Skocz do zawartości

G Data - System Windows nie może otworzyć tego programu ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Mam dość nietypowy problem, mam starego laptopa z windowsem xp he 32 bit, sp3, próbowałem zainstalować program antywirusowy G DATA, poprzednio pracował na bezplatnym avir'ze, ale

po instalacji przy próbie uruchomienia otrzymuję komunikat: System windows nie może otworzyć tego programu, ponieważ jest on chroniony przez zasady ograniczeń oprogramowania. Aby uzyskać więcej informacji otwórz Podgląd zdarzeń lub skontaktuj się z administratorem systemu." Mówiąc szczerze nie bardzo wiem co mogę zrobić, odinstalowałem avirę, ffoxa, javę, Niestety nic nie pomogło.

W załączniku logi z FRST i GMER.

 

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystkie logi są ... puste (mimo że niby ważą ileś KB). Proszę zuploaduj popnownie cały poprawny zestaw.

 

 

System windows nie może otworzyć tego programu, ponieważ jest on chroniony przez zasady ograniczeń oprogramowania.

To jest na pewno infekcja - polityka zabezpieczeń Windows wykorzystana przez malware, by zablokować ... programy zabezpieczające.

Odnośnik do komentarza

Tak jest, szkodliwe polityki widoczne. Wdróż następujące działania:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj dziurawą wersję Java™ SE Runtime Environment 6 Update 1 oraz OpenOffice.org 3.3. Stara Java to jedna z dróg infekcji, a ten nieświeży pakiet Office nie umie korzystać z nowszych bezieczniejszych Java.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Program Files\Common Files\G DATA 
HKLM Group Policy restriction on software: C:\Program Files\G DATA 
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Adobe ARM" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition, ale zaznacz brakujący Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po wykonaniu punktu 2 G Data powinien się uruchomić, o ile to co widzę jest kompletną instalacją.

Odnośnik do komentarza

Polityki blokujące G Data pomyślnie usunięte. Czy obecna instalacja G Data jest całkowita i program się uruchamia? Jeśli nie, należy odinstalować obecne wejście i ponowić instalację.

 

W kwestii szczątka Java, uruchom Zoek. W oknie wklej:

 

Java™ SE Runtime Environment 6 Update 1;u

 

Klik w Run Script. Przedstaw wynikowy log zoek-results.txt (po zmianie nazwy z *.log).

Odnośnik do komentarza

Zoek nie pokazuje w ogóle, by zadanie zostało wykonane. Czy na liście Dodaj/Usuń programy nadal widzisz wpis Java™ SE Runtime Environment 6 Update 1?

 

 

proszę mi powiedziec jeszcze co ew. mogę zrobić by przyspieszyć działanie tego komputera, mam wrażenie że przed zmianami działał nieco szybciej

Był uruchamiany GMER. Sprawdź czy nie nastąpiło obniżenie transferu dysku z DMA do PIO. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

Odnośnik do komentarza

Fix "nie pomógł", bo nie wykrywa tego wpisu? Chodziło mi o użycie tego narzędzia, by usunąć więcej danych instalacyjnych. Skoro brak wyników, to po prostu usuń sam wpis z klucza Uninstall. Ostatni skrypt do FRST:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160010} /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt. Wpis Java nie powinien być już widoczny na liście Dodaj/Usuń.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...