.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 huawei_ext_ctrl; system32\DRIVERS\ew_juextctrl.sys [X]
S3 huawei_wwanecm; system32\DRIVERS\ew_juwwanecm.sys [X]
S3 NDSPCIIO; \??\C:\Windows\system32\DRIVERS\NDSPCIIO64.SYS [X]
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\PEVSystemStart => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\procexp90.Sys => ""="Driver"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\PEVSystemStart => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\procexp90.Sys => ""="Driver"
C:\temp
C:\Program Files\Common Files\Lavasoft
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Anki.lnk
C:\Users\Aniut\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Preferences
C:\Users\Aniut\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Local Storage\*localstorage*
C:\Users\Aniut\AppData\Roaming\LavasoftStatistics
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj Silverlight for Chrome
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale pozostałe rozszerzenia zostaną wyłączone (aktywuj ręcznie).
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy niedomyślne śmieci (o ile będą).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Zrób nowe logi: FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut) + GMER. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy są jakieś zmiany oraz objaśnij jakie foldery Cię niepokoją.
Odnośnik do komentarza

- O jakich folderach mówisz?

 

(...)

 

Jest za to folder C:\AdwCleaner - czy tam nie ma jakiś logów?

 

Foldery niestety zostały usunięte przez innego użytkownika jedyny komentarz to "bit cośtam" wiecej nie mogę powiedzieć niestety...

Sumiennie przystępuje do recepty...

logi z Adwclenera załączam

 

Wszystkie kroki przebiegły niemalże bezboleśnie (de instalacja jawy sie nie podobała komputerowi)

Oraz nie zresetował się w sposób taki jak ja to rozumiem (w sensie nie przeleciał przez bios)

 

Złączam pliki i czekam czy pojawi się jakieś dziwne zachowanie...

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS1.txt

Quarantine.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

GMER2.TXT

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione, więc czekam na wyniki czy nadal są jakieś problemy i przekierowania.

 

Na teraz drobny skrypt końcowy. Do Notatnika wklej:

 

RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
CMD: del /q C:\Windows\system32\npDeployJava1.dll
CMD: del /q C:\Windows\system32\deployJava1.dll
CMD: del /q C:\Users\Aniut\Downloads\f0o8ssyv.exe
CMD: C:\Users\Aniut\Downloads\ComboFix.exe /uninstall

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt. Ostatnia komenda to deinstalacja ComboFix.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...