Skocz do zawartości

Sprawdzenie logów po odkryciu dziwnych DNSów na TPlinku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio odkryłem że mój Router TP Linka łączy się z internetem przez dziwne (ukraińskie...) DNSy. Tę część zabawy mam za sobą - reset routera, zmiana hasła, blokowanie panelu administracyjnego, ustawienie Netiowych DNSów.

 

Mimo wszystko chciałbym sprawdzić czy coś się nie przyplątało w tak zwanym międzyczasie, zatem proszę o pomoc.

 

W załączniku FRST i GMER.

 

Pozdrawiam,

Michał

FRST.txt

GMER.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brakuje FRST Shortcut - ten log zawsze jest sprawdzany.

 

 

Ostatnio odkryłem że mój Router TP Linka łączy się z internetem przez dziwne (ukraińskie...) DNSy. Tę część zabawy mam za sobą - reset routera, zmiana hasła, blokowanie panelu administracyjnego, ustawienie Netiowych DNSów.

W raportach brak jakichkolwiek oznak infekcji (w msconfig jest tylko odpadkowa usługa adware WindowsMangerProtect). Raport odbija też przeprowadzoną modyfikację na poziomie routera i są widoczne adresy Netia:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 62.233.233.233 87.204.204.204

 

Jedyne co mogę więc tu zasugerować, to jeszcze wyczyścić bufor DNS Windows oraz pliki tymczasowe. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
C:\ProgramData\TEMP
CMD: ipconfig /flushdns
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\services\WindowsMangerProtect" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw ten plik.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...