Skocz do zawartości

Komputer nie chce się wyłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem jak w temacie. Mimo zrobionego przywracania systemu jest coraz gorzej. Raport gmer dołącze za chwilę bo w trakcie skanowania wszystko się zawiesiło, nawet wiatrak przestał pracować i wystąpił błąd critical_structure_corruption. Komputer zresetował się.

Podejrzewam jakiegoś syfa bo dziś instalowałam mody do mojej gry i znalazłam appEnable. Po usunięciu problem nie ustąpił. Zdążyłam wyczytać w trakcie skanów, że poaktualizacji do windowsa 8.1 automatycznie zaznacza się "szybkie uruchamanie". Rzeczywiście mam taką opcję zaznaczoną ale to nie tłumaczy dramatycznie powolnego włączania się systemu. Około minuty a noralnie jest 10 sekund.

Dodam jeszcze, że kilka dni temu komputer nie chciał się włączyć z kolei. Problem opisałam na forum windows 8. Kolega postawił mi drugi system i zrobił przywracanie systemu. Inaczej się nie dało.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, "syf" jest - AppEnable oparty na inwazyjnym sterowniku. Działania do wdrożenia:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R1 {efe93952-e041-4e49-a1cc-461436cf69d0}Gw64; C:\Windows\System32\drivers\{efe93952-e041-4e49-a1cc-461436cf69d0}Gw64.sys [48776 2014-11-21] (StdLib)
HKLM\...\Run: [Nvtmru] => "C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\nvtmru.exe"
Task: {00E7C49F-D467-4274-BAF7-4C4CF3998211} - System32\Tasks\{12FBBFE9-F337-4F12-B5BC-814FCDEB0CC1} => pcalua.exe -a "C:\Program Files (x86)\Linkey\uninstall.exe"
CHR HKU\S-1-5-21-3416864892-2804832870-1591593753-1001\...\Chrome\Extension: [lmjegmlicamnimmfhcmpkclmigmmcbeh] - No Path
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D1.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D2.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D3.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D4.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D5.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D6.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera D7.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: C:\Windows\Tasks\Opera N.job => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
C:\Program Files (x86)\AppEnable
C:\Users\Izabela\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences
C:\Users\Izabela\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\*localstorage*
C:\Windows\System32\drivers\{efe93952-e041-4e49-a1cc-461436cf69d0}Gw64.sys
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj AppEnable.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy niedomyślne śmieci (o ile będą).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy są jakieś zmiany.
Odnośnik do komentarza

Co do wyłączania się komputera to rzeczywiście okazało się należało odznaczyć opcję "szybkie uruchamianie". Niestety komputer nadal się włącza dość wolno ale poza tym problem jakby unormował się sam. Przez te kilka dni jakoś funkcjonowałam bez przykrych dolegliwości i błędów. Coś według mnie jest na rzeczy być może nie jest to kwestia złośliwego oprogramowania ale bardziej systemu lub sterowników. Ostatnio np chciałam sobie zlikwidować one drive żeby przyspieszyć trochę ładowanie. I tak tego nie używam a przy starcie systemu się włącza. Okazało się, że nie ma jak zlikwidować w moim przypadku ponieważ nie istnieją u mnie "zasady grupy" a podobo można to edytować w lokalnych zasadach grup właśnie. Problemy od początku były też z bluetoothem i instalacją drukarki- nikt nie umie nic poradzić. Mam wrażenie, że system był wadliwy od początku ale dopiero z czasem takich rzeczy wychodzi coraz więcej. Zastanawiam się na uruchomieniu płytki z odzyskiwaniem systemu albo w ogóle od nowa postawieniem systemu bo już mnie to męczy. Nie mogę w pełni korzystać z mojego kilku miesięcznego kompa.

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...